Menu


دانلود کتاب صوتی دشواری انتخاب (تناقض انتخاب) | بری شوارتز


دشواری انتخاب

تصمیم گیری برای بسیاری از ما دغدغه است. همه ما می‌دانیم که زندگی امروز ما حاصل انتخاب‌ها و تصمیم گیری های دیروز ماست.

اما نمی‌دانیم که به شیوه هایی میتوانیم مهارت تصمیم گیری را تقویت کنیم. آنچه در کتاب صوتی زیر می شنوید ترجمه شفاهی کتاب دشواری انتخاب یا Paradox of Choice است که محمدرضا شعبانعلی آن را روایت کرده است (در فارسی گاهی با عنوان تناقض انتخاب به این کتاب ارجاع داده می‌شود).

دانلود کتاب صوتی تصمیم گیری (دشواری انتخاب) – بخش اول

دانلود کتاب صوتی تصمیم گیری (دشواری انتخاب) – بخش دوم

دانلود کتاب صوتی تصمیم گیری (دشواری انتخاب) – بخش سوم

دانلود کتاب صوتی تصمیم گیری (دشواری انتخاب) – بخش چهارم

توضیح: حتی اگر می‌خواهید این فایل‌های صوتی را مستقل از درس تصمیم گیری در دوره MBA متمم بخوانید پیشنهاد می‌کنیم که درس فوبیای تصمیم گیری را مطالعه کنید. مطالب مطرح شده در آن درس می‌تواند تصویر بهتری از مفهوم تصمیم گیری در ذهن شما ایجاد کند.

پیشنهاد عضویت در متمم

شما با عضویت ویژه در متمم، می‌توانید به درس‌ها و آموزش‌های بسیاری از جمله موضوعات زیر دسترسی کامل داشته باشید:

  فهرست درس‌های متمم

موضوعات زیر، برخی از درس‌هایی هستند که در متمم آموزش داده می‌شوند:

  دوره MBA (یادگیری منظم درس‌ها)

  فنون مذاکره | مهارت ارتباطی

  تصمیم گیری | تفکر سیستمی

  توسعه فردی | مهارت یادگیری

  مدیریت بازاریابی | دیجیتال مارکتینگ

  شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.

برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند: fazi , سعید شریفی , ghazal , محمد ذوالقدر , الهام جلالیان

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری تصمیم گیری به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه تصمیم گیری
 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری در متمم

55 نکته برای دانلود کتاب صوتی دشواری انتخاب (تناقض انتخاب) | بری شوارتز

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : سولماز خسروانی

  خدای من! مدتها بود متوجه شده بودم یه جای کار تو زندگی من میلنگه که با وجود تمام تلاش هایی که دارم هیچوقت راضی نیستم و حتی عقب تر هم میرم .با توجه به مطالبی که درمورد کمال طلب های افراطی خونده بودم متوجه شده بودم مشکل کجاست ولی با فایل صوتی که امروز گوش دادم خیلی واضح تر متوجه مشکل شدم .

  حالا که متوجه maximizer بودن خودم شدم بذارین که در مورد عواقب این نوع خصلت بگم :

  در تمام مدت تحصیلیم اگه معدلم 20میشد راضی بودم اونم نه که خوشحال بودم فقط خودم و سرزنش نمیکردم در غیر اینصورت حتی 19/75 برام معنی نداشت. یه مشکل دیگه که داشتم این بود که تا زمانی که دروس ابتدایی راحت بود و میتونستم کل درس و تقریبا بفهمم راحت بودم ولی از زمانی که به دوره ی راهنمایی رسیدم و مخصوصا دبیرستان خوندن کتابا برام مشکل شد چون وقتی یه مطلبی و میخوندم باید کامل متوجه میشدم مثلا قضیه فیثاغورت و باید از مبدا خودم اختراع میکردم و چون نه توانایی این کار و داشتم نه وقتشو بیشتر وقتها کتابا رو نمیخوندم چون میگفتم یا باید کامل یاد بگیری یا اینکه اینجوری یاد گرفتن فایده نداره و همه ی اینا منجر شد که در مورد دانشگاه رفتنم هم بیخیال بشم و بگم حالا که اونی که میخواستم نشد چه اهمیتی داره کجا باشه! و موقعی که علارغم میل باطنی دانشگاهیو انتخاب کردم که حق خودم نمیدونستم اونجا هم شروع کردم به خودخوری که ای وای چرا اینجوری شد مخصوصا وقتی یکی از همکلاسیای دوره راهنماییم  که شاگرد زرنگی محسوب نمیشد من و دید با تعجب گفت که تو اینجا چیکار میکنی دیگه واقعا احساس خجالت وشکست میکردم جالب اینجاست که همون دانشجو  در دانشگاه معمولا جز دانشجوهای برتر میشد و  من حتی یه ترم مشروط هم شدم

  در مورد خرید هم معمولا چون عقیده داشتم باید کل مغازه ها حتی اگه امکانش بود کل فروشگاه های برتر جهان و باید بگردی تا بتونی بهترین انتخاب و داشته باشی و ازاونجا که حتی وقت گشتن حتی ثلث فروشگاه های شهر خودم و هم نداشتم معمولا ناامید شده میگفتم حالا که نمیشه بهترین خرید بکنی چه فرقی میکنه و نهایتا شاید بدترین خرید و از یه فروشگاه سطح پایین میکردم

  و کلا به این نتیجه رسیده بودم که اگه یه زمانی هرچی از دنیا میخوام هم داشته باشم باز خوشحال نمیشم و قبلا با مطلب کمال پرستی تقریبا متوجه شده بودم مشکلی در طرز تفکرم هست ولی الان با صحبتای آقای شعبانعلی کلا متوجه قضیه و حاد بودنش شدم و اینکه  کاملا با صحبت آقای شعبانعلی موافقم که یک maximiaer  واقعی در واقع همون نوع دوم آدما هستن که میتونن انتخاب هایی داشته باشن که رضایت درونی و بیاره نه اینکه همواره بخوان بهترین انتخاب و داشته باشن و تجربه ی زندگی من لااقل به خود من نشون داد که اینجور فکر کردن علارغم هرگونه تلاشی موجب پسرفت خواهد شد.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .