Menu


افعال پرکاربرد زبان انگلیسی


یادگیری زبان انگلیسی برای مدیران - متمم - محل توسعه مهارتهای من

در بررسی افعال پرکاربرد زبان انگلیسی می‌کوشیم با صرف کمترین زمان، با افعالی که در گفتگوهای روزمره و نوشته‌های زبان انگلیسی، کاربرد بیشتری دارند آشنا شویم.

مشکل یادگیری زبان انگلیسی، همیشه نبودن منابع نیست. گاهی اوقات یادگیری به دلیل زیاد بودن منابع متوقف می‌شود. یکی از مشکلات یادگیری زبان انگلیسی تعدد منابع موجود در این زمینه است.

انبوهی از فهرست‌های طویل از واژه‌های مورد نیاز، کتاب‌های قابل توصیه، کلمات مورد استفاده در کوچه و خیابان و بیمارستان و هتل و فرودگاه و … منتشر شده و همین حجم گسترده توصیه‌ها و منابع است که عملاً گاه موجب توقف ما در یادگیری زبان انگلیسی می‌شود.

سوال مهم این است که: یادگیری زبان انگلیسی را از کجا آغاز کنیم؟

متمم هم مانند دیگران، در این زمینه توصیه‌های خودش را دارد. ما حوزه‌ی خاصی را مد نظر قرار داده‌ایم. کسانی که در جلسات کاری رسمی، شرکت می‌کنند و می‌خواهند به ادبیات کسب و کار مسلط باشند.

حرف زدن در جلسات کاری و مدیریتی،‌ ساده نیست. همانطور که در زبان فارسی هم، بسیاری از ما در صحبت‌های روزمره قوی هستیم، اما در یک جلسه که مدیران مختلف هستند، استرس داریم که چگونه حرف بزنیم که تصویری متشخص و فهمیده و دقیق و باسواد، از خود ایجاد نماییم.

آنچه در قسمت پایین این نوشته می‌بینید فهرستی از افعال پرکاربرد زبان انگلیسی است ما به عنوان حداقل مورد نیاز برای یادگیری زبان انگلیسی برای کسب و کار پیشنهاد می‌کنیم. با بررسی‌های ما، کسی که به عنوان مدیر در یک جلسه شرکت می‌کند برای درک مطالب و همینطور حرف زدن درست، حداقل باید این واژه‌ها را بشناسد. عملاً با دانستن این ۹۰ مورد، او فراتر از یک فرد متوسط در جلسات حاضر خواهد شد.

ما در هر درس، یکی از این افعال را با هم مرور می‌کنیم و جملات مرتبط با آن را می‌خوانیم و می‌بینیم. پس از تکمیل یادگیری این ۹۰ فعل، به صحبت‌های مدیران مختلف جهان – ابتدا در حد جمله و سپس در حد جلسه و سخنرانی – گوش خواهیم داد تا اعتماد به نفس و تسلط بیشتری برای یادگیری زبان انگلیسی پیدا کنیم.

اگر در مثال‌ها و جملات این سری آموزشی، کلمات و مفاهیمی دیدید که با آن آشنا نیستید، نگران نباشید. این تجربه دقیقاً شبیه تجربه‌ی مدیر جوانی است که به همراه همکارانش، در یک جلسه‌ مذاکره بین‌المللی شرکت کرده. این فضا به تدریج، خود به خود، یادگیری را تسهیل خواهد کرد.

فهرست افعال پرکاربرد زبان انگلیسی مورد نیاز در کسب و کار

برای مشاهده‌ی توضیحات بیشتر در مورد هر یک از کلمات مطرح شده در فهرست فوق، کافی است روی آنها کلیک کنید.

قطعاً در معرفی هر یک از فعل‌‌ها، معنی کلمات و واژه‌ها – تا حد امکان – توضیح داده خواهد شد. با این حال، اگر جایی لازم شد که از دیکشنری‌های آنلاین استفاده کنید، می‌توانید از فهرست زیر برای انتخاب دیکشنری مناسب استفاده کنید:

  فهرست دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی آنلاین مناسب

پیشنهاد عضویت در متمم

دوست عزیز.

شما با عضویت رایگان به عنوان کاربر آزاد متمم (صرفاً با تعیین نام کاربری و کلمه‌ی عبور) می‌توانید به حدود نیمی از چند هزار درس متمم دسترسی داشته باشید.

همچنین در صورت تمایل، با پرداخت هزینه عضویت، به همه‌ی درس‌های متمم دسترسی خواهید داشت. فهرست برخی از درس‌های مختص کاربران ویژه متمم را نیز می‌توانید در اینجا ببینید:

 فهرست درس‌های مختص کاربران ویژه متمم

البته از میان درس‌های مطرح شده، شاید بهتر باشد ابتدا مطالعه‌ و بررسی مباحث زیر را در اولویت قرار دهید:

دوره MBA

فنون مذاکره | تصمیم گیری

تحلیل رفتار متقابل | پرورش تسلط کلامی

افزایش عزت نفس | چگونه شاد باشیم

  شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.

برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند: نیما ظهیریان , علیرضا سیاوش پور , سجاد سلیمانی , ابوالقاسم مختاری اردکانی , نغمه امیدی

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری یادگیری زبان انگلیسی به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه یادگیری زبان انگلیسی
 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری/ چرا دیدگاه من منتشر نشده است؟

119 نکته برای افعال پرکاربرد زبان انگلیسی

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : فیروزه

  سلام سایت جالب، هدفمند و تاثیر گذاریست.

  تجربه من در یادگیری رو به رشد زبان انگلیسی با استفاده از این روش بوده است. فراگیری زبان انگلیسی یک مهارت زمانبر و رو به رشد است و هیچگاه پایان نمی پذیرد زبان زایاست و هر روز واژگان جدیدی را ایجاد می کند. اما به نظر من بهترین شیوه برای آموختن زبان انگلیسی شنیدن است که به گفتار کمک می کند و خواندن است که به نوشتار کمک می کند. ما برای یادگیری زبان مادریمان هم همین کار را کرده ایم اول شنیدیم بعد حرف زدیم مدرسه رفتیم خواندیم و نوشتیم . این 4 مهارت در ارتباط  با هم هستند و رشد هر کدام قطعا روی دیگر مهارت ها اثر می گذارد. برای رشد نیاز به تکرار هست اولین قدم دیدن فیلم های زبان اصلی بدون زیر نویس است بهتراست  یک فیلم حداقل 3 بار در هفته بدون زیر نویس  دیده شود هرچه تعداد دفعات بیشتر باشد درک مفاهیم بهتر اتفاق می افتد. قدم بعدی بحث درباره فیلم دیده شده است و احیانا تعریف خلاصه ای از فیلم است بعد از آن نوشتن یک نقد بر آن یا خلاصه آن یا آنچه از فیلم دریافت شده. برای رشد مهارت خواندن از هر متنی می توان استفاده کرد اما اگر از کتابهای با داستانهای کوتاه یا کم حجم شروع شود بهتر است  .متن را هم باید چند نوبت خواند بدون مراجعه به دیگشنری و بعد از خواندن چند باره متن متوجه مفهوم کلماتی می شویم که معنایش را نمی دانستیم و البته کلمات در میانه جملات معنا می شوند. این راه امتحان شده ایست که برای دریافت مدرک آیلتس طی شده است. 

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .