Menu


طراحی: با نگاهی به استیو جابز و نخستین سالهای اپل


دست نوشته های استیو جابز

 اوایل سال ۲۰۱۴ کتابی منتشر شد به نام Keep it simple. این کتاب به «طراحی» در سالهای اولیه شرکت اپل می‌پردازد. این کتاب با سیصد و هشتاد تصویر، شکل گرفتن یکی از برندهای قوی دنیای امروز را نمایش می‌دهد.

ما هم شما را به مشاهده‌ی دستنوشته‌‌های استیو جابز در جلسات و همینطور برخی از پروتوتایپ‌ها و نمونه‌های اولیه محصولات دعوت می‌کنیم. لطفاً در مشاهده تصاویر پروتوتایپ‌ها، به سال ذکر شده در زیر آنها هم توجه داشته باشید.

hartmut-apple-1-sketches

طراحی اتود اولیه  در طول جلسه توسط استیو جابز

hartmut-apple-2-lisa

طراحی اتود اولیه توسط استیو جابز در طول جلسه

hartmut-apple-3-notes

نوت برداری استیو جابز در طول جلسه

hartmut-apple-4-phone

Apple FlipPhone 1984

 

hartmut-apple-5-phone-2

Apple Minimal Phone 1984

hartmut-apple-6-watch-headset

Apple Wrist and Ear Phone 1985

hartmut-apple-8-tablet

Apple //c Studies 1983-84

hartmut-apple-9-tablet-2

MacSlate Touchscreen 1984-85

hartmut-apple-10-tablet-3

 

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    آیدا گرمچی ، فرید آقاجانی ، حیدر حکیمی ، محمد مهدی فلاح ، هما

قوانین کامنت گذاری در متمم

14 نکته برای طراحی: با نگاهی به استیو جابز و نخستین سالهای اپل

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : یاسین اسفندیار

  ممنونم محمدرضای عزیز
  رفتم به سراغ کتاب زندگینامه استیو جابز و چند صفحه ای از سخنانش را دوباره خواندم و حیفم آمد برای دوستان به اشتراک نگذارم.

  استیو جابز:
  بعضی ها می گویند«به مشتری چیزی را بده که می خواهد». ولی این رویکرد من نیست. کار ما این است که بفهمیم مردم در آینده چه خواهند خواست،حتی قبل از اینکه خودشان بدانند. فکر می کنم هنری فورد یک بار گفت:«اگر من از مشتریان می پرسیدم که چه می خواهند، احتمالا می گفتند"یک اسب تندروتر"» مردم نمی دانند چه می خواهند، تازمانی که تو نشان شان دهی. به همین خاطر بوده که من هرگز به تحقیقات بازاریابی استناد نکرده ام. چون ماموریت ما خواندن چیزهایی است که هنوز روی کاغذ نیامده.

  ((همیشه هدفم این نبوده که فقط محصولات عالی درست کنم، بلکه ساختن شرکت های عالی هم جزو آن بوده . درست مثل والت دیزنی. آن طوری که ادغام را انجام دادیم، پیکسار یک شرکت عالی باقی ماند و به دیزنی هم کمک کرد به همان خوبی شود.))

  حالم به هم می خورد که بعضی ها خودشان را "موسس شرکت" می نامند ولی در واقع سعی دارند یک بنگاه اقتصادی راه بیاندازند، تا بعد آن را بفروشند یا سهامش را عرضه کنند و پولی به جیب بزنند و الفرار . اینها تمایلی به انجام کارهای لازم برای برپایی یک شرکت واقعی ، که سخت ترین کار در دنیای تجارت است ، ندارند. حال آنکه بدین صورت است که توشرکتی می سازی و به میراث آنها که پیش تر آمدند و رفتند، می افزایی. شرکتی می سازی که تا یک یا دو نسل بعد از خودت، برای هدفش پابرجا می ماند. همان کاری که والت دیزنی کرد. و هیولیت و پکارد و مردانی که اینتل را ساختند. اینها شرکت شان را برای ماندگار شدن بنیان نهادند، نه برای پول به جیب زدن .
  من هم می خواهم اپل همین طور باشد.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .