Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu
دوره آموزشی هدف گذاری (کلیک کنید)


جمله‌های روزانه متمم | بخش بیست‌و‌ششم


جمله های روزانه متمم

در گذشته، متمم به صورت روزانه جمله‌هایی را منتشر می‌کرد و در اختیار دوستان متممی قرار می‌داد.

ما در حال حاضر،‌ بعضی از این جمله‌ها را در قالب #دعوت به گفتگو مطرح می‌کنیم و به بحث می‌گذاریم، اما همه‌ی جمله‌ها مناسب بحث و گفتگو نیستند (بعضی از آن‌ها جمله‌های زیبایی هستند که تقابل دیدگاه‌ها حول‌شان شکل نمی‌گیرد).

تا کنون چند بخش از آرشیو جملات را منتشر کرده‌ایم که با کلیک روی #جمله های روزانه متمم می‌توانید آن‌ها را ببینید و بخوانید. با توجه به استقبال دوستان متممی از انتشار این آرشیو، قصد داریم به تدریج همه‌ی جمله‌ها و عکس‌نوشته‌های آرشیوی را منتشر کنیم.

آن‌چه در ادامه می‌آید بخش بیست‌و‌‌ششم آرشیو جمله‌های روزانه است:

انسانها اندیشه‌ها و سازمانها تا مدتی برای رفع نقاط ضعف خود می‌کوشند. اما اگر موفق نشوند، بعد از مدتی از آن به عنوان واقعیتی انکاپذیر دفاع می‌کنند

هیچ یک از قطره های باران خود را در سیل مقصر نمی دانند داگلاس آدامز

نبرد خوب و بد در انسانهای خوب شکل میگیرد نه در دل انسانهای بد - جیمز فرود

معتادان برای یک جامعه خطرناکند. بسیار خطرناک. و خطرناک ترین معتادان آن‌هایی هستند که به حرص و قدرت و حماقت معتاد شده‌اند. او رورکه

یک نگاه کوچک به بخش خصوصی زندگی انسان‌ها بهتر از ساعتها نگاه به چهره و رفتار عمومی آن‌ها می‌تواند به شناخت ما از ایشان کمک کند - ملکوم گلدول

همکاران زیادی دارم که روی هوش مصنوعی کار می‌کنند. اما من ترجیح داده‌ام عمرم را به مطالعه‌ی حماقت طبیعی انسان‌ها اختصاص دهم- آموس تورسکی

اگر میخواهی میزان آزادی بزرگسالان را در یک جامعه ببینی نگاه کن آن‌ها به فرزندانشان تا چه حد حق آزادی و انتخاب می‌دهند - دیتریش بون هوفر

پیشنهاد عضویت در متمم

دوست عزیز.

شما با عضویت رایگان به عنوان کاربر آزاد متمم (صرفاً با تعیین نام کاربری و کلمه‌ی عبور) می‌توانید به حدود نیمی از چند هزار درس متمم دسترسی داشته باشید.

همچنین در صورت تمایل، با پرداخت هزینه عضویت، به همه‌ی درس‌های متمم دسترسی خواهید داشت. فهرست برخی از درس‌های مختص کاربران ویژه متمم را نیز می‌توانید در اینجا ببینید:

 فهرست درس‌های مختص کاربران ویژه متمم

از میان درس‌هایی که در فهرست بالا آمده است، درس‌های زیر از جمله پرطرفدارترین‌ موضوعات هستند:

دوره MBA  |  مذاکره  |  کوچینگ  |  توسعه فردی

فنون مذاکره  |  تصمیم گیری  |  مشاوره مدیریت

تحلیل رفتار متقابل  |  تسلط کلامی  |  افزایش عزت نفس

چگونه شاد باشیم  |  هوش هیجانی  |  رابطه عاطفی

خودشناسی  |  شخصیت شناسی  |  پرورش کودکان هوشمندتر

اگر با فضای متمم آشنا نیستید و دوست دارید درباره‌ی متمم بیشتر بدانید، می‌توانید نظرات دوستان متممی را درباره‌ی متمم بخوانید و ببینید متمم برایتان مناسب است یا نه. این افراد کسانی هستند که برای مدت طولانی با متمم همراه بوده و آن را به خوبی می‌شناسند:

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۳۴ نظر برای جمله‌های روزانه متمم | بخش بیست‌و‌ششم

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : امیر جافری

  هیچ یک از قطره های باران، خود را در سیل مقصر نمی دانند «داگلاس آدامز»

  این جمله من رو یاد اصطلاح ابتذال شر The Banality of Evil  از هانا آرنت میندازه که در کتاب آیشمن در اورشلیم ازش استفاده کرده.

   این نظریه در مورد اینه که شرهای بزرگ در کل تاریخ بشر به‌طور عام، و به‌طور خاص هولوکاست، نه توسط متعصبان کور یا بیماران با مشکلات روانی بلکه به وسیلهٔ مردم عادی که استدلال‌های دولت-ملت‌هاشون رو پذیرفته‌ان به اجرا درومده و به همین دلیل، از نظر خود مردم اعمالشان رفتاری طبیعی و قانونی بوده.

  هانا آرنت زمانی این از این اصطلاح استفاده کرد که به دادگاه یه افسر نازی در اورشلیم رفت، آیشمن افسر فراری نازی خودش رو فردی پاک می خوند و عقیده داشت فقط فرامین پیشوا رو اجرا کرده‌، و هیچ خصومتی با یهودیا نداشته‌.

   
  تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
  .