Menu


مجموعه ای از تصاویر قارچ‌ها


قارچ‌ها برای بسیاری از ما، دو تصویر مختلف را تداعی می‌کنند. نخستین تصویر، آن گیاهان کلاه‌ به سر قرمز و سیاه رنگی که در دوران کودکی در کارتون‌ها می‌دیدیم و می‌توانست همه را مسموم کند.

تصویر دوم هم، همین گلوله‌های سفید دسته دار بسته‌بندی شده در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها که هر روز و همیشه از خواص آنها می‌شنویم.

اما دنیای قارچ‌ها، دنیای بسیار بزرگ‌تری است. تنوع آنها، شیوه تغذیه آنها و گسترش سریع آنها، از آنها گونه‌ای ساخته است که گاهی آن را بزرگترین نمونه ارگانیسم زنده می‌دانند. در Oregon آمریکا نوعی از قارچ عسل وجود دارد که در فضایی با وسعت بیش از ۸۰۰ هکتار، گسترده شده است.

اگر توضیحات بیشتری در مورد قارچ‌ها پیدا کردید که هم ساده و هم علمی بود، خوشحال می‌شویم برای ما در زیر این مطلب بیاورید تا به متن اصلی اضافه کنیم.

در اینجا انتخاب سرآشپز، پنجمین عکس است. اگر چه در صورت دیدن آن، جرات نداریم آن را به عنوان گزینه خوراکی انتخاب کنیم!

beautifull-mushroom-motamem-org26 قارچ Crepidotus beautifull-mushroom-motamem-org23 beautifull-mushroom-motamem-org31 -قارچ سمی Lepiota beautifull-mushroom-motamem-org27 قارچ Panus Fasciatus beautifull-mushroom-motamem-org19_tale_vone beautifull-mushroom-motamem-org17 beautifull-mushroom-motamem-org20 beautifull-mushroom-motamem-org19_luminous_motamem beautifull-mushroom-motamem-org19 beautifull-mushroom-motamem-org18 beautifull-mushroom-motamem-org17 beautifull-mushroom-motamem-org16 beautifull-mushroom-motamem-org32 beautifull-mushroom-motamem-org5 beautifull-mushroom-motamem-org30 beautifull-mushroom-motamem-org1 beautifull-mushroom-motamem-org6 beautifull-mushroom-motamem-org034 beautifull-mushroom-motamem-org00beautifull-mushroom-motamem-org29  

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    محمد رضا صادقی ، لیلا کرمی ، هومن کلبادی ، زهرا کارگرفرد ، محمد مهدی فلاح

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری در متمم

31 نکته برای مجموعه ای از تصاویر قارچ‌ها

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : عبداله ایپکچی

  سلام دوستان خسته نباشید . اطلاعات کاملی را دوست مان آقای  علایی ارائه کردند . چند نکته در ذهن ام هست که شاید مفید باشند . بعد از باکتری ها که قدمت عمرشان به دو سوم عمر کره زمین می رسند ، قارچ ها پر شمارترین گونه هستند . قارچ ها به علت نداشتن فتوسنتز از گیاهان متمایز هستند . زندگی انگلی  صفت منفی است که همیشه گریبان گیر آنهاست ولی همانطور که در نوشته دوستمان ملاحظه کردید منفعت آنها برای انسان و محیط زیست بسیار است . در ابعاد میکروسکوپیک و ماکروسکوپیک یافت می شوند . شاید یکی از فعال ترین ارگانیسم هایی هستند که چرخه باز تولید مواد معدنی و عالی را در محیط  زیست کامل می کنند .
  همیشه شنیده ایم که موجودات خوش خط و خال خطرناک و سمی هستند ، نمیدانم این قضیه چقدر علمی است ؟اما باید بدانیم که ممکن است خوش خط و خال هم نباشند ولی به شدت سمی باشند. در ییلاق های اطراف دماوند دیده ام که بعد از بارندگی، محلی ها برای جمع آوری قارچ های خوراکی سریعا اقدام می کنند. صفت دیگر قارچ ها رشد سریع است .

  البته شرکت ما سم قارچ کش برای بیماری های قارچی گیاهان تولید می کند ولی طبیعتا صرفا برای کنترل بیماری های گیاهی استفاده میشوند.

  عکس های زیبایی در متن دیدیم ، چند تا عکس هم من اضافه می کنم .

   

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .