Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu
دوره آموزشی هدف گذاری (کلیک کنید)


جمله‌های روزانه متمم | بخش شانزدهم


جمله های روزانه متمم

در گذشته، متمم به صورت روزانه جمله‌هایی را منتشر می‌کرد و در اختیار دوستان متممی قرار می‌داد.

ما در حال حاضر،‌ بعضی از این جمله‌ها را در قالب #دعوت به گفتگو مطرح می‌کنیم و به بحث می‌گذاریم، اما همه‌ی جمله‌ها مناسب بحث و گفتگو نیستند (بعضی از آن‌ها جمله‌های زیبایی هستند که تقابل دیدگاه‌ها حول‌شان شکل نمی‌گیرد).

تا کنون چند بخش از آرشیو جملات را منتشر کرده‌ایم که با کلیک روی #جمله های روزانه متمم می‌توانید آن‌ها را ببینید و بخوانید. با توجه به استقبال دوستان متممی از انتشار این آرشیو، قصد داریم به تدریج همه‌ی جمله‌ها و عکس‌نوشته‌های آرشیوی را منتشر کنیم.

آن‌چه در ادامه می‌آید بخش شانزدهم آرشیو جمله‌های روزانه است:

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۲۴ نظر برای جمله‌های روزانه متمم | بخش شانزدهم

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : امیر جافری

  «هیچ روزنامه ای خبر اولین پرواز برادران رایت را منتشر نکرد.
  چون همه ی روزنامه نگاران خام، فکر می کردند فرق بین ممکن و ناممکن را می فهمند.»  (ادوارد مورو)

  به تازگی دارم کتاب هنر دوراندیشی پیتر شوارتز رو مطالعه می کنم. توی این کتاب یه داستان واقعی نقل شده که وقتی جمله بالارو خوندم ناخودآگاه یادش افتادم.

  یه شخص از قبایل بدوی در مناطق دورافتاده رو انتخاب می کنن که به همراه یه گروه به یه شهر بزرگ مسافرت کنه. وضعیت این قبیله به صورتی بوده که حتی چرخ برای ارابه رو هم کشف نکرده بودن و زندگی فوق العاده ابتدایی داشتن.

  وقتی این شخص از مسافرت به قبیله اش برگشت، ازش پرسیده بودن که عجیب و غریب ترین چیزی که دیده چی بوده، اون مرد هم پاسخ میده که؛ «عجیب ترین چیزی که دیده شخصی بوده که به تنهایی با فرقون دستی مقدار زیادی موز رو حمل می کرده، چون به نظرش جابه جا کردن اون همه موز به وسیله یه نفر کار غیرممکنیه.»

  نکته شگفت انگیز ماجرا اینجاست که این مرد بدوی اون همه تکنولوژی، اتوموبیل و آسمان خراش رو ندیده بود، چون به نظر میرسه این چیزا توی ذهنش تعریف نشده بودن و تنها چیزی که آمادگی دیدنش رو داشت مقدار زیادی موز بود.

  https://s16.picofile.com/file/8424878268/first_men.jpg

  باربارا تاچمن یه مورخ مطرح میگه: « بشر چیزهایی را که با طرح و برنامه های ذهنی خودش یا برنامه های از پیش تعیین شده اش منطبق نباشد،‌ باور نمی کند.»

  دو ماه قبل از پرواز برادران رایت، روزنامه نیویورک تایمز تلاش های اولیه برای ساخت هواپیمارو به استهزا و انتقاد گرفته بود، چون اونا فک می کردن به لحاظ نظری پرواز اجسام سنگین تر از هوا غیرممکنه.

   
  تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
  .