Menu


SEO چیست؟-درس ۷: ابزاری برای مقایسه عملکرد سایتهای رقیب


ابزاری برای مقایسه وبسایت‌ها

حتماً تا به حال برای شما هم سوال شده است که بانک سامان در فضای آنلاین فعال‌تر است یا بانک پاسارگاد؟ یا اینکه فاصله‌ی فعالیت دیجی کالا و چاره چقدر است؟ قبلاً در سایت متمم با رتبه الکسا آشنا شدیم. رتبه الکسا یکی از معیارهایی است که اعتبار و میزان فعال بودن یک دامین را نشان می‌دهد. اما مانند هر شاخص دیگر، ضعف‌هایی هم دارد که نمی‌توان آن را به عنوان تنها معیار مورد ارزیابی قرار داد.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در مورد شاخص الکسا وجود دارد این است که در مورد تعداد بازدیدکنندگان واقعی هر سایت اطلاعاتی به دست نمی‌آوریم. اگر مدت زمان بازدید کاربران از یک سایت، زیاد باشد یا اگر برخی از فایل‌های یک سایت، با لینک‌هایی از بیرون دانلود شوند و مورد دسترسی باشند، به دلیل ترافیک بالا، رتبه‌ی الکسای خوبی خواهد داشت، اما این ترافیک زیاد با «کاربران زیاد» تفاوت دارد. ضمن اینکه بخش قابل توجهی از خدمات الکسا و ابزارهای مشابه، رایگان نیست.

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست

قابلیت ارزشمند دیگری که در این ابزار وجود دارد، تعیین جریانهای اصلی ورود و خروج کاربران است. در سمت چپ نشان داده شده که کاربران معمولاً از کجا وارد سایت می‌شوند و در سمت راست نشان داده شده که از طریق سایت، به کجا هدایت می‌شوند.

فعالیت آنلاین بانک سامان

فعالیت آنلاین بانک پاسارگاد

 

کاربر آزاد طرح متمم شوید

آیا می‌دانید که فقط با درج نام کاربری و ایمیل خود می‌توانید به جمع کاربران آزاد متمم بپیوندید و ضمن دسترسی به بخش زیادی از درس‌های زیر، هر شنبه خبرنامه هفتگی ما را هم دریافت کنید؟

اطلاعات در مورد کاربر آزاد و ویژه متمم و ثبت نام

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری SEO چیست به شما پیشنهاد میکند:

قوانین کامنت گذاری/ ارسال نظرات غیر مرتبط با این مطلب

26 نکته برای SEO چیست؟-درس ۷: ابزاری برای مقایسه عملکرد سایتهای رقیب

     
    دوست گرامی مشاهده دیدگاههای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
    .