Menu


سرنوشت سامسونگ در دوران غیبت مدیر ارشد (لی جی یونگ)


مدیرعامل سامسونگ دستگیر و زندانی شد

در نهایت پس از مدت‌ها کشمکش و حاشیه‌‌های رسانه‌ای، لی جی یونگ قائم مقام رئیس هیات مدیره سامسونگ که به زودی پنجاه ساله خواهد شد، زندانی شد.

لی جی یونگ، به پنج سال زندان محکوم شده است.

رشوه دادن به مقامات دولتی، جابجایی غیرقانونی دارایی‌ها در کشورهای مختلف و اختلاس، تنها بخشی از فهرست بلندبالای جرائم او هستند.

با توجه به اینکه لی کون هی، رییس هیات مدیره سامسونگ که عملاً بزرگترین مالک آن هم هست اکنون ۷۵ سال سن دارد و کمتر در شرکت حاضر می‌شود، عملاً لی جی یونگ بالاترین فرد در سامسونگ محسوب می‌شود.

مستقل از جنبه‌های قضایی، چنین اتفاقی می‌تواند مسئله‌ای مهم، آموزنده و قابل بررسی برای علاقمندان مدیریت باشد. خصوصاً با در نظر گرفتن این نکته سامسونگ به تنهایی حدود ۲۰٪ تولید ناخالص داخلی کره را به خود اختصاص داده است.

در حدی که نشریه‌ی Harvard Business Review یکی از مقالات اخیر خود را به بررسی پیامدهای زندانی شدن این مالک و مدیر ارشد سامسونگ اختصاص داده است (+).

او را می‌توان عملاً مدیرعامل گروه سامسونگ در نظر گرفت

آنچه در ادامه می‌خوانید، برخی از مهم‌ترین نکاتی است که در مقاله مورد اشاره قرار گرفته است:

محدودیت در دسترسی کامل به این درس

دوست عزیز.

بحث غیبت مدیرعامل سامسونگ برای کاربران ویژه متمم در نظر گرفته شده است.

با عضویت به عنوان کاربر ویژه‌ی متمم، علاوه بر دسترسی به این مطلب، به سایر بحث‌هایی هم که تحت عنوان #ایده متمم مطرح می‌شوند دسترسی پیدا می‌کنید.

همچنین با فعال کردن اشتراک ویژه به درس‌های بسیار بیشتری دسترسی پیدا می‌کنید که می‌توانید فهرست آنها را در اینجا ببینید:

 فهرست درس‌های مختص کاربران ویژه متمم

البته از میان درس‌ها و مطالب مطرح شده، ما فکر می‌کنیم شاید بهتر باشد ابتدا مطالعه‌ی مباحث زیر را در اولویت قرار دهید:

 پرسش‌ها و پاسخ‌ها (دن اریلی)

 مجموعه مطالب ست گادین

 سبک زندگی

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    محسن سعیدی پور ، مریم حسین پور ، حسن کشاورز فضل ، محمدرضا مرجوی ، بهنام

قوانین کامنت گذاری در متمم

7 نکته برای سرنوشت سامسونگ در دوران غیبت مدیر ارشد (لی جی یونگ)

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : حمید طهماسبی

  به نظر من تا 6 ماه الی یکسال آینده مشکل محسوسی برای سامسونگ بوجود نمی آید اما بعد از آن مشکلات کم کم خود را نمایان می کنند.

  افزایش سهام هم به دلیل یک رفتار جمعی است. جو جامعه مثبت است و این افزایش بخش عمده آن به دلیل این جو است. به مجرد اینکه در ارائه محصولات خللی ایجاد شود خیلی سریع تر همین مردم شرکت را بد نام خواهند کرد.

  البته به نظر من زمانی که یک کمپانی بیش از حد بزرگ می شود مجبور به دست زدن به یک سری اقدامات اینچنینی(رشوه و ...) می شود. چون نوآوری و تکیه برعلم داشتن هم تا حدی جوابگو هستند. برای رسیدن به یک سری مرزها می بایست دست به چنین اقداماتی زد.

  من نمی گویم خوب است اما فعالیت اقتصادی در مقیاس خیلی بزرگ مانند اپل، گوگل، سامسونگ و شرکت های اینچنینی از سیاست گِل آلود تر می شوند.

  حالا بعضی ها مستقیما رشوه می دهند، بعضی اطلاعات را در اختیار سازمان های دولتی می گذارند و بعضی هم برای رشد مجبور به همکاری با حکومت ها هستند. که البته این یک چیز طبیعی است.

  رشوه هم در این میان اسمش بد شده است والا در اخیتار قراردادن اطلاعات به سازمان ها به مراتب خیلی بد تر از رشوه هستند.

  این ارزش سامسونگ و سهام سامسونگ هست. من در سررسیدم در 6 ماه و یک سال آینده یادداشت کردم و حتما پیگیری می کنم و اینجا گزارشش را ارائه میدم.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .