Menu

سوالات متداول درباره خرید اشتراک ویژه

۷۰۰۰- با خرید اعتبار ویژه، به چه مطالبی دسترسی پیدا می‌کنم؟

با مراجعه به انواع کاربران متمم می‌توانید سه سطح مختلف دسترسی در متمم را ببینید.

کاربری ویژه، بالاترین سطح دسترسیِ قابل خریداری در متمم است. این به آن معناست که با خرید اعتبار ویژه، شما به غالب مطالب متمم (حدود ۹۰٪ درس‌ها) دسترسی پیدا می‌کنید. دسترسی به ۱۰٪ باقیمانده، نیازمند انجام تمرین‌های درس‌های پیش‌نیاز (یا ارائه‌ی پروژه‌های درسی) است.

برای آشنایی با پروژه های درسی به سوالات مرتبط با پروژه های درسی مراجعه بفرمایید.

۷۰۱۰-چگونه می‌توانم برای خرید اشتراک ویژه در سایت اقدام کنم؟

برای دسترسی به جدول قیمت‌ها و پرداخت هزینه‌ی اشتراک به صفحه‌ی خرید / تمدید اشتراک مراجعه کنید.

۷۰۱۵-آیا متمم کد تخفیف دارد؟

خیر. متمم از هیچ نوع مکانیزم تخفیفی و ترویجی (اعم از تخفیف مناسبتی، گروهی و …)‌ استفاده نمی‌کند و در عوض، مکانیزم Everyday Discount را انتخاب کرده است. در واقع قیمتی که متمم در حالت عادی اعلام می‌کند، چه در مقایسه با هزینه‌ی تمام شده و چه در مقایسه با ارزش ایجاد‌شده و چه در مقایسه با قیمت‌های بازار، بسیار پایین‌تر است.
با این کار ما هرگز نیازمند بازی با قیمت و کد تخفیف و سایر سیاست‌های دیگری که آن‌ها در شأن آموزش و یادگیری نمی‌دانیم، نبودیم و نیستیم.

۷۰۲۰- از کجا بفهمم اشتراک ویژه‌ی من چه زمانی به پایان می‌رسد؟

با مراجعه به پروفایل خود، می‌توانید تاریخِ به پایان رسیدن اعتبار ویژه‌ی خود را مشاهده بفرمایید.
هم‌چنین دو روز مانده به پایان اشتراک‌تان، در بالای صفحه‌ی اصلی متمم و نیز در قالب ایمیل، این نکته به شما یادآوری می‌شود تا در صورت تمایل، نسبت به تمدید اشتراک ویژه‌ی خود اقدام فرمایید.

۷۰۳۰-چه مدت پس از واریز وجه اشتراک ویژه من فعال میشود؟

بلافاصله پس از تایید اطلاعات واریز،  اشتراک ویژه شما فعال می‌شود و ایمیلی مبنی بر فعال شدن اشتراک برایتان  از طرف  متمم ارسال می‌شود و مدت زمان فعال بودن اشتراکتان در صفحه پروفایل‌تان ثبت می‌شود.

شما پس از فعال شدن اشتراک می‌توانید مطالب مختص کاربر ویژه را با توجه به سطح دسترسی کاربران ویژه مشاهده بفرمایید.

۷۰۴۰-مدت زمان اشتراک ویژه من به پایان نرسیده ، اگر اقدام به تمدید کنم مدت زمان باقی مانده فعلی از بین خواهد رفت ؟

سیستم محاسبه زمان اشتراک ویژه به صورت کاملا دقیق عمل کرده و تا آخرین دقیقه اشتراک شما را نیز محسوب می‌کند ، در صورتی که مدت زمان اشتراک فعلی شما به پایان نرسیده باشد و شما اقدام به تمدید اشتراک خود نمایید ، مدت زمان جدید به مدت زمان باقی مانده قبلی اضافه خواهد شد ، در این خصوص جای هیچگونه نگرانی‌ای وجود ندارد .

۷۰۵۰-من از اکانت خود در مدتی که کاربر ویژه بودم استفاده نکرده‌ام، آیا امکان تمدید مجدد آن توسط متمم وجود دارد؟

همان‌طور که می‌دانید عُرف سیستم‌های Access-based (مبتنی بر دسترسی) در ایران و سایر نقاط جهان، بر مبنای «خرید حق دسترسی در مدت زمان معین» است.
درست مانند خرید پوشش بیمه‌ی شخص ثالث، بلیط تئاتر و سینما، اجاره کردن یک مکان و مانند این‌ها.
همان‌طور که نمی‌توان از شرکت بیمه خواست که به علت بیرون نیاوردن ماشین در سال گذشته،‌ بیمه را تمدید کند؛ یا سینما به علت این‌که فرصت نکرده‌اید به سانس مشخصی برسید، بلیط جدیدی برایتان صادر کند، یا صاحب‌خانه به علت مسافرت شما، قرارداد اجاره را تمدید کند، چنین فرصتی در هیچ‌یک از سایت‌های Access-based جهان (که شامل متمم نیز می‌شود) وجود ندارد.

۷۰۶۰- من اشتراک ویژه خریده ام، آیا می‌توانم استثنا محسوب شوم و بدون انجام پروژه، به درس‌های دیگر دسترسی پیدا کنم؟

خیر.

هر نوع تبعیض در فرایند آموزشی متمم، بر خلاف اصول و ارزش‌های ماست و طبیعتاً این خواسته نیز، مصداقی از بی‌عدالتی محسوب می‌شود.

ضمن این‌که کارکرد اصلی پروژه، اطمینان از اثربخشی فرایند آموزشی است و با کمی بررسی درس‌ها مشاهده می‌کنید که ما تا حد امکان، کوشیده‌ایم جز در موارد ضروری، چنین زحمتی برای دوستان متممی ایجاد نکنیم.

۷۰۷۰-از طریق کارت اعتباری کدام بانک حق اشتراک ویژه خودم را پرداخت کنم؟

مهم نیست که کارت شما از کدام بانک باشد مهم آن است که کارت شما دارای رمز دوم و عضو سیستم شتاب باشد.

۷۰۸۰-رمز دوم چیست و چگونه باید آن را به دست آورد ؟

برای خرید از محیط اینترنت و پرداخت های آنلاین به رمز دوم نیاز دارید برای ایجاد رمز دوم ابتدا به دستگاه عابر بانک مرتبط با کارت اعتباری خود بروید و رمز دوم را برای آن تعریف کنید. دقت فرمایید که رمز دوم با رمز ۴ رقمی کارت تفاوت دارد .

۷۰۹۰- پرداخت با موفقیت انجام شد و مبلغ از حسابم کسر شد اما در هنگام برگشت به سایت با مشکل مواجه شد و اشتراکم فعال نگردید، چه کنم؟

سیستم پرداخت اینترنتی توسط بانک ها  به گونه ای طراحی شده است که هم ایمن باشد و هم ساده . اما با این وجود برخی اوقات ممکن است مسائلی در هنگام خرید اینترنتی به وقوع بپیوندد.
مثلاً ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود.
معمولاً بدترین حالتی که ممکن است به وقوع بپیوندد این است که پول از حساب شما کسر شود، ولی به حساب مقصد واریز نشود. اما نگران نباشید. در این حالت معمولاً پول شما در حساب های حد واسط بانک به صورت موقت نگه داری میشود.
در صورت بروز چنین مشکلی معمولا ظرف حداکثر ۷۲ ساعت بصورت خودکار مبلغ کسر شده توسط بانک به حساب شما برگشت داده خواهد شد. اگر تا انتهای روز وجه از حساب شما کسر شده و بازنگشته بود،  لطفا  اطلاعات پرداختی زیر را از طریق بخش پشتیبانی ارسال بفرمایید.
مشخصات کامل خرید شامل تاریخ و زمان + شماره پیگیری +  شماره کارت

۷۰۱۰۰-چرا درگاه بانکی باز نمی‌شود؟

گاهی اوقات سرور های بانکی از دسترس خارج می‌شود و تنها راه حل مشکل صبر و شکیبایی شما دوستان است. اگر از ابزارهای ف-ی-ل-ت-ر-ش-ک-ن  استفاده می‌کنید آن را قطع کنید. در صورتی که مشکل بیش از یک ساعت ادامه پیدا کرد خواهشمندیم از طریق بخش پشتیبانی آن را به اطلاع مدیران سایت برسانید .

۷۰۱۱۰-من در خارج از کشور زندگی می‌کنم ، چطور میتونم اشتراک ویژه متمم را خریداری کنم ؟

برای خرید اشتراک ویژه  تنها راه موجود استفاده از واسطه ی شخصی و یا کارت اعتباری از بانک های ایرانی است. در صورتی که  به هیچ وجه امکان دسترسی به کارتهای اعتباری بانک‌های ایران برای شما میسر نیست، لطفا از طریق بخش پشتیبانی شرایط خود را به ما اطلاع دهید.

۷۰۱۲۰- آیا بعد از پایان اشتراک می‌توانم به یک درس خاص دسترسی داشته باشم؟

هیچ یک از سرویس‌های مبتنی بر اشتراک زمانی (Subscription-based) در جهان، چنین فرصتی را ایجاد نمی‌کنند. درست مانند این است که پس از پایان پوشش بیمه‌ی بدنه‌ی شما، بخواهید که حداقل آسیب‌دیدگی در یا سپر خودرو برای چند سال دیگر تحت پوشش شرکت بیمه باقی بماند.

۷۰۱۳۰- آیا با خرید اشتراک ویژه به محصولات صوتی فروشگاه متمم نیز دسترسی رایگان پیدا می‌کنم؟

خیر.

همان‌طور که در بخش‌های مختلف پرسش‌های متداول تأکید شده است، خرید اشتراک ویژه برای دسترسی زمانی محدود به چند هزار درس در متمم است.

اما فایل‌های صوتی فروشگاه متمم، محصولات جانبی دیگری هستند که به منظور تأمین بخشی از هزینه‌های جاری متمم ارائه می‌شوند و هر یک، قیمت خاص خود را دارند که در معرفی هر کدام، اعلام شده است.

۷۰۱۴۰-آیا در صورت خرید اشتراک ویژه امکان دانلود درس‌های متمم وجود دارد؟

اگر منظورتان معنای عام دانلود است که قاعدتاً همین که درسی را روی موبایل یا لپ‌تاپ خود می‌خوانید، یعنی آن را دانلود کرده‌اید. اما اگر منظورتان معنای خاص دانلود، یعنی دسترسی آفلاین به درس‌ها بدون اتصال به اینترنت است، متمم به‌هیچ‌وجه چنین امکانی را نداشته و فراهم نمی‌کند.

درس‌های متمم پیوسته در حال ویرایش و بازنگری هستند و سطح دسترسی به درس‌ها و محتوای آن‌ها هم بر اساس مولفه‌های مختلف (از نوع کاربران تا میزان انجام تمرین و مشارکت در بحث و ابراز علاقه‌مندی‌ها و نیز دیدگاه‌های سایر دوستان) تغییر می‌کند.

بنابراین یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ساختاری متمم، پویایی (Dynamism) است که استفاده‌ی آفلاین از درس‌ها، این قابلیت ارزشمند را از بین می‌برد.

بنابراین لطفاً متمم را سرویس اشتراک زمانی دسترسی آنلاین به محتوای آموزشی در نظر بگیرید.

۷۰۱۵۰- آیا متمم ثبت نام گروهی و سازمانی دارد؟

خیر.

اگر منظورتان از ثبت نام گروهی، استفاده از تخفیف‌های ثبت نامی است، متمم قطعاً چنین گزینه‌ای ندارد؛ چنان‌که در حال حاضر نیز هزینه‌ی استفاده از خدمات متمم بسیار پایین است و فضایی برای بازی‌های رایج با قیمت (تخفیف به خاطر گروه و مناسبت و تشویق‌های ترغیبی و مانند این‌ها) وجود ندارد.

هم‌چنین اگر منظورتان ثبت‌نام سازمانی به معنای پرداخت هزینه‌ی ثبت‌نام یک گروه از کارمندان و کارشناسان سازمان توسط واحد مالی یا دپارتمان آموزش سازمان است، باز هم باید اعلام کنیم که متمم از این خط مشی حمایت نمی‌کند.

همان‌طور که از نام متمم (محل توسعه‌ی مهارت‌های من) مشخص است، این مجموعه روی توسعه‌ی فردی متمرکز است و نخستین گام در توسعه‌ی فردی، پرداخت هزینه‌ی یادگیری توسط خودِ فرد است.

ضمناً لازم به تذکر است که در سال‌های نخستین فعالیت متمم، ما از ثبت نام گروهی سازمانی حمایت کردیم، اما بررسی شاخص‌های عملکردی و میزان اثربخشی نشان داد که چنین کاری مناسب نیست. به همین علت، پیشنهاد همیشگی ما به مدیران آموزش سازمانی این است که نه‌تنها در متمم، در هیچ فضای فیزیکی و دیجیتال دیگر، تقسیم کار به صورت  «پرداخت هزینه از سوی سازمان» و «تلاش و یادگیری از سوی کارکنان» را در توسعه‌ی فردی در صدر فهرست گزینه‌های خود قرار ندهند.

۷۰۱۶۰- آیا متمم سفارش تولید محتوا برای سازمان‌ها و مشتریان را می‌پذیرد؟

خیر.

متمم صرفاً در زمینه‌ی طراحی و تولید محتوای آموزشی جهت ارائه آنلاین برای دانشجویان و اعضای خود فعالیت می‌کند و هیچ نوع سفارشی را در زمینه‌ی تولید محتوا – اعم از محتوای آموزشی ویژه‌ی سازمان‌ها، محتوای تبلیغاتی، مقاله برای رسانه‌ها یا هر نوع محتوای قابل‌تصور دیگر – نمی‌پذیرد.

۷۱۶۵-آیا امکان خرید اشتراک روزانه یا هفتگی در متمم وجود ندارد؟

واقعیت را بخواهید، ما حتی با ارائه‌ی اشتراک ماهانه هم چندان موافق نیستیم. چون متمم یک مجله نیست. بلکه یک برنامه‌ی آموزشی برای توسعه فردی است که اثرات آن را در کمتر از سه یا شش ماه مطالعه و تمرین پیوسته نمی‌توان مشاهده کرد.

ما اگر هم دسترسی یک‌ماهه در نظر گرفته‌ایم، این فرصت را صرفاً به عنوان دسترسی آزمایشی می‌بینیم تا مخاطبان، با کیفیت مطالب آشنا شده و ببینند آیا می‌توانند طی یک ماه، با سبک آموزشی متمم کنار بیایند و‌ درس‌ها را بخوانند و تمرین‌ها را انجام دهند یا نه.

پاسخ به این سوال، با دسترسی یک روزه یا یک هفته‌ای مشخص نمی‌شود.

۷۱۷۰-آیا می‌توانم به درس‌های متمم به صورت تکی دسترسی داشته باشم؟

متمم یک مجله‌ی مدیریتی و مهارتی نیست.بلکه یک مجموعه‌ی آموزشی است و با وجودی که امکان خرید دسترسی موردی به درس‌ها، می‌تواند منبع مالی ارزشمندی برای متمم باشد، با توجه به این‌که چنین امکانی با مأموریت و استراتژی متمم در تضاد است، ما از فراهم کردن چنین امکانی چشم‌پوشی کرده‌ایم.

۷۱۷۵-چرا متمم ساز و کاری برای خرید اکانت هدیه ندارد؟

متمم معتقد است که آموزش، مانند لباس یا کتاب نیست بتوان آن را خرید و به دیگری هدیه کرد؛ بلکه یک رابطه‌ی بلندمدت آموزشی است که بین ما و دوستان متممی شکل می‌گیرد. همان‌طور که دوست و همسر و رابطه را نمی‌توان هدیه داد و باید اراده‌ی خود فرد بر آغاز چنین رابطه‌ای حاکم باشد، رابطه‌ی آموزشی را هم نمی‌توان به کسی هدیه کرد.

ضمناً تجربه‌ی ما از چند مورد که اکانت‌هایی خریده شده و به صورت هدیه در اختیار دیگران قرار گرفته این بوده که هدیه‌گیرندگان، پایین‌ترین کیفیت حضور در متمم را داشته‌اند.

نه‌تنها هدیه، سایر مکانیزم‌های مشابه که می‌توان ‌آن‌ها را از جنس پروموشن دانست، به رغم سود مادی‌شان،‌ در مأموریت آموزشی متمم جایگاهی ندارند.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟