Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu


جمله های روزانه (۷۱) | چند جمله درباره مطالعه، موفقیت، کمیته های سازمانی و …


در گذشته متمم به صورت روزانه جمله‌هایی را منتشر می‌کرد و در اختیار دوستان متممی قرار می‌داد.

با توجه به این که امکان ذخیره شدن این جمله‌ها و مرور دوبارهٔ آن‌ها فراهم نبود،‌ اکنون بعضی از این جمله‌ها را در قالب #دعوت به گفتگو مطرح می‌کنیم و برخی دیگر را در قالب مجموعه‌هایی از هفت جمله (مربوط به یک هفته) منتشر می‌کنیم.

با مراجعه به #جمله های روزانه متمم می‌توانید جمله‌های قبلی را ببینید و بخوانید. آن‌چه در ادامه می‌آید بخش هفتادویکم آرشیو جمله‌های روزانه است.

توضیح این که متمم طی چند سال متوالی چندهزار جمله را منتشر کرد و در طول این مدت، رسم‌الخط، شیوهٔ طراحی، انتخاب عکس و حتی سبک ترجمه تکامل یافت و خطاهای نگارشی هم کمتر شد. با این حال در ارائه‌ی آرشیو جمله‌ها جز در مواردی که با اشتباهی فاحش مواجه شویم و ناگزیر به اصلاح باشیم، همان شکل اولیه را حفظ می‌کنیم:

انسانی که عادت مطالعه ندارد، زندانی بخش کوچکی از جهان است که در همسایگی او قرار گرفته است. لین یوتانگ

فهمیدن پنج گام دارد: سکوت، گوش دادن، به خاطر سپردن، تمرین کردن، یاد دادن به دیگران - ابن رشد

انسان‌ها معمولاً زیبایی گل‌ها را نمی‌بینند. خصوصاً اگر گل‌ها را نخریده باشند. صد گل که بی‌بهانه در کنار مسیر شما قرار می‌گیرند، به‌زحمت به اندازهٔ گلی که خریده‌اید توجه‌تان را جلب می‌کنند. اریکا جاست

موفقیت وضعیت خطرناکی است. چون انسان موفق به تقلید از خودش می‌پردازد و تقلید از خود، گاهی می‌تواند از تقلید از دیگران خطرناک‌تر باشد - پیکاسو

خاطره چیز عجیبی است. گاهی مانند شعبده‌بازها از کلاه خود، تصویر عجیبی از گذشته را بیرون می‌کشد که با خود فکر می‌کردی برای همیشه آن را فراموش کرده‌ای. سوزانا تامارو

اگر در جلسه‌ای ایده‌ای مطرح شد و به دلیل ملاحظات نمی‌توانستید آن را مستقیماً رد کنید، کافی است به جای یک نفر، یک تیم را مسئول پیگیری آن کنید. چارلز کترینگ

توضیح: جملهٔ اریکا جاست را پیش از این در قالب دعوت به گفتگو (چگونه از فرصت‌های رایگان و در دسترس بیشتر بهره ببریم) به بحث گذاشته‌ایم و تا کنون ۳۹ نفر از دوستان متممی زیر همان بحث درباره‌اش صحبت کرده‌اند. اما برای این که مجموعهٔ هفت جملهٔ این هفته از آرشیو متمم ناقص نشود و کامل در اختیارتان قرار بگیرد، دوباره در این‌جا آورده‌ایم.

پیشنهاد عضویت در متمم

دوست عزیز.

شما با عضویت رایگان به عنوان کاربر آزاد متمم (صرفاً با تعیین نام کاربری و کلمه‌ی عبور) می‌توانید به حدود نیمی از چند هزار درس متمم دسترسی داشته باشید.

همچنین در صورت تمایل، با پرداخت هزینه عضویت، به همه‌ی درس‌های متمم دسترسی خواهید داشت. فهرست برخی از درس‌های مختص کاربران ویژه متمم را نیز می‌توانید در اینجا ببینید:

 فهرست درس‌های مختص کاربران ویژه متمم

از میان درس‌هایی که در فهرست بالا آمده است، درس‌های زیر از جمله پرطرفدارترین‌ موضوعات هستند:

دوره MBA  |  مذاکره  |  کوچینگ  |  توسعه فردی

فنون مذاکره  |  تصمیم گیری  |  مشاوره مدیریت

تحلیل رفتار متقابل  |  تسلط کلامی  |  افزایش عزت نفس

چگونه شاد باشیم  |  هوش هیجانی  |  رابطه عاطفی

خودشناسی  |  شخصیت شناسی  |  پرورش کودکان هوشمندتر

اگر با فضای متمم آشنا نیستید و دوست دارید درباره‌ی متمم بیشتر بدانید، می‌توانید نظرات دوستان متممی را درباره‌ی متمم بخوانید و ببینید متمم برایتان مناسب است یا نه. این افراد کسانی هستند که برای مدت طولانی با متمم همراه بوده و آن را به خوبی می‌شناسند:

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۳۰ نظر برای جمله های روزانه (۷۱) | چند جمله درباره مطالعه، موفقیت، کمیته های سازمانی و …

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : علی فتحیان

  انسان ها معمولا زیبایی گل ها را نمی بینند خصوصا اگر آن را نخریده باشند..
  این جمله من را به یاد کتاب پوست در بازی انداخت. ما تا پامون گیر نباشد و دستمون زیر سنگ نباشد و هزینه ای بابت تجربه ای نداده باشیم از کنارش به راحتی عبور میکنیم. خواندن خاطره ای به نقل قول از یکی از کارافرینان که اسمشون روفراموش کردم  خالی از لطف نیست. ایشون می گفتند پس از مدتها تلاش و کوشش برای افتتاح رستوران جدیدمان ، در شب افتتاحیه به علت اتصال برق رستوران اتش میگیرد . و ما باز مدتها تلاش کردیم تا رستوران را دوباره راه اندازی کنیم. ایشون گفتند: من تجسم ومعنای این جمله هستم: اگر زمین خوردی دستانت را بر زانوانت بگیر وبلند شو. کسی نمیتونه این تجربه رو مثل من درک کنه چون نمیتونه رستورانش رو اتش بزنه و بعد دومرتبه بعد از این تجربه تلخ یک رستوران جدید بنا کنه.
  داییم نقل قول می کرد در سیل سال 65 مینی بوس مان گرفتار سیل شد و من داخل سیلاب افتادم به تنه درختی اویزان شدم و در تمام مدت سعی میکردم سرم را بالای آب بگیرم . همین تجربه  سخت باعث شده خان دایی در لحظات سخت بگه این لحظه که از اون لحظه سخت تر نیست.
  عموما هزینه دادن بابت یک تجربه باعث غنای وارزشمندی آن تجربه می شود.
   

   
  تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
  .