Menu

سوالات متدوال متممی‌ها در مورد محتوا

سوالات متداول متممی ها

2005-سطح دسترسی کاربران به محتوا در متمم به چه صورت است؟

برای آشنایی با انواع کاربران و سطح دسترسی آنها به مطالب، لطفا حتما لینک زیر را مطالعه بفرمایید.

انواع کاربران متمم و سطح دسترسی آنها

2010-متمم، بارها از اصطلاح محتوای سبز استفاده می‌کند. معنای این اصطلاح چیست؟

اگر چه در بحث‌ #استراتژی محتوا، به اندازه‌ی کافی در مورد جزییات محتوا و انواع آن و کاربردهایش صحبت شده است، اما به صورت خلاصه می‌توان گفت که محتوای سبز که به آن Green Content یا Ever-green Content هم می‌گویند، محتوایی است که تاریخ مصرف ندارد. یا لااقل طول عمر بالایی دارد.

اخبار روزمره و سایت‌های خبری، نمونه سایت‌هایی هستند که محتوای آنها سبز نیست و اساساً مخاطب برای سبز نبودن محتوای آنها به سراغشان می‌رود.

برای تولید محتوای سبز، باید به دو حوزه‌ی مختلف توجه داشت:

حوزه اول اینکه موضوع، موضوعی نباشد که با گذر زمان کهنه شود.

حوزه دوم اینکه سبک نگارش، به شکلی باشد که گذر زمان، آن را کهنه نکند و یا با گذر زمان، آن محتوا اصلاح شود.

2020-آیا متمم اصرار دارد که همه‌ی محتوای آن سبز باشد؟

متمم می‌کوشد مطالبی که به عنوان درس منتشر می‌کند، همیشه سبز باشد. اگر مطلبی از این جنس نباشد و تاریخ مصرف داشته باشد، معمولاً در پیام اختصاصی کاربران یا در بخش ایده‌ی متمم برای کاربران ویژه، نمایش داده می‌شود.

اخبار حوزه‌ی تکنولوژی، نمونه‌ای از محتوای غیر سبز متمم است که بسته به وضعیت روز بازار تکنولوژی، گهگاه‌ برای دوستان نمایش داده می‌شود.

2030-محتوای پویا چیست؟

محتوای پویا، محتوایی است که بسته به شرایط مخاطب، علاقه‌ی او، گذشته‌ او و فرایند تعریف شده در متمم، تغییر می‌کند و به روز می‌شود.

مثلاً الان که شما در متمم لاگین نکرده‌اید، در اینجا در حال خواندن این جملات هستید و اگر لاگین کنید و دوباره به همین‌ جا سر بزنید، می‌توانید جمله متفاوتی را ببینید.

2040-چرا مطالب متمم، تاریخ ندارند؟

با توجه به تعریف محتوای سبز و نیز تعریف محتوای پویا، پاسخ این سوال مشخص است.

انتشار تاریخ مطالب، مربوط به وبلاگ‌ها و سایت‌های خبری است. تاریخ نشر برای محتوای متمم، صرفاً معنای فنی و تکنیکی دارد و برای دوستان متممی، کارکردی نخواهد داشت. ضمن اینکه محتوای درس‌های متمم بارها و بارها به روز می‌شود و شما هم در هر لحظه که آنها را می‌خوانید، با توجه به تمرین‌ها و مشارکت ها و ابراز علاقه‌ها و در یک کلام، سابقه‌ی خود، ممکن است با مطلب یا بحث یا مثال متفاوتی مواجه شوید.

اگر برای شما، واقعاً تاریخ نشر مطلب به عنوان یک علاقه‌ی شخصی مهم است، در مورد محتوای پویا، بنا به تعریف آن، همیشه می‌توانید فرض کنید که این محتوا در لحظه‌ای که شما آن را مشاهده می‌کنید نوشته شده است.

2050-آیا حق دارم با ذکر منبع، از محتوای متمم در جای دیگری استفاده کنم؟

خیر. محتوای متمم دائماً با نظر دوستان متممی، اصلاح و به روز می‌شود و ضمناً بسته به اینکه چه کسی آن را می‌خواند، بخش‌هایی از آن ممکن است تغییر کند و مطالب آن هم به یکدیگر وابسته‌اند. مشخصاً محتوایی که از متمم جدا می‌شود، مانند سلولی است که از یک پیکر جدا شده و می‌میرد و مطالعه‌ی آن، می‌تواند گمراه کننده، یا ایجادکننده خطا باشد. بنابراین، جداکردن بخشی از محتوای متمم و بازنقل آن، نمی‌تواند هدف آموزشی داشته باشدو متمم را هم از مسیر آموزش و توسعه توانمندی دوستانش، دور می‌کند.

به همین دلیل و نیز با توجه به اینکه محتوا نیز مانند کالای فیزیکی است و برای تولید آن، وقت و هزینه صرف می‌شود، دپارتمان حقوقی متمم، هر نوع بازنشر مطالب را، پیگیری نموده و خسارات مربوطه را از کسانی که به این شیوه از کالای تولیدی این مجموعه، به صورت غیرمجاز استفاده می‌کنند، دریافت می‌کند.

 

سوالات متداول متممی‌ها در مورد امتیازهای آموزنده  سوالات متدوال متممی‌ها در مورد ثبت نام   سوالات متداول در مورد کامنت گذاری در متمم     
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟