Menu


اهمیت برندسازی شخصی | مزایای برند شخصی چیست؟


اهمیت برندسازی شخصی

کمتر کسی را می‌توان یافت که در اهمیت برندسازی شخصی تردید داشته باشد. این روزها افراد بسیاری دوست دارند یک برند شخصی قوی داشته باشند و همین نشان می‌دهد که اهمیت ساخت برند شخصی تا حد زیادی پذیرفته شده است.

پس چرا باید از اهمیت برندسازی حرف بزنیم؟

موضوع این‌جاست که پرسونال برندینگ کار ساده و کم‌هزینه‌ای نیست. وقتی تصمیم می‌گیرید روی برند شخصی خود کار کنید، باید بخشی از منابع خود را «برای همیشه» به این کار اختصاص دهید. بخشی از پول شما، بخشی از زمان شما، بخشی از ارتباطات شما و تقریباً تمام زندگی شما در خدمت برندسازی شخصی قرار می‌گیرد.

دنیای امروز ما چنان شفاف شده و ابزارهای ارتباطی چنان ما را به یکدیگر متصل کرده‌اند که نمی‌توانیم برندسازی را یک کار پاره‌وقت بدانیم. نمی‌توانید به خودتان بگویید که من از ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر برای برندسازی وقت گذاشته و یک تصویر مطلوب از خودم به نمایش می‌گذارم و سپس، در پایان ساعت اداری لایه‌ی دیگر زندگی‌ام را آغاز می‌کنم.

اگر در پی ایجاد یک برند شخصی قوی و اصیل هستیم، باید بپذیریم که یکایک تصمیم‌ها و انتخاب‌های ما در تمام ساعات شبانه‌روز می‌توانند روی برند شخصی‌‌مان تأثیر مثبت یا منفی بگذارند.

به همین علت است که می‌گوییم برندسازی شخصی، کار کم‌هزینه‌ای نیست.  هر یک از ما باید تصمیم بگیریم که آیا می‌خواهیم روی توسعه‌ی برند شخصی خود سرمایه‌گذاری کنیم؟ یا ترجیح می‌دهیم این سرمایه‌گذاری را روی حوزه‌های دیگر (مثلاً برند کسب و کارمان) متمرکز کنیم. 

اهمیت برندسازی شخصی

در این درس، برخی از کارکردهای برند شخصی را با هم مرور می‌کنیم و از مزایای برند شخصی حرف می‌زنیم. بر این اساس بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا حاضرید وارد فرایند بلندمدت و دشوار و طاقت‌فرسای توسعه‌‌ی برند شخصی شوید؟ یا احساس می‌کنید که دستاوردهای این تلاش به هزینه‌هایش نمی‌ارزد.

کاهش ارزش مدارک تحصیلی

محدودیت در دسترسی کامل به این مجموعه درس

دسترسی کامل به درس‌های برندسازی برای اعضای ویژه متمم در نظر گرفته شده است.

با عضویت ویژه‌ی متمم، علاوه بر دسترسی به درس‌های برند و برندسازی، به درس‌های بسیار بیشتری دسترسی پیدا می‌کنید که می‌توانید فهرست آنها را در اینجا ببینید:

 فهرست درس‌های متمم

البته از میان درس‌ها و مطالب مطرح شده، شاید بهتر باشد ابتدا مطالعه‌ی مباحث زیر را در اولویت قرار دهید:

  ارزش آفرینی

  تبلیغات

  مدیریت بازاریابی

  دیجیتال مارکتینگ

  دوره MBA (پیگیری منظم مجموعه درس‌ها)

تمرین

می‌توانید به عنوان تمرین، کمی فکر کنید و ببینید چه مشاغلی را می‌شناسید که قدرت برندسازی شخصی در آن‌ها ضروری و تأثیرگذار است.

هم‌چنین می‌توانید به حوزه‌ی شغلی خودتان فکر کنید و ببینید که در کجای طیفِ مشاغل هستید: از جمله مشاغلی که به برند شخصی حساس هستند؟ یا مشاغلی که چندان از برند شخصی تأثیر نمی‌پذیرند و سرمایه‌گذاری روی توسعه‌ی برند برای آن‌ها چندان توجیه ندارد؟

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    امیر دولت آبادی ، اکبر علیزاده ، محسن خسروی نیا ، مریم رئیسی ، سامان عزیزی

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری برندسازی به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه برندسازی
 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری در متمم

18 نکته برای اهمیت برندسازی شخصی | مزایای برند شخصی چیست؟

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : سامان نقاش کرمانشاهی

  از مشاغلی که در ایران به شدت برند شخصی تاثیر ملموسی در نتایج دارد مدرسین کنکور هستند.

  از اجتماع چهار عامل

  بیش از حد بزرگ کردن کنکور
  اعتماد به نفس پایین بچه ها
  عدم اطمینان پدر مادر ها به توانایی های بچه ها
  و درنهایت انواع ترس های ریز و درشت

  در مواجهه با کنکور، وسواس فکری افراطی ای برای به خدمت گرفتن بهترین خدمات کمک آموزشی کنکور به وجود آمده است. این پدیده، برند شخصی مدرسین را تبدیل به مهمترین بخش این تجارت کرده است.

  اما نکته جالبی وجود دارد...

  خیلی از برند های شخصی به شدت موفق، موفقیت برند شخصیشان را نه به خاطر مهارت های تدریس و یا هوش و شگرد های مجذوب کننده شان بلکه در یک فرایند فرض خود تایید به دست آورده اند.

  به این شکل که ابتدا با تبلیغات گسترده یا حضور در یک مجموعه قوی با برندی شاخص شروع به تدریس می کنند.

  دانش آموزان آن ها کسانی هستند که کنکور اولویت بسیار مهمی هم برای خودشان و هم خانواده شان است و به شدت درس می خوانند و با آرامش روانی داشتن بهترین خدمات (آنگونه که به آن ها گفته شده است) انگیزه بالایی می گیرند و ترس های درونی آن ها و خانواده شان فروکش می کند.

  بنابراین در کنار این نکته که مدرسین مذکور دانش آموزان زیادی هم دارند تعدادی از دانش آموز ها نتایج درخشی کسب می کنند با وجودی که مشخص نیست چه مقدار از این موفقیت سهم خدمات دریافتی بوده است این مسئله تقویت کننده برند شخصی مدرسین آن ها می شود.

  این روند با هر کنکور تکرار می شود و برند مدرسین در یک چرخه تقویت کننده برند شخصی قرار می گیرد.

  آسیب این اتفاق پر زرق و برق شدن پیوسته تجارت مدرسین و آموزشگاه های کنکور شده است.

  و کار تا جایی پیش رفته است که مدرسینی می بینیم که اسطوره های تحقیر ، شکنجه کلامی و عدم شخصیت هستند و به جای درنوردیدن مرز های علم، مرز های اخلاق را جابجا می کنند!

  اما متاسفانه همچنان کلاس هایشان جای سوزن انداختن نیست و تقاضای مازاد دارند.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .