Menu

گردهمایی توسعه مهارتهای فردی متممی ها
پنجشنبه ۲۶ مرداد ماه از ساعت ۸:۲۹ تا ۱۹:۰۰ – مرکز همایشهای بین المللی دانشگاه شهید بهشتی
استعدادیابی: ایده پردازی و انسانهای لبریز از ایده


استعدادیابی به شیوه جانسون اوکانر در متمم - محل توسعه مهارتهای من Ideaphoria apptitude

آیا شما هم به محض اینکه وارد خانه دوستتان می‌شوید، ده‌ها ایده‌ی جدید برای تغییر فضای خانه و بهبود دکوراسیون آن به ذهن‌تان می‌رسد؟ آیا کارمند واحد حسابداری هستید و شغل شما، محدود به ثبت سند‌های مالی مختلف است. اما هر روز انواع ایده‌ها به ذهنتان می‌رسد که چگونه فرایند‌های کاری شرکت را بهبود بدهید تا دقت و کیفیت کار حسابداری بهتر شود؟

آیا وقتی یک کتاب داستان می‌خوانید،‌ روایت‌های دیگری از داستان در ذهن شما شکل می‌گیرد و با خود فکر می‌کنید که این داستان را می‌شد به شکل‌های دیگری هم نوشت؟

آیا پیش آمده است که فرزند شما، بچه‌های هم سن و سال یا جوان‌تر از خودش را بنشاند و برای آنها داستان بگوید؟ در حالی که شما می‌دانید داستان را همین الان ساخته و پرداخته و خودش هم پایان ماجرا را نمی‌داند!

نمونه آزمون استعدادیابی آیدیافوریا

نمایش کامل این مطلب برای کاربران آزاد متمم انجام می‌شود. ثبت نام به عنوان کاربر آزاد متمم، سریع و رایگان است و کافی است برای خودتان نام کاربری و رمز عبور تعریف کنید:

ثبت نام   نمونه درسهای کاربر‌‌آزاد

اوکانر، در توضیح این مولفه استعداد نکته جالبی را مطرح می‌کند: «ما از سال ۱۹۴۰ تا کنون، آیدیا فوریا را ارزیابی کرده و سنجیده‌ایم. شاید شغل‌های مناسب این افراد تغییر کند. در آن سالها، کسی که آیدیا فوریک بود، احتمالاً در تبلیغات ضد دخانیات مشارکت می‌کرد و امروز ممکن است مدیر برند یک شرکت بزرگ نرم‌افزاری باشد. اما آسمان هم نمی‌تواند برای چنین افرادی،‌ یک سقف و محدودیت باشد».

[لینک مرتبط: ویژگی‌های ایده پردازان و نقش ایده پردازی در کار تیمی]

 
 

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری استعدادیابی و شناخت توانمندی ها به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

285 نکته برای استعدادیابی: ایده پردازی و انسانهای لبریز از ایده

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .