Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu


جمله‌های روزانه متمم | بخش بیست‌و‌پنجم


جمله های روزانه متمم

در گذشته، متمم به صورت روزانه جمله‌هایی را منتشر می‌کرد و در اختیار دوستان متممی قرار می‌داد.

ما در حال حاضر،‌ بعضی از این جمله‌ها را در قالب #دعوت به گفتگو مطرح می‌کنیم و به بحث می‌گذاریم، اما همه‌ی جمله‌ها مناسب بحث و گفتگو نیستند (بعضی از آن‌ها جمله‌های زیبایی هستند که تقابل دیدگاه‌ها حول‌شان شکل نمی‌گیرد).

تا کنون چند بخش از آرشیو جملات را منتشر کرده‌ایم که با کلیک روی #جمله های روزانه متمم می‌توانید آن‌ها را ببینید و بخوانید. با توجه به استقبال دوستان متممی از انتشار این آرشیو، قصد داریم به تدریج همه‌ی جمله‌ها و عکس‌نوشته‌های آرشیوی را منتشر کنیم.

آن‌چه در ادامه می‌آید بخش بیست‌و‌‌پنجم آرشیو جمله‌های روزانه است:

میلتون فریدمن - فقط زمانی می‌توانی از درست بودن استدلال خودت مطمئن شوی که استدلال مخالفانت را بهتر و بیشتر از خودشان بفهمی

فرانسیس بیکن - انسانها با تکیه بر سوگیریهای خود فکر می‌کنند. با تیکه بر آموخته‌های خود حرف می‌زنند. و در نهایت هم‌چنان بر اساس عاتدها و سنت‌ها رفتار می‌کنند.

دونالد پری - اگر به انسانها القا کنی که در حال فکر کردن هستند، تو را دوست خواهند داشت. اما اگر آن‌ها را واقعاً به فکر کردن وادار کنی، از تو متنفر خواهند شد

جورج اورول - به طور کلی انسانها خوب بودن را دوست دارند. البته نه خیلی خوب بودن را و نه همیشه خوب بودن را

اریکا یانگ - درخواست از دیگران برای توصیه و مشورت، گاهی صرفاً پرسیدن سوالی است که پاسخ آن را می‌دانیم اما با خود می‌گوییم که کاش، پاسخش را نمی‌دانستیم

ساموئل باتلر - من از حرفهای دروغ نمیترسم. اما از حرفهای غیردقیق میترسم

لئو تولستوی - هیچکس از شغلش راضی نیست. اما همه از شعورشان راضی هستند

پیشنهاد عضویت در متمم

دوست عزیز.

شما با عضویت رایگان به عنوان کاربر آزاد متمم (صرفاً با تعیین نام کاربری و کلمه‌ی عبور) می‌توانید به حدود نیمی از چند هزار درس متمم دسترسی داشته باشید.

همچنین در صورت تمایل، با پرداخت هزینه عضویت، به همه‌ی درس‌های متمم دسترسی خواهید داشت. فهرست برخی از درس‌های مختص کاربران ویژه متمم را نیز می‌توانید در اینجا ببینید:

 فهرست درس‌های مختص کاربران ویژه متمم

از میان درس‌هایی که در فهرست بالا آمده است، درس‌های زیر از جمله پرطرفدارترین‌ موضوعات هستند:

دوره MBA  |  مذاکره  |  کوچینگ  |  توسعه فردی

فنون مذاکره  |  تصمیم گیری  |  مشاوره مدیریت

تحلیل رفتار متقابل  |  تسلط کلامی  |  افزایش عزت نفس

چگونه شاد باشیم  |  هوش هیجانی  |  رابطه عاطفی

خودشناسی  |  شخصیت شناسی  |  پرورش کودکان هوشمندتر

اگر با فضای متمم آشنا نیستید و دوست دارید درباره‌ی متمم بیشتر بدانید، می‌توانید نظرات دوستان متممی را درباره‌ی متمم بخوانید و ببینید متمم برایتان مناسب است یا نه. این افراد کسانی هستند که برای مدت طولانی با متمم همراه بوده و آن را به خوبی می‌شناسند:

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۲۰ نظر برای جمله‌های روزانه متمم | بخش بیست‌و‌پنجم

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : امیر جافری

  من از حرف های دروغ نمی ترسم. اما از حرف های غیردقیق می ترسم. «ساموئل باتلر»

  آغاز مناقشه اسراییل به خاطر یک حرف غیر دقیق!
  این جمله من رو یاد ماجرایی تاریخی انداخت که آقای علی بندری در اپیزود 10 بی پلاس راجع بهش صحبت کرد. این اپیزود راجع به کتاب صلحی که همه صلح ها را بر باد داد نوشته آقای دیوید فرامکین هست. اینکه این ماجرا چقدر دقیق و مستند هست رو نمی دونم ولی مصداق بسیار عالی برای جمله آقای ساموئل باتلره و حداقل میشه به عنوان یه مثال برای تثبیت این جمله در ذهن ازش استفاده کرد.
  در سال های قبل از شروع جنگ جهانی اول شخصی به اسم جرالد فیتز موریس مترجم زبان ترکی مشاور سفیر بریتانیا در قسطنطنیه بود. این شخص تصور کرد ترکان جوان که اسم ائتلافی از چند گروه سیاسی در عثمانی بود و به تازگی در عثمانی به قدرت رسیدن، تهدیدی برای منافع بریتانیا خواهند بود. همین باعث شد این شخص یه گزارش پر از خطا و غیردقیق رو برای بریتانیا بنویسه. یکی از قسمت های این گزارش که تاریخ دان ها معتقدن اشتباه محض بوده،‌اینه که برخی از اعضای این اعتلاف یهودی هستن و منافع یهودی ها برای این اعتلاف اهمیت بسیار بالایی داره. از طرفی جنگ جهانی اول به تازگی داشت شروع می شد و اوایل جنگ بریتانیا به دنبال این بود که در مقابل آلمان اتحاد عثمانی رو با خودش داشته باشه، بنابراین با این تصور که ترکان جوان یهودی هستن، تصمیم گرفت رضایت یهودی هارو به دست بیاره که از اون طرف ترکان جوان عثمانی رو با بریتانیا متحد کنن. حالا خواسته یهودی ها چی بود؟ تشکیل سرزمینی یهودی در فلسطین و این یکی از عواملی بود که بریتانیا رو در اقدام برای عملی کردن این خواسته مصرتر کرد.
  البته من شخصا معتقدم این فقط یک جنبه از ماجراست که باز هم من در میزان درستی و دقتش اطمینان ندارم ولی با پیام این ماجرا که یک گزارش غیردقیق از یه کارشناس می تونه تبعات بزرگی داشته باشه کاملا موافقم.

   
  تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
  .