Menu


زنگ تفریح


زنگ تفریح در متمم - محل توسعه مهارتهای من

ما قبلاً زنگ تفریح را در میان سری‌های آموزشی متمم نیاوردیم. باورمان بر این بود که وقتی می‌گوییم «سری آموزشی»، منظورمان به طور مشخص مطالبی است که در آنها فرمول وجود دارد و تقسیم بندی و جدول و شکل و نمودار.

مطالعات اخیر و تجربیات بیشتر و گفتگو با دوستان و مرور نظرات دوستان متمم، همگی نشان دادند که بار آموزشی زنگ تفریح، کمتر از سایر مطالب نیست. این یکی از چارچوب‌های نادرست ذهنی ماست که فکر می‌کنیم از یک تصویر زیبا نمی‌توان آموخت. از مرور خاطره‌ها نمی‌توان آموخت. از دیدن سبک زندگی دیگران نمی‌توان آموخت.

آموختن را معادل اسلاید گرفتیم و فیلم‌های آموزشی و متن و مقاله.

این بود که در نهایت تصمیم گرفتیم، زنگ تفریح‌ها را هم در قالب یک سری ارائه کنیم. البته این سری، تقدم و تاخر ندارد. درست مثل درس‌های واقعی زندگی. بدون رعایت پیش‌نیاز و پس‌نیاز به سراغ ما می‌آیند. حالا این نگاه ماست که زنگ تفریح، برایمان فرصتی برای رهایی از اندیشیدن باشد، یا دعوتی به اندیشیدن بیشتر درباره‌ی دنیای واقعی…

اینها مطالبی هستند که تا کنون در قالب زنگ تفریح، در متمم منتشر شده‌اند:

 

 
 

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

18 نکته برای زنگ تفریح

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : فاطمه غیثی

  چند لحظه ای به عبارت -زنگ تفریح- فکر کردم.....

  به یاد مدرسه و کلاس و معلم و همکلاسی و تغذیه و امتحان و .... افتادم.

  من در زمینه ی آموزش و برنامه ریزی درسی و این چیزا هیچ تخصصی ندارم و این چیزی که میگم یک نظر شخصی هست. شاید حالت ایده آل کلاس و زنگ تفریح این باشه که بچه ها توی کلاس درس اینقدر لذت ببرن  که براشون تفریح محسوب بشه و با اجبار و دلخوری از کلاس ببرنشون بیرون تا یه هوایی عوض کنن.

  واقعیتش اینه که (بدون اغراق عرض میکنم) من وقتی از بعضی مسایل روزمره یا فشار کار پژوهشی خسته میشم یه سری به اینجا میزنم. فرقی نمیکنه که چه مطلبی و چه قسمتی از سایت رو بخونم اینجا برام زنگ تفریحه.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .