Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu
دوره آموزشی هدف گذاری (کلیک کنید)


تشکر از تعدادی از دوستان متممی | هدیه بسیار کوچک


تشکر از دوستان متممی

همان‌طور که می‌دانید متمم چند وقت یک بار بر اساس شاخص‌های مختلف گزارش‌هایی از مشارکت‌ دوستان متممی منتشر می‌کند (متمم در هفته‌های اخیر یک نمونه از این گزارش‌هاست). یکی دیگر از گزارش‌ها مربوط به عزیزانی است که برای مطالعه، بررسی و ارزیابی بحث‌ها و نظرات دوستان دیگرشان وقت گذاشته‌اند.

مطالعهٔ کامنت‌ها و تمرین‌های دوستان متممی و امتیاز دادن به آن‌ها، امتیاز ندادن به کامنت‌های ضعیف، بررسی پروژه‌های پایانی در درس‌های مختلف (برای کسانی که ارزیاب هستند) و محدود نشدن به مطالعهٔ کامنت‌های دوستان و آشنایان از جمله فاکتورهایی است که ما در محاسبه‌ی شاخص فعالیت مد نظر داشته‌ایم.

البته در مورد کامنت‌های ضعیف، روش ما کاملاً دقیق نیست (و اندکی سلیقه‌ای است). چون مجموعه‌ای از کامنت‌ها را که از نظر ما بسیار ضعیف یا بی‌محتوا هستند، نشانه‌گذاری (Flag) می‌کنیم و برای کسانی که به آن‌ها امتیاز داده‌اند، ضریبی منفی در نظر می‌گیریم.

در مورد محدود نشدن به مطالعه‌ی کامنت‌های دوستان هم شاخصی برای پراکندگی امتیازدهی در نظر گرفته‌ایم (متأسفانه از ابتدای تأسیس متمم تا امروز، گروه اندکی از متممی‌ها فقط به تعدادی از دوستان خودشان امتیاز می‌دهند).

دوستانی که نام‌شان در ادامه می‌آید در ترکیب شاخص‌هایی که گفته شد، امتیاز بیشتری از سایر عزیزان متممی کسب کرده‌اند. مطابق رویه‌‌ای که همیشه داشته‌ایم، از ابتدا دربارهٔ تعداد نفرات لیست تصمیم نگرفتیم. بلکه جایی که شکست جدی در شاخص ایجاد شد، فهرست را متوقف کرده‌ایم. در واقع چون نفر چهل‌و‌دوم با نفر چهل‌و‌یکم فاصلهٔ قابل‌توجهی داشت، لیست را در ردیف چهل‌و‌یکم بستیم. تقسیم لیست به چهار بخش هم بر همین مبناست.

یک هدیهٔ کوچک

 شش ماه اعتبار ویژهٔ متمم: برای دوستان ردیف ۱ تا ۸

 چهار ماه اعتبار ویژهٔ متمم: برای دوستان ردیف ۹ تا ۲۱

 دو ماه اعتبار ویژهٔ متمم: برای دوستان ردیف ۲۲ تا ۳۰

 یک ماه اعتبار ویژهٔ متمم: برای دوستان ردیف ۳۱ تا ۴۱

واضح است که ارزش مادی این هدیه‌ها بسیار ناچیز است و هدف اصلی ما صرفاً اعلام قدردانی از طرف جمع دوستان متممی است.

پیشنهاد هدیه به دوستان دیگر

این بار تصمیم گرفتیم کار دیگری هم انجام دهیم. از هر یک از ۴۱ نفری که در فهرست زیر آمده‌اند بخواهیم که با توجه به این که وقت زیادی برای خواندن کامنت‌های دوستان خود گذاشته‌اند، هر کدام یکی از دوستان متممی را انتخاب کرده و پیشنهاد کنند تا به همان اندازه که به اعتبار خودشان افزوده شده، به اعتبار آن دوست هم افزوده شود (این اعتبار مستقل از اعتباری است که به عنوان هدیه به اکانت خودشان افزوده شده).

هیچ پیشنهاد خاصی هم در مورد معیار انتخاب نداریم. می‌توانید دوستی را پیشنهاد کنید که یکی از کامنت‌هایش را پسندیده‌اید. یا دوستی که فکر می‌کنید کامنت‌هایش آن‌قدر که باید و شاید، دیده نشده است. یا حتی دوستی که تصادفی انتخاب می‌کنید؛ بی آن‌که علت مشخصی برای انتخاب خود داشته باشید.

اگر سخت‌تان است که به شکل عمومی در زیر همین مطلب بگویید، می‌توانید به پشتیبانی متمم پیام دهید. اما از نظر ما، در جمع دوستانهٔ متممی‌ها، اعلام عمومی چنین چیزی هم نباید سخت باشد.

فهرست دوستان فعال متممی

 ما حدود سه ماه بعد یعنی اواخر تابستان فهرست جدید دوستان فعال را (بر اساس فعالیت سه ماه آخرشان) در قالب گزارشی تازه ارائه خواهیم کرد. 

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۵۳ نظر برای تشکر از تعدادی از دوستان متممی | هدیه بسیار کوچک

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : محمدرضا شعبانعلی

  طبیعتاً اول باید تعجب خودم رو از فعالیت علی‌محمد و دو محمدرضای دیگه‌ای که بیشتر از خود من کامنت‌های متممی‌ها رو خوندن ابراز کنم و یادآوری کنم که من گاهی با اکانت ادمین در متمم لاگین هستم و با وجودی که کامنت‌های خوب زیادی می‌بینم و امتیاز میدم اما جزو آمار فعالیتم محسوب نمیشه.

  دوم این که پیشنهاد می‌کنم بچه‌های متمم اون شش ماه اعتبار رو که حق دارم به یه نفر هدیه بدم به محمدرضا اقبال‌طلب بدن.


  بدون این که بخوام الکی تعارف کنم که همه خوبن و چقدر کامنت‌های خوب زیاده، این واقعیت رو همه‌مون می‌دونیم که بچه‌ها چقدر حرف‌های خوبی در متمم مطرح می‌کنن.

  و باید اعتراف کنم که من خودم هر جا می‌خوام پز متمم رو بدم، از مطالب متمم چیزی نشون نمیدم. بلکه درس‌ها رو باز می‌کنم و یه تعداد از کامنت‌های بچه‌ها رو نشون میدم و می‌گم: ما چنین جمعی هستیم.

  در مورد انتخابم هم، واقعاً اسم‌های زیادی توی ذهنم بود. فقط خواستم یکی از بچه‌ها رو نوشته باشم که بقیه هم اگر خواستم بنویسن، راحت باشن. اگر هم نبودن که به پشتیبانی می‌گن.

   
  تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
  .