Menu


عکس های عنکبوت‌ها: عنکبوت‌ها را هم می‌توان دوست داشت


تصاویر عنکبوت ها - عکس از عنکبوت ها

می‌گویند در هر لحظه به سختی می‌توانید انسانی را پیدا کنید که فاصله‌اش با یک عنکبوت بیشتر از ۳ متر باشد.

اگر چه سنجش چنین ادعایی چندان ساده نیست، اما چندان هم دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.

اکونومیست در مقاله‌ای که به عنکبوت‌ها پرداخت، از نشریه‌ی Nature نقل کرد که برآورد می‌شود وزن عنکبوت‌های روی زمین به حدود ۲۵ میلیون تن برسد.

این عنکبوت‌ها سالانه ۴۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تن موجودات دیگر را می‌خورند که این عدد از لحاظ مقیاس با میزان خوراک انسان‌ها بر روی کره زمین یکسان است (+).

کافی است این عدد را با وزن کل انسان‌های روی کره‌ی زمین (که بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تن است) مقایسه کنید.

نقش عنکبوت‌ها در خوردن پیکر سایر جانداران و بازیافت سریع آنها و بازگرداندن مواد اولیه به طبیعت برای ادامه‌ی حیات اکوسیستم بسیار حیاتی است و کره‌ی زمین بدون آنها، احتمالاً شکل متفاوتی از حیات را تجربه می‌کرد.

شاید برایتان جالب باشد که در حال حاضر بر اساس کاتالوگ جهانی عنکبوت‌ها، بین ۴۰ تا ۵۰ هزار گونه‌ی مختلف عنکبوت شناسایی شده است و این تعداد دائماً در حال افزایش نیز هست.

این بار در #زنگ تفریح متمم، تعدادی از عنکبوت‌ها را از فاصله‌ی نزدیک‌تر می‌بینیم.

ما این عکس‌ها را به صورت پراکنده و با جستجو در گوگل پیدا کرده‌ایم. اما اگر بخواهید  به صورت منظم و حرفه‌ای عکس عنکبوت‌ها را ببینید، پیشنهاد ما این است که نام Thomas Shahan را در وب یا شبکه های اجتماعی جستجو کنید.

او وقت زیادی را برای عکاسی از عنکبوت‌ها صرف کرده است.

نمایش کامل این مطلب برای کاربران آزاد متمم انجام می‌شود. ثبت نام به عنوان کاربر آزاد متمم، سریع و رایگان است و کافی است برای خودتان نام کاربری و رمز عبور تعریف کنید:

ثبت نام   نمونه درسهای کاربر‌‌آزاد

عکس عنکبوت از فاصله نزدیک

اگر به دنیای عنکبوت‌ها علاقمند هستید‌‌ (یا علاقمند شده‌اید) می‌توانید مطلب مربوط به عنکبوت آینه ای را هم بخوانید.

  
  

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

17 نکته برای عکس های عنکبوت‌ها: عنکبوت‌ها را هم می‌توان دوست داشت

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : سارا حق بین

  سلام به دوستان

  قطعاً دنیای حشره ای مانند عنکبوت آنقدر شگفت انگیز هست که حتی در قرآن هم به آن اشاره شده است.

  در دوره کارشناسی درسی تحت عنوان حشره شناسی داشتم که آنجا با عنکبوت بیوه سیاه (Black Widow) آشنا شدم. این عنکبوت گوشتخوار، یکی از سمی ترین گونه های عنکبوت است که در ایران در استان خراسان با نام دلمک شناخته می شود. این عنکبوت سیاه رنگ علامتی شبیه ساعت شنی به رنگ قرمز روی بدنش دارد.

  ویژگی جالب بیوه سیاه این هست که عنکبوت ماده بلافاصله بعد از جفت گیری عنکبوت نر را می خورد، حتی گاهی عنکبوت نر برای نشان دادن صلح و عدم دشمنی شروع به حرکات موزون و ارسال علائم دوستی به عنکبوت ماده می کند که این تلاشها موثر واقع نمی شوند. (آپارات)

  *نکته دیگر در مورد عنکبوتها اینکه ما همیشه صفت بارز آنها را در تنیدن تار بویژه برای به دام انداختن شکار می دانیم که الزاماً همه آنها به این نحو شکار نمی کنند و بعضی شکار آزاد و بدون استفاده از تار دارند.

   

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .