Menu
فایل صوتی آموزشی ویژگی‌‌های انسان تحصیل‌کرده

مسیرِ تبدیل شدن به یک انسان فرهیخته چیست و در این راه، باید به چه نکاتی دقت کنیم؟
ارسال پیامک تبلیغاتی با هدف مشتری یابی


ارسال پیامک تبلیغاتی و مشتری یابی با استفاده از این شیوه

ارسال پیامک تبلیغاتی نوع دیگری از تماس سرد برای مشتری یابی است که در درس‌های قبل، به آن اشاره کردیم.

بعید است مردی را پیدا کنیم که هر هفته چند بار پیامک تبلیغاتی اپیلاسیون دریافت نکرده باشد. یا اکثر خانم‌ها، احتمالاً پیامک تبلیغاتی کاشت موی طبیعی را دریافت کرده‌اند!

شاید با جستجویی در کتاب‌های بازاریابی یا منابع آنلاین، مطالب زیادی در خصوص بازاریابی با استفاده از پیامک یا Text Message Marketing = TMM دیده باشید و فکر کنید احتمالاً منظور همین نوع پیامک‌ها باشد.

در حالی که عموم آنچه در کشور ما به عنوان پیامک تبلیغاتی ارسال می‌شود، در ادبیات بازاریابی دنیا، Text Spamming یا ارسال متون هرز محسوب می‌شود. قبلاً در بحث ایمیل مارکتینگ یا هرزنامه‌های انبوه، توضیح دادیم که ارسال هر نوع پیامی که مخاطب برای دریافت آن اعلام رضایت نکرده باشد، در عرف بازاریابی و تبلیغات،‌ اسپم یا پیام هرز تلقی می‌شود.

متمم، سیستم ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه و اسپمینگ را نه تنها از لحاظ اخلاقی،‌ بلکه از لحاظ اقتصادی و استراتژیک هم، ابزاری ضعیف و نامطلوب می‌داند و بازاریابی پیامکی را محدود به ارتباط با کسانی می‌داند که قبلاً برای دریافت پیامک‌ها اعلام رضایت کرده‌اند. با این حال، با نگاهی واقع‌گرایانه و با هدف بهبود اوضاع از بدتر به بد، نکاتی در مورد ارتباط سرد از طریق پیامک‌های انبوه،‌ ذکر می‌گردد.
دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست

گاهی اوقات،‌ ارسال پیامک تبلیغاتی برای برخی از ما، چیزی شبیه شکار گنجشک با چشم‌های بسته و با استفاده از تیربار است.

آنقدر شلیک می‌کنیم تا جنازه‌ای روی سرمان بیفتد و مطمئن شویم که شامی کوچک و حقیرانه برای خوردن داریم. اما در این میان معلوم نیست که چند شکار دیگر و چند شکارچی دیگر را شکار کرده‌ایم!

با رعایت نکات فوق، شاید بتوان به شیوه‌ای دوستانه‌ تر شکار کرد. شاید هم بتوان آنقدر هوشمندانه کار کرد که برای سیر کردن شکم خود،نیازمند قربانی کردن گنجشکان نباشید.

تمرین درس ارسال پیامک تبلیغاتی

با توجه به حجم سیستم‌های تبلیغاتی پیامکی غیرهوشمندانه و هرز و بی هدف و نامطلوب، منطقی نیست که از شما برای آنها مثال و مصداقی بخواهیم.

اما لطفاً از بین تمام تبلیغات پیامکی که تا کنون به صورت سرد دریافت کرده‌اید، بگویید کدامیک توانسته روی شما تاثیر مثبتی بگذارد و به اقدام منجر شود. هیچ اشکالی ندارد اگر مستقیماً نام سازمان یا شرکتی را ببرید یا متن را بنویسید. هدف یادگیری است.

  شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.

برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند: ابراهیم صیادی , مهدی نوری اظهر , فواد انصاری , بهروز ایمانی مهر , ساناز علیمرادی

ترتیبی که متمم برای خواندن مطالب سری بازاریابی و فروش تلفنی به شما پیشنهاد می‌کند:

سری مطالب حوزه بازاریابی و فروش تلفنی
 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری/ چرا دیدگاه من منتشر نشده است؟

73 نکته برای ارسال پیامک تبلیغاتی با هدف مشتری یابی

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : فواد انصاری

  چند تا مطلب قبل از پاسخ به این سوال بگویم

  شخصی:‌

   

  1. توی 5 سال گذشته فقط 3 بار توانستم با SMS محصولی را بفروشم٫که اگر هزینه و درآمد را بخواهم مقایسه کنم واسه این سه فروش باز هم میگم بد نبوده!

  2. زمانی که در عراق بودمد به غیر از نمایشگاههای ماشین شرکتها زیاد پیامک نمی فرستادن. یک بار من به اتاق الصناعه اونجا رفتم و کتابی رو ازشون گرفتم که لیست کمپانی ها بود به همراه شماره تماس مدیر و عموما وقتی تماس میگیرم کسی با عربی یا ترکی یا گویش متفاوت کردی که من بلد نبودم صحبت میکردند و یا با ترکیب انگلیسی که این از همه بدتر بود! به همین خاطر مجبور شدم که پیامک بفرستم البته نه همینطوری یعنی تک تک و با اسم طرف مقابل با آب و تاب میفرستادم یا وقتی شماره کسی را روی دیوار شماره شرکتی را روی دیوار میدیدم(اونجا شماره شرکتها هم موبایل بود و شماره ثابت نداشتند) از نرم افزار True Caller استفاده میکردم و اسم طرف مقابل رو می فهمیدم که برای پیامک و تماس کمک زیادی بود.

  اونجا از این طریق تونستم با 4 نفر ارتباط برقرار کنم و حضوری اونها رو ببینم که فقط یکی از آنها منجر به فروش شد.

  اما لطفاً از بین تمام تبلیغات پیامکی که تا کنون به صورت سرد دریافت کرده‌اید، بگویید کدامیک توانسته روی شما تاثیر مثبتی بگذارد و به اقدام منجر شود. هیچ اشکالی ندارد اگر مستقیماً نام سازمان یا شرکتی را ببرید یا متن را بنویسید. هدف یادگیری است.
  نمیدونم مثل سامان بگم که هیچکدام یا نه !
  ولی الان چیزی به ذهنم نمیرسه یعنی اینجوری خرید نکردم.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .