Menu
فایل صوتی آموزشی ۶۰ نکته در مذاکره

مجموعه ای از نکات کاربردی مذاکره که می‌توانند کیفیت مذاکره های ما را بهبود داده و دستاوردهای ما را افزایش دهند
تقویت مهارت خواندن انگلیسی


پاراگراف انگلیسی پویا برای یادگیری زبان انگلیسی

ما در متمم مجموعه‌ای از درس‌ها را تحت عنوان افعال پرکاربرد انگلیسی در محیط کسب و کار مطرح کرده‌ایم.

همچنین، به بهانه‌ی زبان تخصصی مدیریت استراتژیک نیز، برخی از متن‌های مدیریتی و مفاهیم مرتبط با درس‌های متمم را برای دوستان عزیز متممی مطرح کرده و می‌کنیم.

اما در این مدت، بر اساس بازخوردهای دریافت شده و تجربه‌ی خودمان،‌ صرف آشنایی با کلمات و افعال، یا دیدن آنها در قالب چند جمله‌ی مستقل، برای عادت کردن به مطالعه‌ی متون زبان انگلیسی و درک آنها کافی نیست.

ضمن اینکه مواجهه با یک متن انگلیسی و خواندن آن، نوعی اعتماد به نفس و باور ذهنی هم نیاز دارد.

احساس اینکه من می‌توانم متن‌های انگلیسی نویسندگان بزرگ مدیریت و کسب و کار را (که همیشه ترجمه‌ی حرف‌های آنها را خوانده و شنیده‌ام) بخوانم و تا حد خوبی، مفهوم آنها را درک کنم.

ضمن اینکه متمم بر این باور است که عادت به خواندن متون زبان انگلیسی و درک معنای آنها، اگر با فشار کم و به صورت تدریجی و بسیار آرام و در کنار سایر فعالیت‌ها انجام شود، می‌تواند با کمترین تنش و فشار، اثربخشی بالایی ایجاد نماید.

به همین دلیل، تصمیم گرفتیم سلسله مطالب تقویت مهارت خواندن انگلیسی را آغاز کنیم.

این مطالب، به عنوان سلسله درس‌های مستقل ارائه خواهد شد و شیوه‌ی استفاده از آنها به این صورت است که:

شما درس را باز می‌کنید و تنها یک یا دو جمله از پاراگراف را می‌بینید.

معنای آن جملات و کلمات آن پاراگراف و توضیحات مربوطه و حاشیه‌های احتمالی آن، مطرح می‌شود.

معمولاً این مطلب کوتاه خواهد بود و زمان بسیار کمی از شما را خواهد گرفت.

اما وقتی دفعه‌ی بعد در متمم به همان درس سر می‌زنید، جمله‌ی بعدی متن هم به آن اضافه می‌شود و توضیحات آن هم مطرح می‌شود (توضیحات قبلی حذف می‌شود).

به تدریج، این متن برای شما کامل‌تر خواهد شد و پس از چند روز که به آن درس سر می‌زنید، با متنی کامل مواجه خواهید شد که دیگر هیچ توضیحی ندارد و شما با آن کاملاً آشنا هستید و معنای آن را کامل می‌فهمید.

متمم، سابقه‌ی بازدید هر یک از دوستان متممی را به صورت مستقل نگهداری می‌کند. بنابراین، ممکن است یک نفر، یک پاراگراف ده جمله‌ای را ظرف سه روز و فرد دیگری ظرف ده روز بخواند و با سرعتی که برای خود مناسب می‌داند این درسها را بخواند.

فقط پیشنهاد ما این است که در یک روز، ده بار به یک درس سر نزنید و در مطالعه، شتابزده نباشید.

مگر اینکه آخرین جمله‌ای که به پاراگراف اضافه شده، کاملاً برای شما شفاف و واضح باشد و هیچ نکته‌ی جدیدی در آن نباشد.

متن‌ها را همیشه از موضوعاتی که به نوعی با فضای متمم مرتبط هستند و از نویسندگانی که آنها را می‌شناسید و در موردشان حرف زده‌ایم انتخاب می‌کنیم و مطمئن هستیم که اثرات این تمرین را به تدریج، مشاهده خواهید کرد.

ما عمداً توضیحات قبلی را به تدریج برای شما حذف می‌کنیم تا با اطلاع از اینکه آن توضیحات، دیگر نمایش داده نخواهد شد، ذهن شما وادار شود آنها را بهتر به خاطر بسپارد.

اگر احساس می‌کنید که لازم است توضیحات را ثبت کنید، می‌توانید از دفترچه یادداشتی که برای این کار کنار می‌گذارید استفاده کنید. به هر حال، بعد از خواندن هر درس، دیگر توضیحات آن را نخواهید دید (و این کار، تاثیر مهمی بر روند یادگیری دارد).

در حال حاضر، متمم در حال تلاش برای بهبود مهارت درک مطلب دوستان متممی است و در آینده، برای حوزه‌های دیگر نیز، راهکارهای پیشنهادی خود را ارائه داده و با همکاری و بازخوردهای شما، آن را تکمیل خواهد نمود.

 

  شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.

برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند: محمد برخورداری , اسماعیل دریانورد , برهان الدین قدنه , محمد جواد بانشی , فائزه فاطمی نژاد

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم

متمم چیست و چه می‌کند؟
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری تقویت مهارت خواندن انگلیسی به شما پیشنهاد میکند:

سری مطالب حوزه تقویت مهارت خواندن انگلیسی

قوانین کامنت گذاری/ چرا دیدگاه من منتشر نشده است؟

53 نکته برای تقویت مهارت خواندن انگلیسی

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : گروه متمم

  مهدی عزیز.

  شاید برای شما جالب باشد که ما هم مثل شما، مدتی است به صورت جدی، در فکر اوضاع زبان در متمم هستیم.

  دوستان متممی قرار نیست تا ابد، فقط وابسته به مطالب متمم بمانند و باید خودشان عادت کنند که به سراغ انواع منابع اصلی بروند.

  بخشی از این محدودیت، زبان (آن هم زبان مورد نیاز برای مطالعه‌ی مدیریت و کسب و کار) است و فعلاً به نتایج اولیه رسیده‌ایم. اما در حال مطالعه و رایزنی با افراد و مجموعه‌های تخصصی هستیم تا راهکاری اثربخش را پیدا کنیم.

  به هر حال، بخشی از راهکارها، استفاده از مکانیزم‌های ساده اما اثربخش، مانند همین شیوه‌ی فلش کارت است که به عنوان تکنیک لایتنر و نیز در ادبیات علمی به عنوان Spaced Repetition یا تکرار با فاصله، شناخته شده است.

  در حال حاضر هم، به شکلی کاملاً غیرمستقیم، این مسئله در پاراگراف انگلیسی رعایت خواهد شد.

  طبیعتاً در نگاه اول، متن‌های زیادی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. اما ما با استفاده از سیستم طبقه بندی کلمات (که برای تحلیل کامنت‌ها استفاده می‌کنیم) روش ابتکاری ساده اما جالبی را پیاده سازی کرده‌ایم.

  گزینه‌های زیادی به سادگی قابل گردآوری بودند. همه را جمع کردیم و بررسی کردیم که اینها با چه ترتیبی قرار بگیرند که Spaced Repitition به وجود بیاید.

  به عبارتی اگر کلمه‌ای را امروز در جمله‌ای می‌بینیم، با کمی فاصله در چند جمله بعد هم ببینیم و با کمی فاصله‌ی بیشتر هم در پاراگراف بعدی ببینیم و با کمی فاصله‌ی دورتر هم، آن را تکرار کنیم.

  انتخاب محتوای پاراگراف‌ها و همینطور ترتیب آنها و نیز حذف‌های موردی از بعضی از آنها، با همین مدل ریاضی انجام شده است.

  اما به هر حال، همچنان در حال مطالعه‌ی بیشتر هستیم و امیدواریم بتوانیم ترکیبی از راهکارهای اثربخش را هم جستجو کنیم.

  طبیعتاً ملاحظاتی هم از لحاظ تکنولوژی وجود دارد که کمی ما را کند کرده و می‌کند.

  به عنوان مثال، ردیابی رفتار دوستان متممی برای اینکه بتوانیم به آنها متن‌ها را به شکل دینامیک نشان دهیم یا اینکه فلش کارت را اجرا کنیم، فشار سنگین‌تری به دیتابیس می‌آورد. شاید برای شما جالب باشد که در متن‌هایی که ساده‌ترین محاسبات و ردیابی‌ها در آن انجام می‌شوند و متن به شکل پویا تنظیم می‌شود، ده‌ها برابر فشار متن‌های عادی برای سرور ایجاد می‌شود.

  به عنوان مثال، کسی که اتاق خبر یک درس را باز میکند، از نظر فشاری که به سیستم ما می‌آورد بیش از 200 نفر که یک متن پاراگراف فارسی را همزمان مطالعه می‌کنند (که نمونه‌ای از یک محتوای استاتیک است) به دیتابیس و سرور فشار می‌آورد.

  منظور از این توضیحات، این نیست که نباید به سمت حرکت‌های دیگر از این دست برویم. فقط می‌خواستیم به عنوان یکی از دوستان قدیمی متمم که تقریباً از آغاز با ما بوده‌اید، توضیح بدهیم که پشت پرده‌ی بعضی از این ملاحظه‌ها و تاخیرها و طراحی‌ها چه می‌گذرد و اینکه در کنار پوسته‌ی ظاهری که دوستان می‌بینند، لایه‌ی تکنولوژیک چه سهمی از توان و انرژی را در توسعه‌ی این نوع سیستم‌ها می‌گیرد.

  به هر حال، به شما اطمینان می‌دهیم که دغدغه‌ی زبان و همینطور فراتر رفتن از چند مطلب معمولی مانند افعال پرکاربرد زبان انگلیسی، به شدت در متمم جدی است و ما هم مانند شما، امید داریم که راهکارهای بهتری به این سیستم افزوده شود.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .