Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu


تبلیغات محیطی منحصر به بیلبورد نیست


تبلیغات خلاق و تبلیغات محیطی - زنگ تفریح متمم - محل توسعه مهارتهای من

در کشور ما،‌ به انواع دلایل علمی، فنی، اقتصادی، اجرایی و حقوقی، سهم قابل توجهی از تبلیغات محیطی، به تبلیغ روی بیلبورد‌ها اختصاص یافته است. البته در سالهای اخیر، تبلیغ روی اتوبوس‌ها و تبلیغ در ایستگاه‌های اتوبوس و مترو و داخل مترو، به عنوان فضاهای جدیدی برای تبلیغات محیطی در نظر گرفته شده است.

اما تبلیغات محیطی میتواند ارزان‌تر، خلاقانه‌تر و اثربخش‌تر باشد. در اینجا برخی از نمونه‌های خلاقانه تبلیغات محیطی را مرور می‌کنیم. احتمال دارد بسیاری از این تصاویر را قبلاً دیده باشید. اما قطعاً مرور مجدد یک مجموعه از آنها در کنار یکدیگر می‌تواند الهام‌بخش و لذت‌بخش باشد.

اگر قرار بود،‌ انتخاب سرآشپز داشته باشیم، ما تبلیغ دوراسل را انتخاب می‌کردیم. چون از فضای تلف شده‌ای که معمولاً زیبایی محیط شهری را هم ناگزیر می‌کاهد، فضایی زیبا،‌ خلاقانه و مولد ارزش اقتصادی ایجاد کرده است.

McDonald

McDonald

 

McDonald

McDonald

 

Nikon

Nikon

 

rexona

rexona

 

 IKEA

IKEA

IKEA

IKEA

 

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

 

IBM

IBM

 

IBM

IBM

IBM

 

Duracell

Duracell

 

 

Duracell

Duracell

 

Mars

Mars

 

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۲۰ نظر برای تبلیغات محیطی منحصر به بیلبورد نیست

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : علیرضا داداشی

  سلام.
  فضای شهری؟ تبلیغ؟ خلاقیت؟
  فکر کنید تصویری از سطل رنگ روی دیوار کار کرده اید که مثلا رنگها از آن بیرون ریخته اند. روی دیوار و زمین که هیچ، برداشته اید یک اتومبیل را هم همان رنگی زده اید و گذاشته اید گوشه ی خیابان که به چشم بیاید.اگر فکر می کنید فردا شهرداری یا سازمانی دیگر روی تبلیغات شما کنده کاری نخواهد کرد، به پیاده روی خیابان ولیعصر حد فاصل طالقانی تا انقلاب بیایید که ببینید چه شده.
  یک استادی به عنوان کار هنری، نه تبلیغاتی، بسته به نوع کسب و کاری که درهر نقطه ی این پیاده رو وجود دارد، روی زمین طرح های هنری کنده کاری کرده و یادم هست شهرداری به او قول داده بود تا ده سال حداقل دست به سنگفرش پیاده رو نزد. بیایید ببینید چه پیاده رویی ساخته اند. طرح های استاد توی کنده کاری های گاز و مترو و آب و برق گم شده اند .( اگر بی ربط بود ببخشید. به جاش اون کامیون شکلات خیلی خوشمزه به نظر میاد.)
  ممنون

   
  تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
  .