Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu


یادگیری تلفظ کلمات در زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها


تلفظ کلمات در زبان انگلیسی و سایر زبانها

برای یادگیری صحیح و حرفه ای تلفظ کلمات در زبان انگلیسی یا هر زبان دیگر قطعاً راهکارهای متعددی وجود دارد. بسیاری از ما از فایلهای صوتی و پادکست‌ها و یا مشاهده‌ی فیلم‌ها استفاده می‌کنیم. اما زمانی که به طور خاص می‌خواهیم تلفظ کلمات مشخصی را در زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری بدانیم، قاعدتاً نیازمند راهکارهای سریع‌تر و ساده‌تری هستیم.

یکی از این شیوه‌ها، استفاده از دیکشنری‌هایی است که روی موبایل یا کامپیوتر، قابل نصب هستند. ما هم نمونه‌ای از این نوع دیکشنری‌ها را برای زبان انگلیسی و سیستم عامل اندروید برای دانلود و استفاده، در متمم معرفی کردیم (لینک).

سایتهای زیادی هم وجود دارند که تلفظ کلمات انگلیسی -یا سایر زبان‌ها- را با استفاده از جملات یا داستان‌های صوتی آموزش می‌دهند. از جمله این سایت‌ها می‌توان به manythings اشاره کرد. شاید دوست داشته باشید نگاهی به بخش داستان‌های این سایت بیندازید.

اما در اینجا می‌خواهیم به شما یک ایده‌ی جالب در زمینه یادگیری تلفظ کلمات را معرفی کنیم.

سایت Forvo محلی است که هر کسی از هر نقطه از جهان می‌تواند تلفظ هر کلمه‌ای از هر زبانی دوست دارد ضبط کند و در اختیار دیگران قرار دهد. فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسه و ایتالیایی، تنها بخشی از این زبان‌ها هستند. سر زدن به این سایت، قطعاً می‌تواند برای شما جالب و آموزنده باشد.

تمرین:

چه سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های رایگانی را می‌شناسید که بتوانند به یادگیری بهتر تلفظ کلمات در زبان انگلیسی یا سایر زبانها کمک کنند؟

 

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری آموزش زبان انگلیسی به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه آموزش زبان انگلیسی
 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۱۶۸ نظر برای یادگیری تلفظ کلمات در زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : هیوا

  درسته سمانه،

  شاید برای بعضی از دوستان جالب باشه بدونن که ژاپنی ها دو کلمه lock و rock رو نمی تونن از هم تفکیک کنن.

  ما هم n و ng انگلیسی رو نمی تونیم به خوبی از هم تفکیک کنیم(البته به شرط اینکه ng رو "نگ" تلفظ نکنیم. تلفظ درست ng  شبیه n هست اما به جای نوک زبان، انتهای زبان به کام دهان بچسبه. احتمالاً الان داری همینکارو میکنی نه؟ ;)  ).

  همینطور th و t  یا d رو (with, wiz- day, they)  یا cut  و caught رو تقریباً عین هم  می شنویم و تلفظ می کنیم.

  محققین دانشگاه استننفورد در این تحقیق روی این مسئله کار کردند که چطور میشه مغز و گوش رو دوباره train کرد که بتونه صامت و مصوتهایی این چنینی رو از هم تفکیک کنه(در کودکی، همه ما تقریباً تمام صداهارو می شنویم اما در هر زبانی یاد می گیریم که بعضی از آنها رو فراموش کنیم و دیگر نشنویم).

  بعد از کلی شرح و بحث که در مقاله بالا و تحقیقات مشابه اومده، به نظر میرسه تنها روشی که احتمالاً برای اینکار وجود داره، روش شنیدن،  فیدبک و اصلاح با استفاده از minimal pair های مناسب است.

  با اینکار میشه در کمتر از 1 ماه کاری کرد که گوش مای ایرانی هم همان صداهایی که یک بومی آمریکایی میشنوه رو بشنوه.

   

   
  تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
  .