Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu


جمله های روزانه متمم (۶۹) | جمله هایی درباره کارآفرینی، آموزش، هنر، اختلاف نسل‌ها و …


جمله های روزانه متمم بخش شصتم

در گذشته متمم به صورت روزانه جمله‌هایی را منتشر می‌کرد و در اختیار دوستان متممی قرار می‌داد.

با توجه به این که امکان ذخیره شدن این جمله‌ها و مرور دوبارهٔ آن‌ها فراهم نبود،‌ اکنون بعضی از این جمله‌ها را در قالب #دعوت به گفتگو مطرح می‌کنیم و برخی دیگر را در قالب مجموعه‌هایی از هفت جمله (مربوط به یک هفته) منتشر می‌کنیم.

با مراجعه به #جمله های روزانه متمم می‌توانید جمله‌های قبلی را ببینید و بخوانید. آن‌چه در ادامه می‌آید بخش شصت‌و‌نهم آرشیو جمله‌های روزانه است.

توضیح این که متمم طی چند سال متوالی چندهزار جمله را منتشر کرد و در طول این مدت، رسم‌الخط، شیوهٔ طراحی، انتخاب عکس و حتی سبک ترجمه تکامل یافت و خطاهای نگارشی هم کمتر شد. با این حال، در ارائه‌ی آرشیو جمله‌ها، جز در مواردی که با اشتباهی فاحش مواجه شویم و ناگزیر به اصلاح باشیم، همان شکل اولیه را حفظ می‌کنیم:

هر شکلی از بی‌عدالتی سیستماتیک که در بازارها می‌بینید، معمولاً در اثر قوانینی به وجود آمده که خود با هدف رفع یک بی‌عدالتی سیستماتیک دیگر شکل گرفته‌اند - مایکل لوییس

عشق بدون خطر غیرممکن است؛ به همان اندازه که جنگ بدون مرگ‌و‌میر امکان‌پذیر نیست. آلن بدیو

معلمان دیگر چشمه‌های بی‌پایان دانش نیستند. این ویژگی اینترنت است. بنابراین معلم‌ها و مدارس باید بکوشند از محلی برای آموزش به محلی برای یادگیری تبدیل شوند. دن تپسکات

خیلی‌ها از من می‌پرسند که چگونه کارآفرین شویم. راستش را بخواهید من این سوال را دوست ندارم. چون کسی که منتظر توصیه‌ی دیگران برای کارآفرین شدن است، احتمالاً مناسب کارآفرینی نیست. مایکل دل

بین پدر و فرزند گاه می‌تواند عشق و وفاداری و عدم درک متقابل هم‌زمان به عمیق‌ترین شکل قابل‌تصور وجود داشته باشد. مریلین رابینسوندر طول سال‌ها یاد گرفتیم که داشتن مشتری بد، از مشتری نداشتن بدتر است. پاتریک لنچیونی

تاثیرگذارترین شکل هنر را معمولاً بر دیوار گالری‌ها و صحنهٔ تماشاخانه‌ها نمی‌بینید. مارینا آبرامویچ

پیشنهاد عضویت در متمم

دوست عزیز.

شما با عضویت رایگان به عنوان کاربر آزاد متمم (صرفاً با تعیین نام کاربری و کلمه‌ی عبور) می‌توانید به حدود نیمی از چند هزار درس متمم دسترسی داشته باشید.

همچنین در صورت تمایل، با پرداخت هزینه عضویت، به همه‌ی درس‌های متمم دسترسی خواهید داشت. فهرست برخی از درس‌های مختص کاربران ویژه متمم را نیز می‌توانید در اینجا ببینید:

 فهرست درس‌های مختص کاربران ویژه متمم

از میان درس‌هایی که در فهرست بالا آمده است، درس‌های زیر از جمله پرطرفدارترین‌ موضوعات هستند:

دوره MBA  |  مذاکره  |  کوچینگ  |  توسعه فردی

فنون مذاکره  |  تصمیم گیری  |  مشاوره مدیریت

تحلیل رفتار متقابل  |  تسلط کلامی  |  افزایش عزت نفس

چگونه شاد باشیم  |  هوش هیجانی  |  رابطه عاطفی

خودشناسی  |  شخصیت شناسی  |  پرورش کودکان هوشمندتر

اگر با فضای متمم آشنا نیستید و دوست دارید درباره‌ی متمم بیشتر بدانید، می‌توانید نظرات دوستان متممی را درباره‌ی متمم بخوانید و ببینید متمم برایتان مناسب است یا نه. این افراد کسانی هستند که برای مدت طولانی با متمم همراه بوده و آن را به خوبی می‌شناسند:

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۲۹ نظر برای جمله های روزانه متمم (۶۹) | جمله هایی درباره کارآفرینی، آموزش، هنر، اختلاف نسل‌ها و …

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : الميرا خزاعی

  با خواندن جمله ی مایکل دل در مورد کارآفرینی یاد مطلب فوق العاده ای که در روزنوشته ها خوانده بودم افتادم:"کارآفرینیسم: یک ایسم جدید و خطرناک".

  هرچند این مطلب ده سال پیش نوشته شده است، اما همچنان در جامعه ی امروز هم می توان آن را حس کرد، هر چند کم رنگ تر.

  جمله ی مایکل لوئیس لزوم اهمیت به تفکر سیستمی (درس پایه ای متمم) را به ما یاد آوری می کند: این که تفاوت مشکل سیستمی یا مشکل در سیستم را بفهمیم و برای اصلاح آن سیستم دیگری را به وجود نیاوریم که مشکلات خودش را به همراه داشته باشد. مسائل چند ریشه ای و رفتارهای غیر منتظره ی سیستم ها را بشناسیم و داستان های شکست سیستم های قبلی: جنگ با گنجشک ها و مالیات پنجره  را بخوانیم و برای ساختن سیستم های جدید به منظور اصلاح سیستم های قبلی عجله نکنیم.

   

   
  تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
  .