Menu

درسهای توسعه فردی در متمم


دوره افزایش بهره وری در متمم شامل چه درسهایی هست؟


درس مدیریت استرس
مدیریت استرس (Stress Management) و سایر بحث‌های مرتبط با استرس از جمله واژه‌های رایج این روزهای ما هستند.

درس مدیریت زمان
مدیریت زمان یا Time Management،‌ یکی از دغدغه های مهم بسیاری از ماست. البته گاهی اوقات هم اشتباهاً مشکلات دیگر خود را ناشی از مدیریت زمان می‌دانیم.

 درس استعدادیابی
درس استعدادیابی یکی از درسهای بسیار ساده اما کلیدی در متمم است. می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما در زندگی شناسایی استعداد‌ها و آشنایی با زمینه‌هایی است که در آنها توانمندی بالایی داریم.

برنامه ریزی توسعه مهارت های فردی
مهارت آموزی و برنامه ریزی برای توسعه مهارتهای فردی، زمانی شکل می‌گیرد که علاوه بر نگرش دانش محور که نیاز به آن انکارناپذیر است نگرش مهارت محور هم در تدوین محتواهای آموزشی وجود داشته باشد.

 درس استعدادیابی پیشرفته
در درس‌های استعدادیابی پیشرفته، به تدریج یاد می‌گیریم که مستقل از ابزارها و مدلها، به اندیشیدن در مورد خود و توانمندی‌هایمان بپردازیم و در مسیر خودشکوفایی قدم برداریم.

کارگاه انگیزش
انسان‌ها، انگیزه‌های متفاوت و متنوعی دارند و ما تا زمانی که آنها را نشناسیم، نمی‌توانیم تمام رفتارها و تصمیم‌هایشان را درک و تفسیر کنیم.

دوره زندگی در متمم شامل چه درسهایی هست؟


کارگاه عزت نفس
کمبود عزت نفس، ریشه‌ی بسیاری از مشکلات رفتاری و ذهنی ماست.

کارگاه زندگی شاد
کارگاه زندگی شاد: جستجوی شادی و شادمانی در لابه‌لای زندگی روزمره‌ی

دعوت به گفتگو
دعوت به گفتگو: بحث‌های طولانی‌تر در مورد جملات کوتاه روزانه

پاراگراف فارسی
پاراگراف فارسی: محتوای دیگری برای دعوت به اندیشیدن

سواد مالی برای کودکان و نوجوانان
برنامه آموزشی سواد مالی کودکان در متمم از ۳ سال تا ۱۸ سال را در برخواهد گرفت .

 تا بیست و دو سالگی: برای والدین به نفع نوجوانان!
کمتر چیزی مانند «تربیت نسل جوان» دغدغه‌ی پدر و مادرهای امروز است.

سبک زندگی
سبک زندگی، مفهوم تازه ای نیست. هزاران سال است که انسانها کوشیده اند سبک زندگی خود را بشناسند و مدیریت کنند

زنگ تفریح
قرار است که زنگ تفریح، برایمان فرصتی برای رهایی از اندیشیدن باشد، یا دعوتی به اندیشیدن بیشتر درباره‌ی دنیای واقعی…

رفتارها و عادتهای کوچک زندگی
مجموعه‌ی عادتهای کوچک زندگی، همه‌ی ما معلم هستیم و هر کدام می‌کوشیم تجربیات خود را با دیگران در میان بگذاریم.

سفرهای تصویری
سفر قرار نیست همیشه با صرف هزینه و زمان فراوان باشد.گاهی چند عکس و چند خط توضیح می توانند ما را برای چند دقیقه از زمین و زمانی که هستیم دور کنند.

دوره هنر ارتباط در متمم شامل چه درسهایی هست؟


 درس پرورش تسلط کلامی
شرح اهمیت تسلط کلامی، مفهوم دایره واژگان، تشکیل زنجیره کلمات و استعاره مفهومی از جمله مطالبی است که در مجموعه درس‌های پایه تسلط کلامی در نظر گرفته شده است.

کارگاه تحلیل رفتار متقابل
تحلیل رفتار متقابل به عنوان یکی از زیرمجموعه های بحث مهارت‌های ارتباطی و مذاکره می‌تواند به ما در درک و طبقه بندی بهتر رفتارها و گزینه‌ها و تصمیم‌ها کمک کند.

 درس چالش نوشتن
شرح اهمیت تسلط کلامی، مفهوم دایره واژگان، تشکیل زنجیره کلمات و استعاره مفهومی از جمله مطالبی است که در مجموعه درس‌های پایه تسلط کلامی در نظر گرفته شده است.

درس ظرافت‌های کلامی
هدف از درس ظرافت‌های کلامی، افزایش وسواس شما هنگام روبرو شدن با کلمات و تمرینی برای بازی دقیق‌تر با کلمات است.

درس زبان بدن
**زبان بدن از جمله بحث‌های پرطرفدار در حوزه‌ی ارتباطات و مذاکره است تقریباً همه پذیرفته‌اند که زبان بدن به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های مهم ارتباطات غیرکلامی، مهم است.

 درس مهارتهای ارتباطی
ما در درس مهارتهای ارتباطی به ارتباط و گفتگو با خود، دقت در انتخاب کلمات، مهارت سخنرانی و سایر موارد مشابه می‌پردازیم.

درس خودشناسی
ما در متمم، عموماً از زاویه‌ی روانشناسی به بحث خودشناسی نگاه می‌کنیم.
معمولاً وقتی از خودشناسی صحبت می‌کنیم، قصد داریم با استفاده از این الگوها و مدل‌ها، صفات و ویژگی‌های ذهنی و رفتاری خود را بهتر درک و تحلیل کنیم.

درس مدیریت تعارض
مدیریت تعارض را یکی از کلیدی‌ترین مهارتهای مذاکره می‌دانند.
ما در متمم، درس‌های متعددی را به مدیریت تعارض اختصاص داده‌ایم و پیشنهادمان این است که به عنوان بخشی از آموزش خود در مذاکره برای آنها وقت بگذارید.

دوره ابزارهای کسب و کار در متمم شامل چه درسهایی هست؟


سواد دیجیتال
امروز زندگی دیجیتالی بخشی از زندگی همه‌ی ماست.
به همین علت، بسیاری از نظامهای آموزشی جهان، افزایش سواد دیجیتال را در برنامه آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان و نیز در برنامه های آموزشی دانشگاهی گنجانده‌اند.

درس استراتژی محتوا
عصر امروز، عصر محتوا است.
استراتژی محتوا و بازاریابی محتوا را باید نه به عنوان یکی از گزینه‌ها، بلکه به عنوان بهترین گزینه و شاید گاهی تنها گزینه برای ارتباط با مشتریان و مخاطبان، در نظر گرفت.

درس گیمیفیکیشن یا بازی سازی
گیفیمیکیشن یا بازی سازی از زیر مجموعه‌های دانش طراحی برای تغییر رفتار است که طی سال‌های اخیر، در فضای دانشگاهی و محیط کسب و کار مورد توجه قرار گرفته است.

درس SEO
آشنایی با موتورهای جستجو، نکاتی در بهینه سازی برای موتورهای جستجو و بهتر شدن رتبه سایت‌ها در گوگل،‌ از جمله مهم‌ترین موضوعات مورد توجه در این درس است.

درس  جستجو با گوگل
**  با توجه به جزئیات و ظرافت‌های زیادی که در بحث مهارت جستجو در وب وجود دارد، تصمیم گرفتیم سلسله بحث‌هایی را به صورت اختصاصی به جستجو با گوگل اختصاص دهیم.

درس تولید محتوا
مجموعه مطالب تولید محتوا به بحث‌های اجرایی‌ و عملیاتی در زمینه‌ی تولید محتوا اختصاص خواهد یافت.

درس گزارش نویسی
**  مهارت گزارش نویسی در مقایسه با بسیاری از مهارتهای دیگر می‌تواند نقشی کلیدی در رشد و پیشرفت ما، چه در محیط درس و دانشگاه و چه در محیط کار داشته باشد.

دوره دانش و نگرش در متمم شامل چه درسهایی هست؟


درس سواد عددی
بحث سواد عددی عملاً ابزاری مهم و ضروری برای بسیاری از درس‌های متمم، از جمله سواد دیجیتال، کارآفرینی، مدیریت بازاریابی و مهارت ارائه و سخرانی است

درس شبه علم
«شبه علم» از واژه‌های علمی و از کلام علمی برای تثبیت مواضعی صحبت می‌کند که اساساً پایه‌ی علمی ندارند. در درس شبه علم، به این نوع موضوعات خواهیم پرداخت.

درس شخصیت شناسی
شخصیت شناسی و شناخت صفات شخصیتی یکی از بحث‌های مهم در متمم محسوب می‌شود.
مروری به درس‌های دوره MBA نشان می‌دهد که به سختی می‌توان مباحث شخصیت شناسی و رفتارشناسی را از آموزش‌های مدیریتی تفکیک کرد.

درس روانشناسی مثبت گرا
روانشناسی مثبت گرا، بخشی از دانش روانشناسی است که به جای جستجوی بیماران و تلاش برای بهبود آنها، برای بهبود کیفیت زندگی انسانهای سالم تلاش می‌کند.

درس روانشناسی پول
روانشناسی پول از جمله بحث‌هایی است که در جامعه‌ی ما به اندازه‌ی اهمیت آن، مورد توجه قرار نگرفته است.
بسیاری از مردم، روانشناسی پول را با روانشناسی پولدار شدن اشتباه می‌گیرند و بخش عمده‌ای از مطالب این حوزه، بیش از آنکه علمی باشد، انگیزشی است.

درس تاریخچه پول
مجموعه درس‌های تاریخچه پول می‌کوشند روند شکل‌گیری و رشد و تغییر نگاه انسان به پول را از پول کالایی تا پول رمزنگاری شده (Cryptocurrency) به زبانی بسیار ساده و به دور از اصطلاحات تکنیکی بررسی کنند.

روانشناسی رنگها
در متمم، بحث روانشناسی رنگها را بر اساس منابع مستدل و معتبر علمی و با هدف تکمیل سرفصلهای درس روانشناسی محیطی ارائه کنیم.

درس شبکه های اجتماعی
آشنایی بیشتر با انواع شبکه های اجتماعی، کاربردهای آنها، روش‌های استفاده‌ی بهتر و اثربخش‌تر از شبکه های اجتماعی در زندگی شخصی و محیط کسب و کار، اشتباهات رایج در شبکه های اجتماعی و در یک کلام فرصتها و تهدیدهای مرتبط با شبکه های اجتماعی از مباحث مرتبط با این درس است.