Menu


مهربانی های زیبای روی زمین


 متمم در هر فرصتی و به هر بهانه‌ای، شما را به سفرهایی کوتاه به دنیای حیوانات دعوت می‌کند.

مشاهده حیوانات و زندگی آنها و تعامل آنها با یکدیگر، صرفاً یک تفریح یا لذت بصری نیست. بلکه تمرینی برای بهتر دیدن دنیای اطراف است. برای اینکه به خاطر داشته باشیم سهم بسیار کوچکی از زندگی بر روی این کره خاکی به ما انسان‌ها تعلق دارد و زیاده‌ خواهی و تمامیت طلبی ما، نه تنها زمین را از آن ما نخواهد کرد، بلکه فرصت زیستن بر روی آن را برای همیشه از ما خواهد گرفت.

نگاه کردن به طبیعت،‌ حیوانات و زندگی آنها، ما را عادت می‌دهد تا برای لحظه‌ای کوتاه هم شده، از تعقیب دائمی خواسته‌ها و منافع خویش دست برداریم و جای نگاه منفعت بین را، هر چند برای مدتی کوتاه به نگاهی زیبا بین ببخشیم.

در این زنگ تفریح متمم، صحنه‌هایی از مهربانی‌های حیوانات با یکدیگر را مرور می‌کنیم. رفتارهایی که گاه، در میان ما انسانها، در تراکم پول و دود و آهن به فراموشی سپرده می‌شوند.

  mom-baby-animal-motamem-org mom-baby-animal-motamem-org3 mom-baby-animal-motamem-org4 mom-baby-animal-motamem-org5 mom-baby-animal-motamem-org19 mom-baby-animal-motamem-org6 mom-baby-animal-motamem-org7 mom-baby-animal-motamem-org9 mom-baby-animal-motamem-org8 mom-baby-animal-motamem-org22 mom-baby-animal-motamem-org10 mom-baby-animal-motamem-org11   mom-animal-love-motamem-org mom-baby-animal-motamem-org12 mom-baby-animal-motamem-org20 mom-baby-animal-motamem-org13 mom-baby-animal-motamem-org16 mom-baby-animal-motamem-org14 mom-baby-animal-motamem-org15 mom-baby-animal-motamem-org18 mom-baby-animal-motamem-org17 mom-baby-animal-motamem-org23   mom-baby-animal-motamem-org21

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    سیدحمید صدرهاشمی ، الهام ، مریم سپه وندیان ، سارا جانی‌پور ، امین طاها

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری در متمم

38 نکته برای مهربانی های زیبای روی زمین

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : ساره حسینی

  سلام

  ممنون از تصاویر زیبایی که به اشتراک گذاشتید. این چند تا رو هم داشتم که تقدیم به دوستان می شود.

   

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .