Menu


یادگیری زبان انگلیسی به روش جان برین


یادگیری زبان انگلیسی دغدغه بسیاری از ماست. اگر شما هم مثل بسیاری از مردم، در یادگیری زبان انگلیسی احساس تنبلی می‌کنید یا اینکه بارها تلاش کرده‌اید و موفق نبوده‌اید، شاید این بار خلاقیت خیرخواهانه جان برین، بتواند به شما کمک کند.

جان برین، در سال ۲۰۰۷، سایت Freerice را برای یادگیری زبان انگلیسی راه‌اندازی کرد.

این سایت برای آموزش زبان انگلیسی ایده‌ی خیرخواهانه و خلاقانه‌ داشت:

شما کلمات مختلف زبان انگلیسی را می‌آموزید. تلفظ و معنی آنها یاد می‌گیرید و هر بار که به یکی از سوالات سایت، پاسخ درست دادید و نشان دادید که در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت داشته اید،‌ به یک فقیر ده دانه برنج داده می‌شود.

یادگیری زبان انگلیسی با برنامه freerice و ایده جان برین

این فقیرها توسط World Food Program یا WFP (برنامه غذای سازمان ملل متحد) انتخاب می‌شوند و هزینه برنج‌ها هم از طریق بنر‌های تبلیغاتی شرکتها و سازمانها و وب‌سایت‌ها تامین می‌شود.

تبلیغات این سایت بسیار علمی و هوشمندانه طراحی شده است. کسی که به سوالات پاسخ ندهد و فقط سایت را مرور کند، تبلیغی نخواهد دید.

اگر سوالی را پاسخ دهید و درست پاسخ داده باشید، در کنار سوال نوشته می‌شود که شما چند دانه برنج به فقیران هدیه کرده‌اید و در زیر سوال، بنر تبلیغی شرکتی که هزینه این برنج از طریق او پرداخت شده، نمایش داده می‌شود.

توضیحات تکمیلی در مورد Freerice

یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از ۹۰ فعل پرکاربرد در محیط کسب و کار

 ما هم در سایت متمم، فهرستی از نود فعل پرکاربرد انگلیسی را که در جلسات کاری و محیط کار، بیشتر از سایر افعال به کار می‌روند تنظیم کرده‌ایم و برای هر کدام، توضیحاتی ساده با مثالهایی کاربردی ارائه کرده‌ایم:

یادگیری زبان انگلیسی از طریق حفظ کردن فعال های پر کاربرد

 مثال آموزش یک فعل 

به عنوان نمونه در اینجا می‌توانید توضیحات مربوط به آموزش فعل Extend و نحوه استفاده از آن در جلسات را مشاهده کنید:

گروه متمم معتقد است که این فهرست و مثالهای آن، بسیار کاربردی است و به دور از فضای تئوریک و توضیحات خسته کننده‌ و غیرکاربردی دوره‌ها و کتابهای یادگیری زبان انگلیسی است. امیدواریم که شما هم بعد از مطالعه آن، با ما هم عقیده باشید.

 افعال پرکاربرد زبان انگلیسی

در بررسی افعال پرکاربرد زبان انگلیسی می‌کوشیم با صرف کمترین زمان، با افعالی که در گفتگوهای روزمره و نوشته‌های زبان انگلیسی، کاربرد بیشتری دارند آشنا شویم.

 صفت های پرکاربرد انگلیسی در محیط کسب و کار

در کنار بحث افعال پرکاربرد زبان انگلیسی و کلمات پرکاربرد در حوزه‌های خاص مثلاً زبان تخصصی مدیریت استراتژیک به صفات پرکاربرد در زبان انگلیسی هم در متمم می پردازیم.

  بهترین دیکشنری های آنلاین برای یادگیری زبان انگلیسی

تعداد دیکشنری های آنلاین برای یادگیری زبان انگلیسی کم نیست. اما برخی از آنها قابلیت‌های ویژه‌ای را در اختیار ما می‌گذارند که کارایی و اثربخشی یادگیری زبان‌مان را افزایش می‌دهند.

ما فهرستی از این دیکشنری ها را که می‌توانند در آموزش زبان انگلیسی مورد استفاده قرار گیرند، تنظیم کرده‌ایم:

  مجموعه خدمات متمم برای آموزش زبان انگلیسی

در صفحه زیر می‌توانید فهرست مجموعه خدمات آموزش آنلاین زبان انگلیسی توسط متمم را مشاهده نموده و توضیحات مربوط به هر مورد را به تفصیل مطالعه نمایید:

  یادگیری گرامر زبان انگلیسی و بهبود نگارش انگلیسی

اگر در زمینه گرامر زبان انگلیسی ضعف دارید یا اعتماد به نفس کافی ندارید، سرویس های آنلاین رایگانی وجود دارند که متن شما را می‌خوانند و آن را برای شما اصلاح می‌کنند و اشتباهات شما را در دیکته و گرامر زبان انگلیسی به شما می‌گویند:

چند تجربه ساده و مفید در یادگیری زبان انگلیسی

محمدرضا شعبانعلی هم، در قسمت روزنوشته‌های سایت خود، برخی از تجربیات مربوط به یادگیری زبان انگلیسی را شرح داده است. ممکن است خواندن آن نوشته‌ هم، برای شما مفید باشد.

سایر مطالب مرتبط با آموزش زبان انگلیسی

هزار کلمه‌ای که در انگلیسی بیشتر از همه کلمات به کار می‌روند

سه هزار کلمه‌ پرکاربرد در زبان انگلیسی – به تفکیک گفتاری و نوشتاری

دانلود دیکشنری انگلیسی به انگلیسی پیشنهادی متمم برای موبایل اندروید

 
 

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری آموزش زبان انگلیسی به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

68 نکته برای یادگیری زبان انگلیسی به روش جان برین

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .