Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu
دوره آموزشی هدف گذاری (کلیک کنید)


افعال پرکاربرد زبان انگلیسی | فعل های انگلیسی پرکاربرد برای مدیران


یادگیری زبان انگلیسی برای مدیران - متمم - محل توسعه مهارتهای من

متمم بخشی از مجموعه ابزارهای یادگیری زبان انگلیسی خود را به بررسی افعال انگلیسی پرکاربرد اختصاص داده است.

ما کوشیده‌ایم مجموعه‌ای از فعل های انگلیسی را که در گفتگوهای روزمره، نوشتن و به‌طور خاص، جلسات مذاکره به زبان انگلیسی به‌کار می‌آیند، در اختیار شما قرار دهیم.

کسانی که می‌خواهند در مدت نسبتاً کوتاه، به تسلط حداقلی به زبان انگلیسی دست پیدا کنند، می‌توانند به جای تلاش پراکنده در راستای یادگیری تمام افعال در زبان انگلیسی، صرفاً روی یادگیری حدود صد فعل انگلیسی پرکاربرد که در این‌جا معرفی می‌شود، متمرکز شوند.

ویژگی های لیست افعال پرکاربرد انگلیسی متمم چیست؟

به گمان ما، ویژگی‌های زیر کمک می‌کنند تا مطالعه‌ی این مجموعه از افعال مهم انگلیسی برای شما اثربخش باشند:

متمم در انتخاب افعال پرکاربرد انگلیسی، متن کتاب‌ها، سخنرانی‌ها و جلسات مرتبط با مدیریت و کسب و کار را بررسی کرده و بر این اساس، پرکاربردترین افعال انگلیسی را در اختیار شما قرار داده است.

با توجه به نیاز شما در جلسات مذاکره و گفتگوی محیط کار، تأکید ویژه‌ی ما روی فعل های رفتاری بوده است (تأیید کردن، متقاعدکردن، شرح دادن، مجوز دادن، رد کردن و …)

همه‌ی افعال انگلیسی با معنی و تلفظ معرفی شده‌اند.

لغات مشابه و هم‌خانواده هر فعل، معرفی شده و شرح داده شده است.

به چند جمله و متن انگلیسی در مورد زندگی روزمره (مانند اغلب دیکشنری‌ها و کتابها) اکتفا نشده و جملات کاربردی انگلیسی در محیط کار و جلسات تجاری معرفی شده‌اند.

شما را درگیر صرف فعل و زمان افعال نکرده‌ایم؛ اما جمله‌ها را به شکلی انتخاب کرده‌ایم که به صورت ضمنی، شکل دیگر فعل‌ها را هم ببینید.

همه‌ی جمله های انگلیسی با معنی و ترجمه فارسی ارائه شده‌اند.

آیا زبان انگلیسی برای جلسات با زبان انگلیسی معمولی تفاوت دارد؟

بعضی از مردم فکر می‌کنند مهم‌ترین تفاوت گفتگو در جلسات و گفتگوهای روزمره، رسمی بودن و محاوره‌ای بودن کلمات است.

البته شاید در جلسات مهم دیپلماتیک یا جلسات شلوغی که از هر طرف، چند نماینده حضور دارند، چنین فضایی شکل بگیرد؛ اما در جلسات کوچک‌تر، قرار نیست الزاماً لحنی کاملاً خشک و رسمی به‌کار گرفته شود.

ویژگی مشترک همه‌ی جلسات اداری، سازمانی و تجاری – مستقل از رسمی یا غیررسمی بودن‌شان – اهمیت ظرافت کلامی و انتخاب کلماتی با بار معنایی مناسب است.

ما این نکته را در انتخاب مثال‌ها و جملات رعایت کرده‌ایم و در موارد مهم، در قالب تذکر هم آورده‌ایم (می‌توانید به عنوان نمونه، توضیحات فعل Stand را ببینید).

اگر در مثال‌ها و جملات این سری آموزشی، کلمات و مفاهیمی دیدید که با آن آشنا نیستید، نگران نباشید.

این تجربه دقیقاً شبیه تجربه‌ی مدیر جوانی است که به همراه همکارانش، در یک جلسه‌ مذاکره بین‌المللی شرکت کرده است. به مطالعه ادامه دهید و مطمئن باشید که با هر گام که به پیش می‌روید، درک شما از جملات انگلیسی افزایش یافته و یادگیری‌تان ساده‌تر و سریع‌تر خواهد شد.

معیار متمم برای انتخاب فعل های پرکاربرد انگلیسی چه بوده است؟

تقریباً همه‌ی جاهایی که فهرستی از کلمات یا افعال پرکاربرد می‌بینید، روش مشابهی به‌کار گرفته می‌شود.

ابتدا تعدادی متن مبنا انتخاب می‌شوند و سپس با استفاده از نرم‌افزارهای آماری، افعال یا کلمات پرکاربرد بر اساس تعداد دفعات تکرارشان استخراج می‌شوند.

بعضی منابع، متن خبرهای رادیویی و تلویزیونی یا متن مقالات وب‌سایت‌ها را به عنوان مبنا انتخاب می‌کنند؛ برخی دیگر به سراغ کتاب‌ها و مقالات دانشگاهی می‌روند؛ عده‌ای هم، نوشته‌های تعدادی از نویسندگان معتبر را مبنا قرار می‌دهند.

بنابراین به ندرت، دو فهرست از افعال یا کلمات پرکاربرد را می‌بینید که کاملاً شبیه هم باشند. می‌توانید به عنوان نمونه فهرست ۳۰۰۰ لغت پرکاربرد انگلیسی را که آکسفورد و لانگمن ارائه کرده‌اند با هم مقایسه کنید:

  ۳۰۰۰ لغت انگلیسی پرکاربرد لانگمن (فایل PDF)

 ۳۰۰۰ لغت انگلیسی پرکاربرد آکسفورد (فایل PDF)

ما برای استخراج فهرست افعال پرکاربرد، متن تعدادی از کتاب‌های مدیریتی به همراه گزارش و اسکریپت جلسات مذاکره تجاری را معیار قرار داده‌ایم.

فهرست افعال پرکاربرد زبان انگلیسی مورد نیاز در کسب و کار

برای مشاهده‌ی توضیحات بیشتر در مورد هر یک از افعال مطرح شده در فهرست بالا، کافی است روی آن‌ها کلیک کنید.

اگر علاقه‌مندید تا از فایل های صوتی و پادکست‌ها برای یادگیری تلفظ افعال و کلمات استفاده کنید، پیشنهاد ما این است که به فهرست پادکست های مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی سر بزنید و برای دانلود کردن و گوش دادن به آن‌ها وقت بگذارید:

پادکست های یادگیری زبان

قطعاً در معرفی هر یک از فعل‌‌ها، معنی کلمات و واژه‌ها – تا حد امکان – توضیح داده خواهد شد. با این حال، اگر جایی لازم شد که از دیکشنری‌های آنلاین استفاده کنید، می‌توانید از فهرست زیر برای انتخاب دیکشنری مناسب استفاده کنید:

  فهرست دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی آنلاین مناسب

پیشنهاد عضویت در متمم

دوست عزیز.

شما با عضویت رایگان به عنوان کاربر آزاد متمم (صرفاً با تعیین نام کاربری و کلمه‌ی عبور) می‌توانید به حدود نیمی از چند هزار درس متمم دسترسی داشته باشید.

همچنین در صورت تمایل، با پرداخت هزینه عضویت، به همه‌ی درس‌های متمم دسترسی خواهید داشت. فهرست برخی از درس‌های مختص کاربران ویژه متمم را نیز می‌توانید در اینجا ببینید:

 فهرست درس‌های مختص کاربران ویژه متمم

از میان درس‌هایی که در فهرست بالا آمده است، درس‌های زیر از جمله پرطرفدارترین‌ موضوعات هستند:

دوره MBA  |  مذاکره  |  کوچینگ  |  توسعه فردی

فنون مذاکره  |  تصمیم گیری  |  مشاوره مدیریت

تحلیل رفتار متقابل  |  تسلط کلامی  |  افزایش عزت نفس

چگونه شاد باشیم  |  هوش هیجانی  |  رابطه عاطفی

خودشناسی  |  شخصیت شناسی  |  پرورش کودکان هوشمندتر

اگر با فضای متمم آشنا نیستید و دوست دارید درباره‌ی متمم بیشتر بدانید، می‌توانید نظرات دوستان متممی را درباره‌ی متمم بخوانید و ببینید متمم برایتان مناسب است یا نه. این افراد کسانی هستند که برای مدت طولانی با متمم همراه بوده و آن را به خوبی می‌شناسند:

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری یادگیری زبان انگلیسی به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه یادگیری زبان انگلیسی
 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۱۳۰ نظر برای افعال پرکاربرد زبان انگلیسی | فعل های انگلیسی پرکاربرد برای مدیران

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : امیر خلیق

  با سلام

  اشنایی من با سایت متمم به چندین سال قبل برمیگرده!

  مجموعه ای هدفمند,تاثیرگذار, انگیزه پرور که در ازدحام اطلاعات عصر سیگنالها.. برای انان که در حال چیدن سنگ بنای شخصیت شغلی و حرفه ای خود هستند,و یا انانی که دغدغه ی ترقی دارند ,با هوشمندی ,نقشه ی راه و سرفصل های لازم ارایه می دهد..

  زبان پلی به نگرش ها و سلیقه ها و ایده های دیگرانی ست که در اقلیم و فرهنگ زندگی جاری ما حضور انی ندارند ولی این امکان را فراهم می اورد تا وسیع تر ببینیم و عمیق تر بیاندیشیم و سنجیده تر عمل کنیم..

  نیاز ,انگیزه می سازد و انگیزه ,انرژی فایق امدن بر سختی را میسر می کند!

  برای زبان اموزی باید عمیقا احساس نیاز کرد..

  تجربه ی من در زبان اموزی,از ترجمه شروع کردم ولی معنی و تلفظ لغات برایم بگونه ای اهمیت داشت که به فکر کاربرد اونها در مکالمه بوذم. بنابراین لغات رو چندین بار تلفظ میکردم تا هم تپق کلامی کم شود و هم اعتماد به نفس در صحبت کردن بدست بیاورم..

  همزمان با افزایش دامنه ی لغات شروع به شنیدن فایل های صوتی کردم ..

  یک کانال موازی با زبان فارسی در ذهنم باز کردم و خودم رو عادت دادم به اینکه ,انگلیسی هر انچه فکر میکنم و به فارسی میگویم را چطور باید گفت؟! به مرور نیاز بیشتری نسبت به کاستی خودم پی میبردم و این راز خوداموزی من بود..

   

   
  تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
  .