Menu

نقشه راه توسعه دانش و مهارت فردی


دوره MBA در متمم
رشته MBA نام خود را از مخفف عبارت Master of Business Administration گرفته است و از زیرمجموعه‌های حوزه مدیریت محسوب می‌شود.

نقشه راه یادگیری زبان انگلیسی
در حال حاضر، چند گزینه را برای یادگیری و آموزش زبان انگلیسی در متمم در نظر گرفته‌ایم که در مراحل توسعه و تکامل هستند .

نقشه راه تسلط بر مهارتهای مورد نیاز برای زندگی دیجیتالی
این نقشه کمک می‌کند فهرست نسبتاً کاملی از مهارتهای مورد نیاز برای زندگی در دنیای دیجیتال و استفاده از ابزارهای فن آوری را پیش چشم خود داشته باشند.

کارآفرینی و ایجاد و مدیریت کسب و کارهای کوچک
نقشه راه کارآفرینی کمک می‌کند مسیر کارآفرینی و ایجاد کسب و کار را پیش روی خود داشته باشند و در این زمینه، آگاهانه‌تر، علمی‌تر و اثربخش‌تر عمل کنند.

نقشه راه کارگاه عزت نفس
کمبود عزت نفس، ریشه‌ی بسیاری از مشکلات رفتاری و ذهنی ماست.در بسیاری از مشکلات زندگی شخصی و شغلی خود، می‌توانیم ردپای عزت نفس را به عنوان یکی از ریشه‌ها ببینیم.

نقشه راه استعدادیابی
یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما در زندگی شناسایی استعداد‌ها و آشنایی با زمینه‌هایی است که در آنها توانمندی بالایی داریم.

درس مدیریت استرس
مدیریت استرس و سایر موضوعات مرتبط با استرس مانند روشهای کاهش استرس و عوامل استرس زا و استرس شغلی، از جمله بحث‌های رایج در روزگار ما هستند.

مهارت ارائه مطلب و سخنرانی
درس مهارتهای ارائه مطلب کمک می‌کند فهرست نسبتاً کاملی از مهارتهای مورد نیاز برای سخنرانی در محیط کار و فضاهای آموزشی را پیش چشم خود داشته باشند.

درس تصمیم گیری پیشرفته
این مجموعه درس‌ها برای کسانی که  مجموعه درس‌های مهارت تصمیم گیری را مطالعه نموده و پروژه پایانی درس تصمیم گیری را نیز تحویل داده‌اند، ارائه می‌شوند.

مهارت تصمیم گیری درست در مدیریت و زندگی
درس مهارت تصمیم گیری درست در مدیریت و زندگی از جمله درس‌های مقدماتی دوره MBA متمم محسوب می‌شود.

مدل ذهنی و کاربرد مدل ذهنی در مدیریت
مدل، مدلسازی و مدل ذهنی مفاهیمی است که درک دانش مدیریت بدون درک عمیق و مناسب آنها امکان‌پذیر نیست.

تعریف سیستم و تفکر سیستمی
در درس آشنایی با تفکر سیستمی متمم قصد دارد ضمن حفظ دقت علمی، مفاهیم و تعاریف و کاربردهای تفکر سیستمی را به صورت ساده بررسی کنیم.

ارزش و ارزش آفرینی در کسب و کار
متمم به دلیل اهمیت درس ارزش آفرینی در کسب و کار، آن را به عنوان یکی از مبانی کلیدی در آموزش مدیریت، در ترم مقدماتی دوره MBA‌ خود در نظر گرفته است.

استراتژی محتوا و تکنیک ها و روشهای بازاریابی محتوا
بحث‌های استراتژی محتوا، بحث‌ تخصصی است و علاوه بر آشنایی با ابزارهای تکنولوژی، به آشنایی با مفاهیم اولیه استراتژی و بازاریابی و ارتباط با مشتری هم نیاز دارد.

مدیریت در شرایط ابهام – طراحی سیستم های مقاوم
پیشنهاد ما این است که همزمان با مطالعه این درس، درس‌های تفکر سیستمی را هم بخوانید و پروژه آن را انجام دهید که درک عمیق مطالب این درس برای شما ساده‌تر باشد.

درس مدیریت بازاریابی
درس مدیریت بازاریابی فقط برای کسانی ارائه می‌شود که درس ارزش آفرینی را مطالعه کرده و پروژه‌ی پایانی این درس را انجام داده باشند

درس روانشناسی رنگها
کوشیده‌ایم درس روانشناسی رنگها در عین علمی بودن، کاربردی هم باشد و دوستان متممی بتوانند از بحثهای مطرح شده برای نیازهای مختلف بهره بگیرند.

نقشه راه مهارت ارتباطی
** در میان مجموعه مهارتهای زندگی، شاید بتوان گفت مهارتهای ارتباطی بیش از سایر مهارتها مورد توجه قرار گرفته و هر ساله در محیط‌های کسب و کار هم، منابع قابل توجهی صرف یاد گرفتن مهارتهای ارتباطی  می‌شود.

درس گیمیفیکیشن
** آشنایی با گیمیفیکیشن و مکانیزمهای آن، می‌تواند برای هر کس که در جامعه‌ی امروز زندگی می‌کند جذاب و کاربردی باشد.

کارگاه شخصیت شناسی در محیط کار
** بحث شخصیت شناسی در محیط کار به عنوان مجموعه‌ای مستقل از زیر مجموعه درس های مدیریت رفتار سازمانی است، ارائه می شوذ.