Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu
دوره آموزشی هدف گذاری (کلیک کنید)


کمپین تبلیغاتی: لایک کردن، کمک کردن نیست!


کمپین تبلیغاتی: لایک کردن، کمک کردن نیست

کمپین تبلیغاتی liking isn’t helping برای اولین بار، توسط مجموعه Publicis در سنگاپور طراحی شد و البته امروز یک کمپین بزرگ بین‌المللی است. شبکه‌های اجتماعی، این روزها برای بسیاری از فعالان اجتماعی به یک دغدغه‌ی جدی تبدیل شده ‌اند.

کسانی که عکس‌ها را به اشتراک می‌گذارند یا لایک می‌کنند و دیگر دست به هیچ اقدام عملی در خارج از صفحه‌ی مانیتور نمی‌زنند. آنها اگر خوش‌بین باشند، معتقدند در حال اطلاع‌رسانی هستند و اگر بدبین باشند، می‌گویند: می‌دانیم خاصیتی ندارد اما این حداقل کاری است که می‌توانیم انجام دهیم.

مردم، اثرات منفی کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی را کمتر می‌بینند. اینکه کم شدن بار مسئولیت، منجر می‌شود که اقدام عملی کمتر انجام شود. اینکه «آگاهی» و «آگاهی بخشی» اساساً هدف نیست و صرفاً وسیله است. وسیله‌ای که اگر به «رفتار عملی» منجر نشود، ارزش خاصی ندارد. و همینطور اینکه با قرار گرفتن مکرر در معرض یک خبر، مردم حساسیت خود را نسبت به آن خبر از دست می‌دهند.

قطعاً در میان حرکت‌های انجام شده در شبکه‌های اجتماعی، کمپین‌های موفق شبیه چالش آب یخ هم وجود داشته، اما جدای از اینکه تعداد این کمپین‌ها در مقابل مواردی که شکست می‌خورند بسیار کم است، باید به خاطر داشته باشیم که چالش آب یخ هم به دلیل ایجاد ارتباط با فضای فیزیکی (ماجرای سطل آب و صد دلار و …) توانست اثربخش باشد و در غیر این صورت، جدای از رفتارهای کاربران در شبکه‌های اجتماعی، اثری مشاهده نخواهد شد.

در این حوزه تحقیقات گسترده‌ای انجام شده و مقالات متعددی منتشر شده که به صورت جداگانه در متمم، گزارش آنها را خدمت شما ارائه خواهیم کرد. اما تا آن زمان، ما هم شعار این کمپین را تکرار می‌کنیم که: «لایک کردن، کمک کردن نیست!»

 

۱-زلزله

Earthquake

زلزله

 

۲- جنگ

جنگ

جنگ

۳-سیل

سیل

سیل

 

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۱۴ نظر برای کمپین تبلیغاتی: لایک کردن، کمک کردن نیست!

     
    تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
    .