Menu

ثبت نام مالی در گردهمایی توسعه مهارتهای فردی متممی ها

گردهمایی توسعه مهارتهای فردی، یک برنامه یک روزه‌ی اجتماعی - آموزشی از زیرمجموعه‌های برنامه آموزشی گروه متمم است که با هدف آشنایی بیشتر دوستان متممی با یکدیگر و نیز تبادل دانسته‌ها و آموخته‌هایشان، در بیست و ششم مرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.مفهوم پایداری در مدیریت و کسب و کار


پایداری در استراتژی - مفاهیم تفکر استراتژیک

یکی از مفاهیم کلیدی در اقتصاد و مدیریت کسب و کار، مفهوم Sustainability یا پایداری است.

متاسفانه برخی از ما در زبان فارسی، هر دو واژه‌ی Sustainability و Stability را  پایداری ترجمه می‌کنیم. در حالی که این دو مفهوم، در بسیاری از موارد در تضاد و تعارض با یکدیگر قرار می‌گیرند.

برای جلوگیری از ابهام، در سایت متمم، به عنوان یک قرارداد، لغت Sustainability را همواره به پایداری و لغت Stability را همواره به ثبات ترجمه خواهیم کرد.

مفهوم «پایداری» یا Sustainability، نخستین بار در توجه مردم و دانشمندان به محیط زیست شکل گرفت. زمانی که حفظ محیط زیست برای خودمان و نسل‌های بعد، به یک ارزش جدی تبدیل شد.

نخستین کاربرد مفهوم پایداری در مدیریت کسب و کار

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست

پایداری دقیقاً مسیر مدیریت و تصمیم گیری عمیق و حرفه‌ای را از مسیر روزمرگی و خرده تصمیم‌های روزمره جدا می‌کند. چه در حوزه‌ی فردی و چه سازمانی، برنامه و راهکار و تصمیمی می‌تواند اثربخش و کارآمد باشد که مفهوم پایداری در آن دیده شده باشد.

وقتی این درس را مطالعه کردید و تمرین آن را انجام دادید، سری هم به درس پرسش‌هایی درباره‌ی ارزش بزنید و اگر تمرین آن را انجام نداده‌اید، آن تمرین را هم انجام دهید. در این درس ما بیشتر به مفهوم پایداری توجه کردیم و در آن درس مفهوم ثبات را روبروی آن قرار داده‌ایم.

تمرین:

بیایید به ترافیک در شهر‌های بزرگ جهان (چه در ایران و چه در خارج از ایران) فکر کنیم. سپس به روش‌هایی که برای کاهش ترافیک به کار گرفته می‌شود توجه کنیم و میزان پایداری آنها را حدس بزنیم (و اگر می‌توانیم کمی تحلیل کنیم).

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری مفاهیم اقتصاد مدیریت به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

341 نکته برای مفهوم پایداری در مدیریت و کسب و کار

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .