Menu

گردهمایی توسعه مهارتهای فردی متممی ها
پنجشنبه ۲۶ مرداد ماه از ساعت ۸:۲۹ تا ۱۹:۰۰ – مرکز همایشهای بین المللی دانشگاه شهید بهشتی




مسئولیت پذیری و نقش آن در افزایش عزت نفس


اهداف و انتظارات آموزشی متمم در این درس
کد درس: ۲۴۹۰۸
  • در متمم به بهانه‌ها و شکل‌های مختلف در مورد مسئولیت پذیری صحبت کرده‌ایم. بحث مرکز کنترل درونی، بحث جبر محیطی در کلمات و جملات ما، و فاکتور C در مدل پنج عاملی شخصیت، هر یک از زاویه‌ای به بحث مسئولیت پذیری اشاره داشته‌اند. بنابراین، هدف این درس، آموزش یک مفهوم جدید نیست.
  • مطالبی که در مورد مسئولیت پذیری و اثر آن در افزایش و بهبود عزت نفس از ناتانیل براندن نقل می‌کنیم، بیشتر حالت یک جمع بندی دارند. بنابراین، می‌توانید هدف اصلی این درس را، جمع بندی کلیه‌ی اشاره‌ها و توضیحات درس‌های مرتبط با مسئولیت پذیری در متمم بدانید.
  • انتظار می‌رود که در پایان این درس، بحث مسئولیت پذیری از یک مفهوم ذهنی مجرد، به یک مسئله‌ی کاربردی در زندگی روزمره‌ی ما تبدیل شود.
افزایش عزت نفس از طریق مسئولیت پذیری

انتظار از دیگران برای اینکه نقش مثبت و ارزشمند و حمایتی در زندگی ما ایفا کنند، می‌تواند یکی از زمینه‌های اصلی برای کاهش عزت نفس و شادمانی ما باشد.

قطعاً همیشه کسانی هستند که از ما حمایت کنند، کسانی هستند که ما را به خاطر پیشرفت‌هایمان تشویق کنند یا پس از شکست‌ها، به ما دلداری دهند.

این افراد، چه به عنوان دوست، چه اعضای خانواده، چه همکار، یک فرصت ارزشمند در زندگی هستند. اما اگر زندگی خود را و موفقیت خود را به هر فرد دیگری، حتی دوست صمیمی یا همکار یا عزیزترین اعضای خانواده بسپاریم، باید این را هم بپذیریم که سرنوشت حال خوش ما و عزت نفس ما در اختیار فرد دیگری به غیر از ماست.

ناتانیل براندن، مسئولیت پذیری را در شاخه های مختلف مورد توجه قرار می‌دهد و اهمیت آن را به ما گوشزد می‌کند:

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست

 
 

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری کارگاه آموزشی عزت نفس به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

43 نکته برای مسئولیت پذیری و نقش آن در افزایش عزت نفس

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .