Menu


تقویت مهارت خواندن انگلیسی


پاراگراف انگلیسی پویا برای یادگیری زبان انگلیسی

ما در متمم مجموعه‌ای از درس‌ها را تحت عنوان افعال پرکاربرد انگلیسی در محیط کسب و کار مطرح کرده‌ایم.

همچنین، به بهانه‌ی زبان تخصصی مدیریت استراتژیک نیز، برخی از متن‌های مدیریتی و مفاهیم مرتبط با درس‌های متمم را برای دوستان عزیز متممی مطرح کرده و می‌کنیم.

اما در این مدت، بر اساس بازخوردهای دریافت شده و تجربه‌ی خودمان،‌ صرف آشنایی با کلمات و افعال، یا دیدن آنها در قالب چند جمله‌ی مستقل، برای عادت کردن به مطالعه‌ی متون زبان انگلیسی و درک آنها کافی نیست.

ضمن اینکه مواجهه با یک متن انگلیسی و خواندن آن، نوعی اعتماد به نفس و باور ذهنی هم نیاز دارد.

احساس اینکه من می‌توانم متن‌های انگلیسی نویسندگان بزرگ مدیریت و کسب و کار را (که همیشه ترجمه‌ی حرف‌های آنها را خوانده و شنیده‌ام) بخوانم و تا حد خوبی، مفهوم آنها را درک کنم.

ضمن اینکه متمم بر این باور است که عادت به خواندن متون زبان انگلیسی و درک معنای آنها، اگر با فشار کم و به صورت تدریجی و بسیار آرام و در کنار سایر فعالیت‌ها انجام شود، می‌تواند با کمترین تنش و فشار، اثربخشی بالایی ایجاد نماید.

به همین دلیل، تصمیم گرفتیم سلسله مطالب تقویت مهارت خواندن انگلیسی را آغاز کنیم.

این مطالب، به عنوان سلسله درس‌های مستقل ارائه خواهد شد و شیوه‌ی استفاده از آنها به این صورت است که:

شما درس را باز می‌کنید و تنها یک یا دو جمله از پاراگراف را می‌بینید.

معنای آن جملات و کلمات آن پاراگراف و توضیحات مربوطه و حاشیه‌های احتمالی آن، مطرح می‌شود.

معمولاً این مطلب کوتاه خواهد بود و زمان بسیار کمی از شما را خواهد گرفت.

اما وقتی دفعه‌ی بعد در متمم به همان درس سر می‌زنید، جمله‌ی بعدی متن هم به آن اضافه می‌شود و توضیحات آن هم مطرح می‌شود (توضیحات قبلی حذف می‌شود).

به تدریج، این متن برای شما کامل‌تر خواهد شد و پس از چند روز که به آن درس سر می‌زنید، با متنی کامل مواجه خواهید شد که دیگر هیچ توضیحی ندارد و شما با آن کاملاً آشنا هستید و معنای آن را کامل می‌فهمید.

متمم، سابقه‌ی بازدید هر یک از دوستان متممی را به صورت مستقل نگهداری می‌کند. بنابراین، ممکن است یک نفر، یک پاراگراف ده جمله‌ای را ظرف سه روز و فرد دیگری ظرف ده روز بخواند و با سرعتی که برای خود مناسب می‌داند این درسها را بخواند.

فقط پیشنهاد ما این است که در یک روز، ده بار به یک درس سر نزنید و در مطالعه، شتابزده نباشید.

مگر اینکه آخرین جمله‌ای که به پاراگراف اضافه شده، کاملاً برای شما شفاف و واضح باشد و هیچ نکته‌ی جدیدی در آن نباشد.

متن‌ها را همیشه از موضوعاتی که به نوعی با فضای متمم مرتبط هستند و از نویسندگانی که آنها را می‌شناسید و در موردشان حرف زده‌ایم انتخاب می‌کنیم و مطمئن هستیم که اثرات این تمرین را به تدریج، مشاهده خواهید کرد.

ما عمداً توضیحات قبلی را به تدریج برای شما حذف می‌کنیم تا با اطلاع از اینکه آن توضیحات، دیگر نمایش داده نخواهد شد، ذهن شما وادار شود آنها را بهتر به خاطر بسپارد.

اگر احساس می‌کنید که لازم است توضیحات را ثبت کنید، می‌توانید از دفترچه یادداشتی که برای این کار کنار می‌گذارید استفاده کنید. به هر حال، بعد از خواندن هر درس، دیگر توضیحات آن را نخواهید دید (و این کار، تاثیر مهمی بر روند یادگیری دارد).

در حال حاضر، متمم در حال تلاش برای بهبود مهارت درک مطلب دوستان متممی است و در آینده، برای حوزه‌های دیگر نیز، راهکارهای پیشنهادی خود را ارائه داده و با همکاری و بازخوردهای شما، آن را تکمیل خواهد نمود.

 

 
 

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری تقویت مهارت خواندن انگلیسی به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

51 نکته برای تقویت مهارت خواندن انگلیسی

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .