Menu


زبان تخصصی مدیریت – مدیریت استراتژیک


زبان تخصصی مدیریت - مدیریت استراتژیک

زبان تخصصی مدیریت مجموعه درس‌های جدیدی است که در متمم ارائه می‌شود. قبلاً تجربه‌ی مرور افعال عمومی را تحت عنوان #افعال پرکاربرد زبان انگلیسی داشته‌ایم و آن سلسله بحث‌ها مورد استقبال دوستان متممی قرار گرفته است.

اما این بار، حوزه به حوزه، واژه‌های تخصصی زبان انگلیسی را در سلسله درس‌های زبان تخصصی مدیریت با یکدیگر مرور خواهیم کرد و تصمیم گرفتیم این کار را با حوزه مدیریت استراتژیک آغاز کنیم. چون قبلاً هم به اندازه‌ی کافی در متمم در حوزه #استراتژی درس‌های متعدد داشته‌ایم (و البته هنوز هم این مجموعه درس، در حال توسعه و تدوین است).

البته این شکل از محتوا، بیش از آنکه صرفاً در پی آموزش و تکرار چند کلمه‌ی انگلیسی باشد، بهانه‌ای برای مرور مفاهیمی است که در درس‌های مختلف متمم آموخته‌ایم. همچنین در انتخاب جملات و مثال‌ها، اصرار داریم که این جملات از کتاب‌ها و مقالات تخصصی حوزه مدیریت استراتژیک انتخاب شوند.

برای انتخاب کلمات این درس، تعدادی از مقالات مطرح حوزه مدیریت استراتژیک را انتخاب کردیم و سعی کردیم با محاسبه‌ی آماری، کلماتی را انتخاب کنیم که تعداد تکرار آنها در این مقالات، به طرز محسوسی بالاتر از متوسط تکرار آنها در نوشته‌های روزمره‌ی زبان انگلیسی است.

در این مرحله، فهرست کلمات زبان تخصصی مدیریت در حوزه مدیریت استراتژیک را منتشر می‌کنیم و در روزهای آتی، به تدریج این فهرست، مانند فهرست افعال پرکاربرد، تکمیل شده و هر کلمه، به درس مربوط به خودش، مرتبط خواهد گردید.

 

acquisition advantage alignment alliance ambivalence articulation asset attractiveness barrier boundaries cannibalization capacity captiveness clusters collaboration commodity competence competition consistency consortia control coping core corporate critical decline defensive dependency differentiation descriptors disruptive diversification ecology effectiveness efficiency enabler enterprise excellence first-mover Flexibility freeze generic global governance hyperactive hyperpassive ideation imitation implementation incumbency industry analysis infrastructure integration intent interdependency lean linkage manifestation merge metrics milking mission multidomestic multilevel multinational platform policy portfolio position productivity property relevance resource rivalry scale scenario scope stakeholder statement substitution sustainability switching synergy temporary third-party trade-off transition value venture zero-sum

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    خسرو اصلانی ، رضا تیموری ، مریم ، مریم کاظم خانلو ، محمدرضا مصطفی

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری زبان تخصصی مدیریت استراتژیک به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه زبان تخصصی مدیریت استراتژیک
 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری در متمم

11 نکته برای زبان تخصصی مدیریت – مدیریت استراتژیک

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : سید محسن امامی

  از اینکه معنی خیلی از این کلمات ر ا متوجه نمی شم از دست خودم ناراحتم

  ولی از اینکه هنوز هم به خاطر ندونستن، از خودم دلگیر می شم، خوشحالم، چون می فهمم که هنوزم زنده هستم.

  ممنونم از شما به خاطر تلاشهایی که مسیرشون مشخص ان.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .