Menu


دوره MBA: درس مدیریت ارتباط با مشتری


مدیریت ارتباط با مشتری به عنوان یکی از دروس دوره MBA متمم

 عنوان درس:  مدیریت ارتباط با مشتری

 درباره این درس:  در درس مدیریت ارتباط با مشتری، می‌کوشیم به جنبه‌های مختلف فرایند ارتباط با مشتری توجه داشته باشیم. همچنانکه در درس‌های بعدی اشاره خواهد شد، مدیریت ارتباط با مشتری به جریان‌های بسیار متفاوتی تقسیم شده است. از کسانی که آن را صرفاً به عنوان یک سیستم نرم افزای می‌شناسند تا کسانی که بیشتر به عنوان یک نوع فلسفه در کسب و کار به آن نگاه می‌کنند.

طبیعی است که در اینجا هم، متمم مانند همه‌ی دروس می‌کوشد ضمن توجه به ابزارها، تاکید بسیار جدی بر مدل ذهنی و فضای فکری حاکم بر مدیریت ارتباط با مشتری داشته باشد. چرا که اگر تسلط بر مدل ذهنی مدیریت ارتباط با مشتری وجود نداشته باشد، هر ابزاری هم صرفاً موجب تقویت و تکثیر اشتباهات قبلی خواهد شد.

ما در متمم به خاطر رایج بودن اصطلاح مدیریت ارتباط با مشتری، از همین اصطلاح استفاده می‌کنیم. اما همانطور که در درس‌های QCi اشاره شده است، اگر به انتخاب خودمان باشد، مدیریت مشتری را ترجیح می‌دهیم. این مفهوم عمیق‌تر و گسترده‌تر است و به ما یادآوری می‌کند که تمرکز بر مشتری باید در مرکز توجه استراتژی‌ها و تصمیم‌های کلان سازمان قرار گیرد.

 قبل از خواندن مطالب این سری،‌ بررسی چه مطالبی می‌تواند مفید باشد؟ 

به طور مشخص نمی‌توان گفت که درس مدیریت ارتباط با مشتری، پیش نیاز مشخص دارد. از یک سو آشنایی با مفاهیم ارزش آفرینی و بازاریابی و استراتژی، می‌تواند کمک بسیار موثری برای فهم بهتر مطالب این درس باشد و از سوی دیگر، هر فردی می‌تواند به صورت مستقل، مفاهیم مدیریت ارتباط با مشتری را بیاموزد و سپس به اتکای دانش و تجربه‌ی خود، بکوشد از آنها لباس مناسبی برای کسب و کار خود بدوزد.

اما حداقل پیشنهاد ما این است که اگر دروس مطرح شده مدیریتی در متمم را به ترتیبی که ما در دوره MBA متمم معرفی کرده‌ایم، مطالعه نمی‌کنید لااقل در هر یک از مطالب این درس، اگر ارجاعی به درسهای دیگر و مطالب مرتبط بود، حتماً برای مطالعه آنها وقت بگذارید. این کار قطعاً کیفیت یادگیری را افزایش می‌دهد و به تعبیری که ما در درس یادگیری اشاره کرده‌ایم،‌ به کریستالی شدن یادگیری کمک می‌کند.

 مهم‌ترین منابع مورد استفاده در این درس: 

1- Customer Relationship Management, Buttle

2- Customer Relationship Management: Concept, strategy and tools, Kumar

3- Salesforce (training materials)

4- CRM: The foundation of contemporary marketing strategy, Roger Baran

5- Marketing and Consumer Behavior (Edited and Published by Information Resources Management Association)

 
 

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری مدیریت ارتباط با مشتری به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

3 نکته برای دوره MBA: درس مدیریت ارتباط با مشتری

     
    دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .