Menu

درباره متمم

دفترچه معرفی متمم

با کلیک بر روی تصویر زیر، می‌توانید فایل PDF معرفی متمم را دانلود کنید:

درباره متمم

نقشه‌راه و محورهای آموزشی

متمم چیست؟

متمم مخفف عبارت محل توسعه مهارتهای من و طرحی است که تولید و ارائه‌ی محتوای آموزشی را با هدف ارتقاء سطح دانش و مهارت مخاطبان خود در نقاط مختلف ایران و جهان دنبال می‌کند.

طرح متمم از دوم بهمن سال ۱۳۹۲ به صورت رسمی آغاز به کار کرد و به سرپرستی محمدرضا شعبانعلی فعالیت می‌کند.

متمم به جای ترجمه‌ی مستقیم و تکیه‌ی بر مخاطبانی که به خاطر ضعف زبان به سراغ سایت‌های فارسی می‌آیند، می‌کوشد مطالب خود را در سطحی از کیفیت ارائه کند که افراد مسلط بر زبان‌های خارجی و دارای دسترسی به منابع جهانی نیز هم‌چنان آن را به عنوان یک مرجع کلیدی در نظر بگیرند.

متمم، توسعه دانش و مهارت فردی را نه صرفا به عنوان ابزاری برای رشد و پیشرفت و موفقیت فردی، بلکه به عنوان تنها راهکار عملی رشد و پیشرفت و توسعه جامعه می‌بیند.

گروه متمم، منتقد جدی فرهنگ آموزشی حاکم بر کشور ماست.

فرهنگی که رفاه و آسایش را به عنوان هدف اصلی آموزش و پرورش در میان دغدغه‌ی ایجاد و خلق ثروت به فراموشی سپرده است.

و ایجاد و خلق ثروت را به عنوان پیش نیاز انکارناپذیر رفاه و آسایش، در میان شور و شوق دانش‌گرایی و تقدیس علم، ناپاک پنداشته و فراموش کرده است.

و یادگیری و رشد علمی را در رقابت بی معنای کسب مدرک و مدارج دانشگاهی فراموش کرده و کسب مدرک و مدارج دانشگاهی را عامل مستقیم کسب ثروت و موقعیت اجتماعی و نه ابزاری برای خلق ثروت و رشد اجتماع در نظر گرفته است.

همه اعضای گروه متمم در راستای ارتقاء فرهنگ آموزشی کشور به اصول و ارزشهای زیر وفادار هستند:

gray_check_mark ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی از طریق ارایه خدمات آموزشی آنلاین در سراسر کشور

gray_check_mark تاکید جدی بر تولید محتوای اصیل و اوریجینال فارسی و تطبیق محتوا با نیازهای مردم با دوری از فرهنگ ترجمه مستقیم و کورکورانه دانش

gray_check_mark اصرار بر حقوق تولیدکنندگان محتوا از طریق اشاره پیوسته به منابع معتبری که در تنظیم گزارشات و مقالات و تحقیقات مورد استفاده قرار میگیرند و تلاش برای ترویج فرهنگ ایجاد محتوا به جای کپی کاری و سرقت محتوای دیگران

gray_check_mark  تعامل با دوستان متممی با هدف تطبیق مسیر آموزش و تولید محتوا با نیازهای آنان

gray_check_mark ایجاد کسب و کاری پایدار، سودده و موفق بر مبنای تولید محتوا و اجتناب از مدلهای فعالیت داوطلبانه رایگان، که شور و شوق لحظه ای آنها را رواج داده و خستگی و فرسودگی آنها را متوقف میکند.

gray_check_mark ارایه خدمات آموزشی با بهترین کیفیت قابل دستیابی و حداقل هزینه ممکن (در صورتی که مطلب آموزش دیجیتال منتشر شده در متمم را مطالعه کنید مشاهده خواهید کرد که باور متمم بر این است که سهم عمده‌ای از پولی که در آموزش فیزیکی امروز در کشور توسط مشتاقان یادگیری هزینه میشود، متاسفانه صرف تبلیغات محیطی و رسانه ای برای جذب، تامین محل کلاس، خرید و اجاره مجوز فعالیت آموزشی و رقابتها واصطکاک‌های بیهوده میشود و در نهایت سهم بسیار بسیار کمی از این هزینه ها، برای محتوای آموزشی قابل اختصاص خواهد بود).

هزینه های متمم چیست و از کجا تامین میشود؟

جدای از هزینه‌های ایجاد و ارتقاء و نگهداری سیستم آنلاین آموزشی و همکارانی که خدمات مربوطه را ارایه میکنند (که معمولا به عنوان نخستین عامل هزینه ای در پروژه های آموزش دیجیتال مورد توجه قرار میگیرد) هزینه اصلی متمم، تولید محتوای اصیل فارسی و به روز متناسب با نیاز خوانندگان است.

متمم می‌کوشد محتوای آموزشی خود را بر پایه‌ی بهترین و معتبرترین منابع علمی در سطح جهان تولید و ارائه کند و به جای ترجمه‌ی مستقیم، بر «تألیف و تدوین» متمرکز شود.