Menu


پرورش استعدادها – توانمندی در جلب دوستی و رابطه سازی با دیگران


پرورش استعدادها - جلب دوستی و رابطه دیگران

دوست عزیز سلام.

درس‌های مرتبط با استعدادیابی (هم استعدادیابی مقدماتی و هم مجموعه درس‌های #پرورش استعدادها) برای کاربران متمم طراحی شده و برای شما به صورت کامل نمایش داده نمی‌شود.

در صورتی که کاربر متمم هستید، لطفاً‌ برای مشاهده‌ی محتوای این درس، ابتدا با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود، وارد شوید و اگر کاربر متمم نیستید، می‌توانید به سادگی با تعیین نام کاربری و رمز عبور، به جمع کاربران متمم بپیوندید. عضویت متمم به عنوان کاربر آزاد، هیچ هزینه‌ای ندارد و صرفاً چند ثانیه از وقت شما را می‌گیرد:

هنوز هم سرگرم سوال قدیمی خودمان هستیم و می‌خواهیم دفترچه‌ی  داشته های من را تکمیل‌تر کنیم.

بعد از  آغازگر بودن و آینده نگری و هنر مشارکت دادن دیگران در بازی، و پرورش دادن دیگران، این بار می‌خواهیم توانمندی در جلب دوستی دیگران و رابطه سازی با آنها بپردازیم.

افراد مختلف، این استعداد و توانمندی را، با نام‌های متفاوتی می‌شناسند.

بعضی‌ها معتقدند که “روابط عمومی آنها” خوب است.

برخی دیگر، خود را دارای هوش اجتماعی می‌دانند.

بعضی‌ها هم، گرم گرفتن و برون‌گرا بودن را به عنوان مهم‌ترین پیش نیاز برای جلب دوستی دیگران می‌دانند.

حتی می‌توانید کسانی را پیدا کنید که توانمندی مذاکره را با استعداد جلب دوستی دیگران، یکسان فرض می‌کنند.

در این درس می‌خواهیم در مورد این توانمندی بیشتر صحبت کنیم و احتمالاً شما هم، یادداشت‌های جدیدی را به دفتر داشته‌های من، بیافزایید.

  شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.

برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند: محبوبه صدقی , نیلی , زهره خلیلی , مصطفی منبری اسکویی , لیلا زمان

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری مفاهیم پرورش استعدادها به شما پیشنهاد میکند:

سری مطالب حوزه مفاهیم پرورش استعدادها
 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری/ چرا دیدگاه من منتشر نشده است؟

106 نکته برای پرورش استعدادها – توانمندی در جلب دوستی و رابطه سازی با دیگران

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : سیمین ابراهیمی

  سلام دوستان عزیزم

  من  درون گرایی هستم که دارم سعی می کنم به آهستگی و با پیوستگی به سمت برون گرایی  سوق پیدا کنم و این رو می دونم که صرفا برون گرا بودن معنی اش این نیست که در جلب دوستی و رابطه سازی می تونی موفق بشی. چه بسا افرادی که در نمای کلی و بیرونی دوستان بسیاری دارند ولی اون حسی که در ارتباط با یه دوست بسیار صمیمی و خودمونی می شه پیدا کرد رو نمی تونن به اون دست پیدا کنند. به نظرم این یه نوع رابطه سازی ناقصه و نیاز داره که محدودۀ دوستی تنظیم و تعدیل بشه چرا که ما نمی تونیم در عین واحد پاسخگوی نیاز چندین دوست همزمان باشیم.

  چهار نکته ای که توضیح داده  شد بسیار مهم هستند که در ارتباط و رابطه سازی بهشون عمل کنیم و در کل فکر می کنم همۀ اونها روی این نکته تاکید دارند که غرور و منیتمون رو کمرنگ تر کنیم و تو و یا دیگری رو بهش ارج نهیم  و پررنگ کنیم  و بها دهیم. حوزۀ اعتماد سازی نیز مقوله مهمی است که دوست دارم زودتر مبحثش رو بخونم.

  به نظرم همراهی و همدلی و پذیرش احساسات طرف مقابل چه در ارتباطات و روابط  همکاری و  چه با افرادی که حتی برای یک بار اونها رو در زندگیمون خواهیم دید، تاثیر خیلی مهمی در روحیه دگر پذیری و افزایش مهر و دوستی و به نوعی صلح درونی با خودمون خواهد گذاشت.

  به طور مثال در مترو که این روزها هم خیلی شلوغه میشه وقتی نشسته ایم بخواهیم کسانی که ایستاده اند کیف و وسایلشون رو روی پامون بگذارند و یا وقتی افرادی رو می بینیم که از هجوم های لحظه ای افراد داخل واگن ها احساس ناراحتی می کنند با سخنی و کلامی و یا حتی با تایید و لبخندی غیر مستقیم اونها رو به آرامش دعوت کنیم.

  گاهی برام پیش اومده که  باورها و اعتقادات دوستی  با باورهای من 180 درجه متفاوت بوده و من این تفاوت رو گوشه ای در ذهنم می گذارم و با او به عنوان یک انسان برخورد می کنم و تغییر نگرش هامون رو به دست زمان می سپرم. فکر می کنم زمان داور خوبی است که هم خیلی چیزها رو به ما ثابت می کنه و هم خیلی رفتارها و باورها و حتی اعتقادات رو کمرنگ تر ، همسوتر یا تلطیف تر خواهد کرد.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .