Menu
فایل صوتی آموزشی ۶۰ نکته در مذاکره

مجموعه ای از نکات کاربردی مذاکره که می‌توانند کیفیت مذاکره های ما را بهبود داده و دستاوردهای ما را افزایش دهد
تفکر سیستمی: یک کلیپ تصویری (مقدماتی)


کلیپ ویدئویی تفکر سیستمی (بالانس)

کلیپ ویدئویی بالانس، جدید نیست و احتمالاً بسیاری از شما بارها و بارها آن را دیده‌اید. امروزه در بسیاری از دوره های آموزش تفکر سیستمی، از این کلیپ ویدئویی برای ایجاد تصویر ذهنی از تفکر سیستمی استفاده می‌شود. برای مشاهده‌ی این کلیپ می‌توانید روی لینک زیر کلیک کرده و یا با راست کلیک کردن روی آن، این کلیپ را دانلود نمایید.

 

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم

متمم چیست و چه می‌کند؟
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری تفکر سیستمی به شما پیشنهاد میکند:

سری مطالب حوزه تفکر سیستمی

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

204 نکته برای تفکر سیستمی: یک کلیپ تصویری (مقدماتی)

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : شهرزاد

  ممنون. کلیپ خیلی جالبی بود.
  توی اینترنت جستجویی انجام دادم تا بتونم بیشتر متوجه مقصود سازنده ی این فیلم بشم و موارد جالبی رو بهش برخوردم که برای دوستانم هم در اینجا می گذارم تا اگر مایل بودند، بیشتر با مفهوم این فیلم آشنا بشن:
  این فیلم که توسط برادران ولفگانگ تهیه شده، در سال 1989 برنده جایزه اسکار بهترین انیمیشن شد.
  این فیلم، سطح شناوری رو در یک فضای خنثی نشون میده که چند مرد با قیافه های عجیب غریب که فقط با شماره هایی که بر پشت لباسشون حک شده شناخته میشن، با یک آینده ی نامعلوم، در تلاش برای این هستند که سطح شناور در تعادل باقی بمونه.
  بعد، یک جعبه ی عجیبی ظاهر میشه که یکنواختی و ملالت رو اندکی در این فضای بسته،از بین می بره. اما اینکه هر کدام از آن مردان عجیب و غریب می خواهند به تنهایی از اون جعبه ی موسیقی لذت ببرن، تعادل صفحه ی شناور رو به خطر میندازه.... در نهایت، مرد شماره 23 بقیه مردان رو به پایین می اندازه و فقط خودش بر روی صفحه باقی می مونه اما برای حفظ تعادل صفحه و اینکه خودش هم به پایین نیفته، مجبوره در انتهای صفحه ی شناور قرار داشته باشه در حالی که جعبه ی موسیقی در انتهای دیگر صفحه و جود داره، جایی که مرد شماره 23 نمی تونه موسیقی اش رو بشنوه و ازش لذت ببره.
  گفته میشه که رادیو اروپای آزاد در جریان جنگ سرد، مشابه موزیکی که از جعبه پخش میشه ( که یک موزیک جاز امریکایی هستش) رو برای کشورهای کمونیستی پخش می کرده. و این احتمال وجود داره که اون جعبه به معنی چیزی در یک خارج از یک سیستم بسته باشه که به محض ورودش اون سیستم رو تضعیف می کنه.
  و به این ترتیب این فیلم می تونه اشاره ای به خودخواهی و خودکامگی باشه که کنایه ای است از جامعه ی آن زمان آلمان یا کمونیسم شوروی.
  پایان غم انگیز و در عین جال طنز امیز فیلم بالانس، ذهن انسان رو به خودش مشغول می کنه و این سوال رو به ذهنش میاره که: آیا مقصر اصلی کی بود؟ مردانی که برای انجام بهترین کاری که براشون مفید بود، شکست خوردند؟ یا سیستمی که در این زمینه شکست می خوره؟
  منابع:
  https://goo.gl/5vcFmU
  http://goo.gl/hL7KiX

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .