Menu


خطای شناختی باخت روی کاغذ


خطای شناختی باخت روی کاغذ - کردیت سوییس

 

 

به تصویر زیر نگاه کنید و ببینید پاسخ شما چیست…

 

خطای شناختی باخت روی کاغذ Credit Suisseاین سوال فقط مربوط به بازار سهام نیست. در مورد قیمت مسکن، قیمت سکه و خلاصه هر معامله‌ای که قیمت در آن، تابع رقابت در بازار است و نوسان می‌کند معنا دارد. به صورت مسئله‌ی فوق دقت کنید. در مورد پاسخ خودتان هم فکر کنید. آیا در مورد خرید سهام شرکت B خود را بازنده می‌دانید؟ یا فکر می‌کنید که نباید سریع قضاوت کرد و هنوز برای تشخیص برنده یا بازنده بودن زود است؟

سوال فوق یکی از آموزش‌هایی است که موسسات مالی از جمله Credit Suisse، مدام به مشتریان و سرمایه‌گذاران یادآوری می‌کنند و در مورد آن به بحث می‌نشینند.

قبل از خواندن ادامه‌ی مطلب، لطفاً یک بار دیگر، به صورت کاملاً جدی به سوال فوق فکر کنید….

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست
      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    امید محمدی ، میرمونس پورمحمدی ، جواد موسوی ، ویدا کیانا ، محمد میلادی

قوانین کامنت گذاری در متمم

17 نکته برای خطای شناختی باخت روی کاغذ

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : محمد جنتی

  با سلام

  اگر بخواهیم نگاهی فراتر از بورس تهران داشته باشیم در تفسیر این جمله میتوانیم بگوییم که باخت روی کاغذ را بایستی همسنگ با باخت واقعی در نظر بگیریم چون در اثر عوامل غیر طبیعی (نیاز به پول) و عوامل احساسی (ترس از شکست/ضرر بیشتر) ممکن است که در هر لحظه اقدام به خروج از موقعیت و سهم مورد نظر کنیم و بایستی از لحاظ ذهنی آمادگی لازم را داشته باشیم و در طرف دیگر معمولا در اکثر مواقع معامله گران سود/برد روی کاغذشان را نقد نکرده و هر لحظه خطر معکوس شدن روند فعلی مارکت سرمایه آن ها را تهدید کرده و اصولا نبایستی روی این سرمایه حساب باز کرد.
  بنظرم اگر بجای منفی نگری از عبارت "جانب احتیاط را رعایت کردن" در تفسیر جمله فوق استفاده کنیم حق مطلب ادا می شود :))

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .