Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu


اشتباهات کسب و کارها در شبکه های اجتماعی (۳)


اشتباهات کسب و کارها در شبکه های اجتماعی

در درس‌های قبلی بحث‌هایی مقدماتی را درباره اشتباهات کسب و کارها در شبکه های اجتماعی آغاز کردیم. درس اول اشتباهات مربوط به شبکه های اجتماعی  به این مسئله پرداخت که اگر چه افزایش فالورها در شبکه های اجتماعی ممکن است برای بسیاری از کسب و کارها جذاب بوده یا به عنوان معیاری از موفقیت در نظر گرفته شود، اما موارد دیگری وجود دارد که نسبت به افزایش تعداد فالور در اولویت قرار می‌گیرند.

در درس دوم درباره حضور کسب و کارها در شبکه های اجتماعی، به این مسئله پرداختیم که اگر افزایش تعداد فالورها در اولویت نیست، پس چه چیزی را باید به عنوان نخستین اولویت‌ها برای حضور موفق در شبکه های اجتماعی، مورد توجه قرار داد.

در این درس قصد داریم به بحث حضور همزمان کسب و کارها در شبکه های اجتماعی متعدد بپردازیم.

محدودیت در دسترسی کامل به این مطلب

نمایش کامل این مطلب برای کاربران آزاد متمم انجام می‌شود.

ثبت نام به عنوان کاربر آزاد متمم، سریع و رایگان است و کافی است برای خودتان نام کاربری و رمز عبور تعریف کنید.

شما با ثبت نام به عنوان کاربر آزاد، به درس‌های مختلفی (از جمله: استعدادیابی، سبک زندگی، هوش کلامی، افعال پرکاربرد انگلیسی، مهارتهای ارتباطی و پاراگراف فارسی) دسترسی پیدا خواهید کرد.

در صورت تمایل می‌توانید تعدادی از درس‌های کاربر آزاد متمم را ببینید.

اگر با فضای متمم آشنا نیستید و دوست دارید درباره‌ی متمم بیشتر بدانید، می‌توانید نظرات دوستان متممی را درباره‌ی متمم بخوانید و ببینید متمم برایتان مناسب است یا نه. این افراد کسانی هستند که برای مدت طولانی با متمم همراه بوده و آن را به خوبی می‌شناسند:

تمرین درس اشتباهات کسب و کارها در شبکه های اجتماعی:

در مورد حضور همزمان در شبکه های اجتماعی متعدد، چه موارد دیگری به ذهن شما می‌رسد که می‌تواند در کنار موارد فوق مورد توجه قرار بگیرد؟

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:     ، سوان زاروکیان ، نیلوفرمکتوبیان ، فریناز ابراهیم زاده ، سید مجید ذبیح زاده

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری شبکه های اجتماعی به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه شبکه های اجتماعی
 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۷۶ نظر برای اشتباهات کسب و کارها در شبکه های اجتماعی (۳)

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : یاور صادقی - مشیرفر

  متمم عزیز. این بحث را بسیار دوست دارم و قبلا هم البته چیزهایی در موردش نوشته ام.

  مهم ترین مشکل در فضای شبکه های اجتماعی اولا عدم وجود درک صحیح از ماهیت پلتفرم است. یکی از مسایل اساسی که همواره فقط و فقط باعث پر شدن دیتابیس های اطلاعاتی و ورود حجم های وسیع اطلاعات و داده های ناخواسته می شود، شاید همین مورد باشد که برای مثال در لینکدین دیگر نمی توان صرفا به دنبال رزومه یا کاریابی یا بحث های بسیار مفید و تخصصی کارآفرینی و متخصصین دنیا در «لینکدین پلاس» رفت و باید با انبوهی از پست های وایرال که شاید محل اصلی شان فیس بوک یا اینستاگرام بوده باشد، دست به گریبان شد.

  از سوی دیگر کسب و کارهایی که قرار است از طریق شبکه های اجتماعی فعالیت کنند، باید توجه داشته باشند که اخبار رسمی و بسیار رسمی و لزوما کوتاه و بسیار مهم شرکت فقط قابلیت انتشار از طریق توئیتر را دارند. فیس بوک و اینستاگرام برای بحث های خودمانی تر و بازخورد گیری از مخاطب و تحلیل رفتار مصرف کننده و مشتری مناسب است و پینترست فقط می تواند نیازهای بخش کوچکی از تبلیغات و بازاریابی را رفع و رجوع کند.
  لینکدین فقط و فقط برای بحث های تخصصی تر یا اساسا برای اعلام نیازمندی های استخدام و کسب و کار مناسب است و گوگل پلاس از آنجایی که تقریبا برای بازکردن حساب کاربری در یوتیوب و فلیپورا و برخی از وبلاگ ها (برای نظر دادن) قابلیت استفاده دارد، گاها آرشیو نظرهای ما در سایت های مختلف است و البته بسیار بسیار شخصی تر از شبکه های اجتماعی دیگر است.

  کیفیت نباید فدای کمیت گردد. جایی در متمم آموختم که شبکه اجتماعی عرصه دوی ماراتن است و نه سرعت. دوست دارم بخشی هم به این بیفزایم که کسب و کارهای واقعی نیازمند زمان طولانی برای تثبیت و شناخته شدن هستند و لزوما افزایش لایک یا فالوور مشکلی از آن ها را حل نمی کند، چنانچه میدانیم قرار نیست همه لایک زنندگان یا فالورها اصلا علاقه ای به محصول و خدمات ما داشته باشند یا اساسا به تعداد فالورهای بیشتر مبلغ سود بیشتری به حساب ما واریز شود.

   
  تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
  .