Menu


یادگیری زبان انگلیسی به روش جان برینیادگیری زبان انگلیسی دغدغه بسیاری از ماست و بسیاری از ما دائماً دنبال بهترین روش یادگیری زبان هستیم که بتواند با سرعت مناسب و اثربخشی بالا ما را به نتیجه برساند.

اگر شما هم مثل بسیاری از مردم، در یادگیری زبان انگلیسی احساس تنبلی می‌کنید یا اینکه بارها تلاش کرده‌اید و موفق نبوده‌اید، شاید این بار خلاقیت خیرخواهانه جان برین، بتواند به شما کمک کند.

جان برین، در سال ۲۰۰۷، سایت Freerice را برای یادگیری زبان انگلیسی راه‌اندازی کرد.

این سایت برای آموزش زبان انگلیسی ایده‌ی خیرخواهانه و خلاقانه‌ داشت:

شما کلمات مختلف زبان انگلیسی را می‌آموزید. تلفظ و معنی آنها یاد می‌گیرید و هر بار که به یکی از سوالات سایت، پاسخ درست دادید و نشان دادید که در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت داشته اید،‌ به یک فقیر ده دانه برنج داده می‌شود.

یادگیری زبان انگلیسی با برنامه freerice و ایده جان برین

این فقیرها توسط World Food Program یا WFP (برنامه غذای سازمان ملل متحد) انتخاب می‌شوند و هزینه برنج‌ها هم از طریق بنر‌های تبلیغاتی شرکتها و سازمانها و وب‌سایت‌ها تامین می‌شود.

تبلیغات این سایت بسیار علمی و هوشمندانه طراحی شده است. کسی که به سوالات پاسخ ندهد و فقط سایت را مرور کند، تبلیغی نخواهد دید.

اگر سوالی را پاسخ دهید و درست پاسخ داده باشید، در کنار سوال نوشته می‌شود که شما چند دانه برنج به فقیران هدیه کرده‌اید و در زیر سوال، بنر تبلیغی شرکتی که هزینه این برنج از طریق او پرداخت شده، نمایش داده می‌شود.

توضیحات تکمیلی در مورد Freerice

یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از صد فعل پرکاربرد در محیط کسب و کار

 ما هم در سایت متمم، فهرستی از افعال پرکاربرد انگلیسی را که در جلسات کاری و محیط کار، بیشتر از سایر افعال به کار می‌روند تنظیم کرده‌ایم و برای هر کدام، توضیحاتی ساده با مثالهایی کاربردی ارائه کرده‌ایم:

یادگیری زبان انگلیسی از طریق حفظ کردن فعال های پر کاربرد

 مثال آموزش یک فعل 

به عنوان نمونه می‌توانید یکی از فعل‌های زیر را انتخاب کنید و توضیحات آن را بخوانید و ببینید که آیا به سلیقه و نیاز شما نزدیک هست یا نه:

Stand
Include
Sell

اگر سبک آموزش و توضیحات متمم را پسندیدید، به عنوان کاربر آزاد ثبت نام کنید و سایر افعال را هم بخوانید و بیاموزید.

 صفت های پرکاربرد انگلیسی در محیط کسب و کار

در کنار بحث افعال پرکاربرد زبان انگلیسی و کلمات پرکاربرد در حوزه‌های خاص مثلاً زبان تخصصی مدیریت استراتژیک به صفات پرکاربرد در زبان انگلیسی هم در متمم می پردازیم.

  بهترین دیکشنری های آنلاین برای یادگیری زبان انگلیسی

تعداد دیکشنری های آنلاین برای یادگیری زبان انگلیسی کم نیست. اما برخی از آنها قابلیت‌های ویژه‌ای را در اختیار ما می‌گذارند که کارایی و اثربخشی یادگیری زبان‌مان را افزایش می‌دهند.

ما فهرستی از این دیکشنری ها را که می‌توانند در آموزش زبان انگلیسی مورد استفاده قرار گیرند، تنظیم کرده‌ایم:

  مجموعه خدمات متمم برای یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

در صفحه زیر می‌توانید فهرست مجموعه خدمات آموزش آنلاین زبان انگلیسی توسط متمم را مشاهده نموده و توضیحات مربوط به هر مورد را به تفصیل مطالعه نمایید:

البته لازم به تأکید است که متمم یک سایت آموزش زبان انگلیسی نیست؛ بنابراین، ما به زبان انگلیسی صرفاً در حدی که به مطالعه و یادگیری سایر درس‌ها کمک می‌کند و نیز در جلسات مذاکره و محیط تجاری به کار می‌آید، می‌پردازیم.

  یادگیری گرامر زبان انگلیسی و بهبود نگارش انگلیسی

اگر در زمینه گرامر زبان انگلیسی ضعف دارید یا اعتماد به نفس کافی ندارید، سرویس های آنلاین رایگانی وجود دارند که متن شما را می‌خوانند و آن را برای شما اصلاح می‌کنند و اشتباهات شما را در دیکته و گرامر زبان انگلیسی به شما می‌گویند:

 افعال پرکاربرد زبان انگلیسی

در بررسی افعال پرکاربرد زبان انگلیسی می‌کوشیم با صرف کمترین زمان، با افعالی که در گفتگوهای روزمره و نوشته‌های زبان انگلیسی، کاربرد بیشتری دارند آشنا شویم.

چند تجربه ساده و مفید در یادگیری

محمدرضا شعبانعلی هم، در قسمت روزنوشته‌های سایت خود، برخی از تجربیات مربوط به یادگیری زبان را شرح داده است. ممکن است خواندن آن نوشته‌ هم، برای شما مفید باشد؛ خصوصاً اگر قصد ندارید در دوره‌های رسمی آموزش انگلیسی شرکت کنید و هدف‌تان، برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل است.

یادگیری زبان انگلیسی در چهار گام

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

سایر مطالب مرتبط با آموزش زبان انگلیسی
 ۱۰۰۰ کلمه‌ای که در انگلیسی بیشتر از همه کلمات به کار می‌روند

 ۳۰۰۰ کلمه‌ پرکاربرد در زبان انگلیسی – به تفکیک گفتاری و نوشتاری

 دانلود دیکشنری انگلیسی به انگلیسی پیشنهادی متمم برای موبایل اندروید

  شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.

برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند: زهرا حسینی , مائده حوایی , محمد رضا صادقی , علی , بهنوش حسینی

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری آموزش زبان انگلیسی به شما پیشنهاد میکند:

سری مطالب حوزه آموزش زبان انگلیسی
 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری/ چرا دیدگاه من منتشر نشده است؟

76 نکته برای یادگیری زبان انگلیسی به روش جان برین

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : سالار محبی

  به عنوان کسی که چند ماهی هست که دغدغه یادگیری زبان رو دارم، خوشحال می شم تجربه شخصیم، تعدادی سایت و چندتا توصیه، که خودم هم سعی دارم رعایت کنم، رو با دوستان متممی به اشتراک بذارم.

  بی شک برای یادگیری زبان به منابع نیاز هست. سایت irlanguage تقریبا سایت کاملی هست از بابت منابع، که قسمت زیادیشون رایگان هستند.

  من به شخصه برای تقویت مهارت خواندن (Reading) از سری کتاب های Vocabulary in Use استفاده کردم، که به صورت خودآموز میشه مطالعشون کرد. هم چنین خوندن مقالات و روزنامه های انگلیسی زبان خیلی کمکم می کنه. از جمله خبرگذاری ها و روزنامه هایی که می تونید به صورت آن لاین مطالعه کنید رویترز، گاردین، نیویورک تایمز، فارس و هم چنین روزنامه هایی مثل سان (sun) و میرور به عنوان زردنامه های انگلیسی برای یادگرفتن اصطلاحات عامیه (slang & idioms) قابل استفادند.

  برای مهارت شنیداری (Listening) معمولا از پادکست ها یا سریال های زبان انگلیسی استفاده می شه، که هرکدوم مزیت های خودشو داره. British Council یکی از سایت هایی هست که پادکست های سریالی قشنگی داره! سایت elllo هم کاره جالبی ارائه داده به این صورت که راجع به موضوع های مختلفی با افراد مختلف از نظر ملیت و لهجه، مصاحبه کرده که برای مواقعی خوبه که با شخصی روبرو می شیم که لهجه استاندارد گوینده اخبار رو نداره! اون وقته که قدر گوش دادن به این پادکست ها رو خواهیم دونست.

  پیشنهاد من برای نوشتن (Writing)  خود نوشتنه! تا وقتی ننویسیم متوجه ضعف و قوت خودمون نمی شیم. از خاطرات روزانه گرفته تا نوشتن برنامه هفتگی یا لیست خرید!

  یه سایتی هست که ادعاش اینه به صحبت کردن (Speaking) کمک می کنه. خیلی درگیرش نشدم که تاثیرش رو ببینم اما گفتم شاید برای یه عده از دوستان مفید باشه. اسم سایتش http://freeenglishnow.com

  چندتا نکته: تاکید زیادی دارم که مراقب باشید اسیر تعدد منابع نشید! اگه قراره یه کتاب، روزنامه، سایت یا هر منبعی رو انتخاب کنید، با خودتون قرار بذارید که تا جایی که ممکنه از اون منبع استفاده کنید و مسلط بشید بهش و بعد برید سراغ یه منبع دیگه. مثلا من چنتا سایت خبری معرفی کردم اما خودم فقط گاردین رو میخونم، چون از سبکش خوشم میاد. اگه یکم دقت کنیم متوجه می شیم که تفاوت اصلی سلیقست و محتوا خیلی نمی تونه متفاوت باشه!

  تمرین تمرین تمرین، تکرار تکرار تکرار، واقعا معجزه می کنه!

  یه پیشنهادی هم دارم که در صورتی که امکانش بود اجراش کنید! این که اگه یه وقتی توریست یا فرد خارجی زبانی رو دیدید، باهاش یه گپ کوتاه بزنید. مطمئنا اعتماد به نفستون رو بالا میبره. ( اما مواظب باشید دچار سوتفاهم نشید با هم).

  یادمون باشه، اگه قراره زبان یاد بگیریم، هدفمون مشخص باشه از یادگیریش. تا وقتی حرفی و گفتن نباشه یا جایی برای استفاده از این زبان نباشه، یادگیریش نامفهومه. (همین میشه که بچه هامون میرن کلاس زبان و تا انتها و گرفتن مدرک زبان پیش میرن، اما باز هم تسلط کافی رو ندارند و یا اگه دارند، خیلی وقتا تبدیل میشه به مهارتی لازم اما بی استفاده)

  امیدوارم براتون مفید بوده باشه

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .