Menu


استعدادیابی: توانایی کار با اعداد


استعدادیابی به شیوه جانسون اوکانر - توانایی کار با اعداد

در درس استعدادیابی، قرار شد که با هم به تدریج به مدل‌ها و ابزارهای متداول در سطح جهان،‌ برای سنجش استعداد‌ها بپردازیم. به عنوان یکی از نخستین مدل‌های مورد بررسی که به صورت گسترده در جهان مورد توجه است، مدل جانسون اوکانر را بررسی کردیم و تا کنون بخش‌های مختلف این مدل مانند استعداد تجسم فضایی و درک ساختارها، توانمندی استقراء، ایده پردازی، توانایی استدلال تحلیلی، قدرت تشخیص سریع نوشته‌ها را مورد بررسی قرار دادیم. در این قسمت به بررسی استعداد کار با اعداد بپردازیم.

شما از کدام گروه هستید؟ از آنهایی که برای جمع و تفریق‌های ساده هم به دنبال ماشین حساب موبایل‌شان می‌گردند؟ یا از آنها که دوستان‌شان را برای این‌کار مسخره می‌کنند؟ آیا وقتی شماره موبایل کسی را از روی کاغذ می‌خوانید، تا زمانی که آن را روی موبایل وارد کنید دقیقاً باید هشت بار برگردید و عدد به عدد آن را چک کنید؟ یا شماره را می‌خوانید و در حالی که با دیگران سرگرم حرف زدن هستید، آن را بدون خطا در گوشی موبایل خود ثبت می‌کنید؟

اینها بخشی از مواردی است که بنیاد جانسون اوکانر در سنجش استعداد کار با اعداد مورد بررسی قرار می‌دهد.

نمایش کامل این مطلب برای کاربران آزاد متمم انجام می‌شود. ثبت نام به عنوان کاربر آزاد متمم، سریع و رایگان است و کافی است برای خودتان نام کاربری و رمز عبور تعریف کنید:

ثبت نام   نمونه درسهای کاربر‌‌آزاد

اگر از جمله کسانی هستید که پلاک ماشین‌های قبلی خودتان را هنوز به یاد دارید یا برای یادآوری شماره موبایل دوستانتان نیازمند دفترچه تلفن نیستید، احتمالاً قبل از انجام این تست می‌توانید مطمئن باشید که در بخش سوم استعداد زیادی دارید.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم

متمم چیست و چه می‌کند؟
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری استعدادیابی و شناخت توانمندی ها به شما پیشنهاد میکند:

سری مطالب حوزه استعدادیابی و شناخت توانمندی ها

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

195 نکته برای استعدادیابی: توانایی کار با اعداد

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : علیرضا داداشی

  سلام.
  این پاسخ یک کارمند بانک است که باید در گروه دوم دنبالش بگردیم:
  در تکمیل نوشته تان،عرض می کنم که پاسخ معادلات نوشته شده را همزمان با خواندن آنها پیدا کردم:
  پاسخ اولی: 2
  پاسخ دومی:81=57+24
  که البته با منها هم حداقل دو جواب دارد:
  24=81-57
  57=81-24
  و دو نکته ی تکمیلی:
  1- شرایط در بروز این توانایی ها تاثیر دارد. مثلا در دوره ی کارشناسی من بدون اینکه خودم را به دشواری بیندازم این توانایی را داشتم که همزمان با نوشتن یک سند مرکب - سندی که بیش از یک بدهکار و یا بستانکار دارد_ چهار یا پنج عددی را که هشت یا نه رقمی بودند ذهنی با هم جمع و تفریق کنم و پیش از اینکه استاد بخواهد دوستان با ماشین حساب جواب را پیدا کنند، جواب را بگویم. ولی الان... ای دریغ!
  2-برای یک کارمند بانک، بازی با اعداد از پر کاربردترین تکنیک هاست. تاحدی که گاهی برای پیداکردن یک اختلاف -کوچک یا بزرگ- هیچ راه حلی وجود ندارد جز اینکه بازی با اعداد راه بیندازیم.
  به عنوان نمونه: وقتی اختلاف دو عدد 9 یا مضربی از 9 باشد یعنی عدد مقلوب نوشته شده. مقلوب یعنی جای دو رقم متوالی با هم عوض شده است. و فرقی نمی کند این دو رقم در کدام جایگاه باشند به هر حال اختلاف ناشی از این اشتباه مضربی از 9 خواهد بود. مثل 29 و 92 یا 1234568 و 1243568 و اگر در اختلاف موجود تعدادی از ارقام سمت راست صفر باشند ، یعنی به همان تعداد از سمت راست درست نوشته شده و باید در ارقام بعدی دنبال اختلاف باشید.
  در مثال فوق :9000=1234568-1243568 اینجا سه رقم سمت راست در سر جای خودشان هستند و اختلاف در رقم چهارم و پنجم است. ولی اگر اختلاف حاصله صفر نباشد راههای دیگری وجود دارد که بماند.
  امیدوارم گنگ ننوشته باشم.
  ممنونم.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .