Menu
فایل صوتی آموزشی ویژگی‌‌های انسان تحصیل‌کرده

مسیرِ تبدیل شدن به یک انسان فرهیخته چیست و در این راه، باید به چه نکاتی دقت کنیم؟


سوالات متداول درباره خرید اشتراک ویژه

۷۰۰۰- با خرید اعتبار ویژه، به چه مطالبی دسترسی پیدا می‌کنم؟

با مراجعه به انواع کاربران متمم می‌توانید سه سطح مختلف دسترسی در متمم را ببینید.

کاربری ویژه، بالاترین سطح دسترسیِ قابل خریداری در متمم است. این به آن معناست که با خرید اعتبار ویژه، شما به غالب مطالب متمم (حدود ۹۰٪ درس‌ها) دسترسی پیدا می‌کنید. دسترسی به ۱۰٪ باقیمانده، نیازمند انجام تمرین‌های درس‌های پیش‌نیاز (یا ارائه‌ی پروژه‌های درسی) است.

برای آشنایی با پروژه های درسی به سوالات مرتبط با پروژه های درسی مراجعه بفرمایید.

۷۰۱۰-چگونه می‌توانم برای خرید اشتراک ویژه در سایت اقدام کنم؟

اطلاعات کامل خرید اشتراک ویژه در این لینک آمده است ، لطفا بعد از لاگین کردن به این صفحه مراجعه بفرمایید

۷۰۲۰- از کجا بفهمم اشتراک ویژه‌ی من چه زمانی به پایان می‌رسد؟

با مراجعه به پروفایل خود، می‌توانید تاریخِ به پایان رسیدن اعتبار ویژه‌ی خود را مشاهده بفرمایید.
هم‌چنین دو روز مانده به پایان اشتراک‌تان، در بالای صفحه‌ی اصلی متمم و نیز در قالب ایمیل، این نکته به شما یادآوری می‌شود تا در صورت تمایل، نسبت به تمدید اشتراک ویژه‌ی خود اقدام فرمایید.

۷۰۳۰-چه مدت پس از واریز وجه اشتراک ویژه من فعال میشود؟

بلافاصله پس از تایید اطلاعات واریز،  اشتراک ویژه شما فعال می‌شود و ایمیلی مبنی بر فعال شدن اشتراک برایتان  از طرف  متمم ارسال می‌شود و مدت زمان فعال بودن اشتراکتان در صفحه پروفایل‌تان ثبت می‌شود.

شما پس از فعال شدن اشتراک می‌توانید مطالب مختص کاربر ویژه را با توجه به سطح دسترسی کاربران ویژه مشاهده بفرمایید.

۷۰۴۰-مدت زمان اشتراک ویژه من به پایان نرسیده ، اگر اقدام به تمدید کنم مدت زمان باقی مانده فعلی از بین خواهد رفت ؟

سیستم محاسبه زمان اشتراک ویژه به صورت کاملا دقیق عمل کرده و تا آخرین دقیقه اشتراک شما را نیز محسوب می‌کند ، در صورتی که مدت زمان اشتراک فعلی شما به پایان نرسیده باشد و شما اقدام به تمدید اشتراک خود نمایید ، مدت زمان جدید به مدت زمان باقی مانده قبلی اضافه خواهد شد ، در این خصوص جای هیچگونه نگرانی‌ای وجود ندارد .

۷۰۵۰-من از اکانت خود در مدتی که کاربر ویژه بودم استفاده نکرده‌ام، آیا امکان تمدید مجدد آن توسط متمم وجود دارد؟

همان‌طور که می‌دانید عُرف سیستم‌های Access-based (مبتنی بر دسترسی) در ایران و سایر نقاط جهان، بر مبنای «خرید حق دسترسی در مدت زمان معین» است.
درست مانند خرید پوشش بیمه‌ی شخص ثالث، بلیط تئاتر و سینما، اجاره کردن یک مکان و مانند این‌ها.
همان‌طور که نمی‌توان از شرکت بیمه خواست که به علت بیرون نیاوردن ماشین در سال گذشته،‌ بیمه را تمدید کند؛ یا سینما به علت این‌که فرصت نکرده‌اید به سانس مشخصی برسید، بلیط جدیدی برایتان صادر کند، یا صاحب‌خانه به علت مسافرت شما، قرارداد اجاره را تمدید کند، چنین فرصتی در هیچ‌یک از سایت‌های Access-based جهان (که شامل متمم نیز می‌شود) وجود ندارد.

۷۰۶۰- من اشتراک ویژه خریده ام، آیا می‌توانم استثنا محسوب شوم و بدون انجام پروژه، به درس‌های دیگر دسترسی پیدا کنم؟

خیر.

هر نوع تبعیض در فرایند آموزشی متمم، بر خلاف اصول و ارزش‌های ماست و طبیعتاً این خواسته نیز، مصداقی از بی‌عدالتی محسوب می‌شود.

ضمن این‌که کارکرد اصلی پروژه، اطمینان از اثربخشی فرایند آموزشی است و با کمی بررسی درس‌ها مشاهده می‌کنید که ما تا حد امکان، کوشیده‌ایم جز در موارد ضروری، چنین زحمتی برای دوستان متممی ایجاد نکنیم.

۷۰۷۰-از طریق کارت اعتباری کدام بانک حق اشتراک ویژه خودم را پرداخت کنم؟

مهم نیست که کارت شما از کدام بانک باشد مهم آن است که کارت شما دارای رمز دوم و عضو سیستم شتاب باشد.

۷۰۸۰-رمز دوم چیست و چگونه باید آن را به دست آورد ؟

برای خرید از محیط اینترنت و پرداخت های آنلاین به رمز دوم نیاز دارید برای ایجاد رمز دوم ابتدا به دستگاه عابر بانک مرتبط با کارت اعتباری خود بروید و رمز دوم را برای آن تعریف کنید. دقت فرمایید که رمز دوم با رمز ۴ رقمی کارت تفاوت دارد .

۷۰۹۰- پرداخت با موفقیت انجام شد و مبلغ از حسابم کسر شد اما در هنگام برگشت به سایت با مشکل مواجه شد و اشتراکم فعال نگردید، چه کنم؟

سیستم پرداخت اینترنتی توسط بانک ها  به گونه ای طراحی شده است که هم ایمن باشد و هم ساده . اما با این وجود برخی اوقات ممکن است مسائلی در هنگام خرید اینترنتی به وقوع بپیوندد.
مثلاً ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود.
معمولاً بدترین حالتی که ممکن است به وقوع بپیوندد این است که پول از حساب شما کسر شود، ولی به حساب مقصد واریز نشود. اما نگران نباشید. در این حالت معمولاً پول شما در حساب های حد واسط بانک به صورت موقت نگه داری میشود.
در صورت بروز چنین مشکلی معمولا ظرف حداکثر ۷۲ ساعت بصورت خودکار مبلغ کسر شده توسط بانک به حساب شما برگشت داده خواهد شد. اگر تا انتهای روز وجه از حساب شما کسر شده و بازنگشته بود،  لطفا  اطلاعات پرداختی زیر را از طریق بخش پشتیبانی ارسال بفرمایید.
مشخصات کامل خرید شامل تاریخ و زمان + شماره پیگیری +  شماره کارت

۷۰۱۰۰-چرا درگاه بانکی باز نمی‌شود؟

گاهی اوقات سرور های بانکی از دسترس خارج می‌شود و تنها راه حل مشکل صبر و شکیبایی شما دوستان است. اگر از ابزارهای ف-ی-ل-ت-ر-ش-ک-ن  استفاده می‌کنید آن را قطع کنید. در صورتی که مشکل بیش از یک ساعت ادامه پیدا کرد خواهشمندیم از طریق بخش پشتیبانی آن را به اطلاع مدیران سایت برسانید .

۷۰۱۱۰-من در خارج از کشور زندگی می‌کنم ، چطور میتونم اشتراک ویژه متمم را خریداری کنم ؟

برای خرید اشتراک ویژه  تنها راه موجود استفاده از واسطه ی شخصی و یا کارت اعتباری از بانک های ایرانی است. در صورتی که  به هیچ وجه امکان دسترسی به کارتهای اعتباری بانک‌های ایران برای شما میسر نیست، لطفا از طریق بخش پشتیبانی شرایط خود را به ما اطلاع دهید.

 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟