Menu


میکرواکشن: گامی کوچک برای دستیابی به اهداف بزرگ – درس ۷


میکرواکشن: گامی کوچک برای دستیابی به اهداف بزرگ برنامه ریزی

اصطلاح میکرواکشن، شاید به ظاهر اصطلاحی جدید یا عجیب به نظر برسد، اما همان مفهوم ساده‌ای است که همه‌ی ما هنگام برنامه ریزی به آن فکر می‌کنیم: اینکه برای دستیابی به هدف‌های بزرگ، باید از گام‌های کوچک آغاز کنیم.

این مفهوم، آنقدر به نظر ساده و بدیهی می‌رسد که کتابها و سخنرانان انگیزشی، انبوهی از جملات و دستورالعمل‌هایی با این مضمون را به مخاطبان خود ارائه می‌دهند. حتماً شما هم این جمله را شنیده‌اید:

میکرواکشن برای اجرای برنامه ریزی و دستیابی به اهداف

این مفهوم، که به دلیل تکرار بسیار زیاد، برای ما عادی شده و اهمیت خود را از دست داده است، همچنان می‌تواند به عنوان راهکاری مهم برای عملی کردن برنامه‌ها و حرکت به سوی اهداف، مورد توجه قرار بگیرد.

نکته مهم در مفهوم میکرواکشن (یا برداشتن نخستین گام در مسیر) این است که حتماً عملی بیرون از حوزه‌ی ذهن و کلام، انجام شود.

همچنین این اقدام، باید توسط خود من انجام شود. نه اینکه آن را به دیگران تفویض کنم:

میکرواکشن برای اجرای برنامه ریزی از طریق تفویض انجام نمیشود

نمایش کامل این مطلب برای کاربران آزاد متمم انجام می‌شود. ثبت نام به عنوان کاربر آزاد متمم، سریع و رایگان است و کافی است برای خودتان نام کاربری و رمز عبور تعریف کنید:

ثبت نام   نمونه درسهای کاربر‌‌آزاد

تغییر الگوی ذهنی در مورد شبکه سازی و ایجاد اتحاد استراتژیک، کاری است که سالها زمان خواهد برد، اما ارسال این هدیه، به عنوان یک میکرواکشن، پیامی قطعی به خودمان است که مسیری جدید، در راستای عمیق کردن روابط سطحی،‌ آغاز شده است.

تمرین:

یک هدف مشخص – که تا کنون حرکت جدی و محسوس به سمت آن نداشته‌اید – را بیان کنید و یک میکرواکشن در زمینه‌ی آن مطرح کنید. میکرواکشن شما باید همین امروز قابل اجرا باشد.

 
 

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری توسعه مهارتهای فردی به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

323 نکته برای میکرواکشن: گامی کوچک برای دستیابی به اهداف بزرگ – درس ۷

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .