Menu


پیش بینی هایی در مورد آینده اینترنت در سال ۲۰۲۱


اینترنت در سال ۲۰۲۱ - کریس پولت و جاناتان استریک لند

یکی از موضوعات پرطرفدار برای نوشتن و حرف زدن و مصاحبه کردن، پیش بینی آینده است. طبیعتاً وقتی این موضوع به آینده تکنولوژی و اینترنت مربوط شود، جذاب‌تر هم خواهد بود.

احتمالاً سایت How Stuff Works را می‌شناسید. این سایت یکی از سایت‌های معتبر و قدیمی است که قرار بوده توضیح دهد که هر چیزی چگونه کار می‌کند.

نخستین مقالات این سایت به کارکرد وسایل حوزه‌ی تکنولوژی مربوط می‌شد. اما امروزه بحث‌های متنوع دیگری را هم در آن می‌بینید و حتی در مورد نحوه‌ی کار کردن حافظه‌ی فیل هم، می‌توانید در آن مقالاتی را پیدا کنید.

اما به هر حال، فعالان فضای وب، هنوز هم اگر بخواهند به وجه شاخص این سایت اشاره کنند، قطعاً مقالات حوزه فن آوری و اینترنت را مورد توجه قرار خواهند داد.

سایت How Stuff Works یک مجموعه پادکست به نام TechStuff دارد که تا کنون به حدود ۳۰۰ قسمت رسیده است و گوش دادن به آن برای کسانی که هم‌زمان به #تسلط بر تکنولوژی و  یادگیری زبان انگلیسی علاقمند باشند، می‌تواند منبعی ارزشمند باشد که دو هدف را با یک تیر نشانه می‌گیرد (لینک مربوط به مجموعه پادکست‌ها در iTunes).

اما به طور خاص، در حال حاضر یک پادکست را مناسب فضای متمم و دوستان متممی دیدیم و تصمیم گرفتیم آن را برای دوستان‌مان بازنشر کنیم تا کسانی که با گوش دادن به فایل های صوتی انگلیسی راحت هستند (یا می‌خواهند تمرین کنند تا راحت بشوند) از آن استفاده کنند.

در این پادکست دو نفر از اعضای کلیدی تیم How Stuff Works به نام‌های کریس پولت (Chris Pollette) و جاناتان استریکلند در مورد آینده اینترنت و وضعیت فضای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ صحبت می‌کنند.

البته ارزش این کار، فراتر از یک پیشگویی سرگرم کننده‌‌ی ساده است.  تک استاف قبل هم در سال ۲۰۱۱ پادکست مشابهی را برای پیش بینی فضای اینترنت در سال ۲۰۱۶ منتشر کرده بود که امروز می‌توان گفت تقریباً خطایی که جلب توجه کند در آن وجود ندارد. اگر هم تمایل به دانلود کردن این فایل صوتی دارید می‌توانید از طریق لینک زیر این کار را انجام دهید:

 دانلود فایل صوتی پیش بینی اینترنت در سال ۲۰۲۱

پیشنهادهای متمم:

  • اگر موضوع با بحثی در فایل صوتی برای شما جالب است و دوست دارید دوستان دیگرتان که شاید در زبان انگلیسی ضعیف‌تر هستند، با آن آشنا شوند، می‌توانید آن چند جمله یا آن بحث کوتاه را برای دیگران نقل کنید.
  • اگر روی هر موضوع، بحث یا نظری هم دارید، اینجا می‌تواند جای خوبی برای بحث باشد.
  • اگر نکته یا بحثی برایتان مبهم است هم، خوشحال می‌شویم آن را در اینجا مطرح کنید تا دوستا‌ن‌ دیگر نظرات خود را مطرح کنند.
  • حتی اگر به زبان انگلیسی چندان مسلط نیستید، اما موضوع آینده تکنولوژی برای شما جذاب است، شاید این فایل محرک خوبی برای گوش دادن باشد. خودتان را برای درک تک تک جملات، آزار ندهید. همین که کلمات را بشنوید و به گوش‌تان آشنا باشد اتفاق خوبی است.

 

  شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.

برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند: فرزانه ایپکچی , داوودکیخسروکیانی , سید امید صفوی , عبداله ایپکچی , پیمان صفرپور

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری استراتژی محتوا به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه استراتژی محتوا
 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری در متمم

7 نکته برای پیش بینی هایی در مورد آینده اینترنت در سال ۲۰۲۱

     
    دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .