Menu
دوره آموزشی برندسازی شخصی

در دنیای مبتنی بر اقتصاد شهرت، برندسازی شخصی ابزاری قدرتمند برای ایجاد تمایز است.
روشهای حفظ رابطه عاطفی | چه رفتارهایی به افزایش عمر رابطه کمک می‌کنند؟


حفظ رابطه عاطفی

درباره‌ی رابطه عاطفی مطلب و مقاله و توصیف و توصیه، کم نیست. اما بخش قابل‌توجهی از این مطالب به مراحل آغاز و پایان رابطه پرداخته‌اند.

مثلاً توضیح داده‌اند که رابطه چگونه شکل می‌گیرند و هر کسی برای چه کسی مناسب است و چگونه می‌توان شوق و علاقه‌ی طرف مقابل را برانگیخت و شخصیت شناسی و خودشناسی چگونه در این حوزه به کار می‌آید.

یا این‌که توضیح می‌دهند در زمان ایجاد تنش و تعارض در رابطه، چگونه رفتار کنیم و مدیریت تعارض چگونه می‌تواند به کمک‌مان بیاید.

قطعاً تمام این نکات، مهم هستند و باید با آن‌ها آشنا باشیم. اما مقطع مهم دیگری نیز در رابطه وجود دارد که نباید از آن غافل شویم: دوره‌ی حفظ و نگهداری رابطه.

بالاخره بین فاصله‌ی آشنایی و شکل‌گیری رابطه و دوره‌ی فرسایش و نابودی رابطه یک بازه‌ی زمانی مهم وجود دارد که در آن، رابطه مسیر آرام‌تری را طی می‌کند و روزها و شب‌هایش کم‌و‌بیش شبیه یکدیگرند و دو طرف از شیرینی‌ها و مزایای رابطه بهره می‌برند.

رفتارهای ما در همین بازه‌ی زمانیِ ظاهراً بی‌سر‌و‌صداست که می‌تواند زمینه‌ی طولانی‌ شدن رابطه یا ورود به فاز فرسایش را فراهم آورد. بنابراین منطقی است از خود بپرسیم:

حفظ رابطه عاطفی

در ادبیات علمی، این بازه‌ی زمانی را دوره‌ی Relationship Maintanance می‌نامند و شاید برایتان جالب باشد که برخی محققان و دانشمندان، اختصاصاً روی این دوره متمرکز شده‌اند و درباره‌اش مطالعه کرده‌اند.

در این درس قصد داریم با توجه به نتایج تعدادی از مطالعات انجام شده، برخی از روش‌ها و رفتارهایی را که می‌توانند به حفظ رابطه و افزایش طول عمر و کیفیت رابطه کمک کنند مرور کنیم (+/+/+).

این روش‌ها و توصیه‌ها، چندان عجیب و خارق‌العاده و غیرمنتظره نیستند، اما قرار گرفتن آن‌ها در کنار هم کمک می‌کند تا تصویر بهتری از «روش‌های حفظ رابطه» در ذهن‌مان شکل بگیرد.

محدودیت در دسترسی کامل به مجموعه درس حمایت اجتماعی

دسترسی کامل به مجموعه درس‌های حمایت اجتماعی برای اعضای ویژه متمم در نظر گرفته شده است. به عنوان عضو ویژه‌ی متمم به مجموعه درس‌های بسیار بیشتری از جمله درس‌های زیر دسترسی پیدا می‌کنید:

  فهرست درس‌های متمم

البته اگر به حمایت اجتماعی و رابطه عاطفی و موضوعاتی از این دست علاقه دارید، شاید بهتر باشد ابتدا مطالعه‌ی مباحث زیر را در اولویت قرار دهید:

  مدیریت استرس | مهارت ارتباطی

  شخصیت شناسی | خودشناسی

  چگونه شاد باشیم | عزت نفس

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    امین ، الهه ابراهیمی ، آمنه آخوندزاده ، محمد رضا بلالی ، فاطمه گنجی

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری حمایت اجتماعی به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه حمایت اجتماعی
 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری در متمم

5 نکته برای روشهای حفظ رابطه عاطفی | چه رفتارهایی به افزایش عمر رابطه کمک می‌کنند؟

     
    دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .