Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu
دوره آموزشی هدف گذاری (کلیک کنید)


طبقه بندی انواع ترولها بر اساس رفتار آنها


طبقه بندی انواع ترولها بر اساس رفتار آنها

در دو قسمت قبلی بحث در مورد ترول ها، تعریف ترول را مرور کردیم و سپس به بررسی یکی از طبقه بندی‌های رایج در تحلیل انگیزه‌ی ترول‌ها پرداختیم.

قسمت عمده‌ی این درس و قسمت‌های آتی در بحث ترول‌ها، از بحث‌های پائولا تاد در کتاب Extreme Mean و بحث‌های ارزشمند ویتی فیلیپس در کتاب This is why we can’t have nice things اقتباس شده است.

البته برای راهکارها و مواجهه با ترول‌ها، بیشتر به کتاب Reading The Comments مراجعه خواهیم کرد.

 دسترسی به محتوای این درس و درس‌های آتی از سلسله بحثهای ترول و ترولیسم، برای دوستانی امکان پذیر است که کاربر ویژه متمم بوده و ضمناً تمرین قسمت اول این درس را نیز حل کرده باشند. 

ممنون می‌شویم که ابتدا تمرین درس قبل را حل کنید و سپس،‌ دوباره به اینجا سر بزنید.

 

در درس‌های بعدی، این تقسیم بندی را ادامه خواهیم داد.

خوشحال می‌شویم اگر تجربه‌ای در مشاهده‌ی این ترول‌ها و یا توصیه‌ و پیشنهاد و تجربه‌ای در مواجهه با آنها دارید، آن را با دوستان متممی خود نیز در میان بگذارید.

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری شبکه های اجتماعی به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه شبکه های اجتماعی
 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۱۵ نظر برای طبقه بندی انواع ترولها بر اساس رفتار آنها

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : غفور غفوری

  در کشوری مثل کشور ما، با تنوع زبان ها و گویش های مختلف شاید بتوان گروهی را «پان ترول !!! » نامید، پان ترک ها و پان فارس ها و پان کرد ها و ... ای که استعداد عجیبی در کشاندن تمامی بحث های تخصصی به مسائل قومیتی و سیاسی دارند و با اطلاعات ناقص و بی اساسی که از طریق نویسندگان و مترجمین «خاص» به دست آورده اند اختراع تلفن را به کوروش کبیر، یا کشف اورانیوم را اول بار به منطقه آذربایجان و کردستان و لرستان و ... نسبت می دهند، و با جمله «بد نیست کمی مطالعه تاریخی داشته باشید» کل یک مجموعه را یکجا، با اتهام حماقت و فریب خوردگی می رانند.

  گروهی از ترول ها هم تیمی عمل می کنند و چنان دسته جمعی بر سر مخالف نگون بختی که جرات مخالفت به خود داده آوار می شوند، که فرد مذکور دیگر یارای مخالفت نداشته باشد.

  بیشتر که فکر می کنم حس می کنم از فرط فراوانی از دسته بندی تمام انواع ترول عاجزم، اما به گمان من، بدترین نوع ترول ها افراد با سواد، با مطالعه و با معلوماتی هستندکه بنا به مصلحتی، قصد دارند سفسطه کنند، هر جا لازم باشد تمام خوانده ها و معلومات و دانسته های خود را در جهت «روز» نمایاندن «شب» به کار می گیرند. و اگر از سطح متوسط جامعه بالاتر باشند، یقینا در این امر موفق خواهند شد، چون شاید کمتر کسی ادله لازم برای رد گفته هایشان را داشته باشد

   
  تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
  .