Menu


مجموعه عکس گل بنفشه


عکس گل بنفشه

سال‌هاست که ما در متمم، لابه‌لای درس‌های سنگین و جدی، مطالبی را با عنوان #زنگ تفریح منتشر می‌کنیم.

بخش قابل‌توجهی از این زنگ تفریح‌ها، به عکس‌ها و #تصاویر حیوانات اختصاص داشته است. اما مدتی است به پیشنهاد دوستان متممی، عکس گل‌ها و گیاهان و درخت‌ها را هم به زنگ تفریح‌ها افزوده‌ایم.

تا کنون از این مجموعه، عکس‌های گل نرگس و عکس درخت ارغوان، گل پرنده سبز، مجموعه عکس گل یاس و عکس گل نیلوفر آبی و نیز تعدادی عکس ماکرو از کاکتوس‌ها منتشر شده است.

این بار می‌خواهیم چند عکس گل بنفشه (Viola) را با هم نگاه کنیم. البته گل بنفشه برای ما ناآشنا نیست. این گل در بیشتر نقاط جهان می‌روید و برای تزئین باغ‌ها و باغچه‌ها هم به کار می‌رود. اما همین حضور گسترده ممکن است باعث ‌شود آن را چندان جدی نگیریم و زیبایی‌هایش برایمان عادی شود.

شاید برایتان جالب باشد که تا کنون بیش از ۵۰۰ گونه‌ی مختلف بنفشه شناسایی شده است (+/+). بر خلاف نام‌گذاری این گل، گونه‌های مختلف بنفشه الزاماً به رنگ بنفش نیستند و انواع رنگ‌ها از سفید و زرد تا آبی و آجری در آن‌ها دیده می‌شود.

بنفشه ظاهراً قدمتی طولانی دارد و علاوه بر شعر و ادبیات خودمان‌ (تاب بنفشه می‌دهد طره‌ی مشک‌سای تو) حداقل ۲۵۰۰ سال است که در ادبیات یونان و روم هم به آن اشاره می‌شود.

بنفشه علاوه بر بوی خوش، خوردنی هم هست و هزاران سال پیش، از روغن بنفشه برای درمان سرماخوردگی و سرفه و دردهای تنفسی استفاده می‌کرده‌اند. باوری که هنوز هم طرفداران خود را دارد (+).

به عنوان آخرین نکته قبل از تماشای عکس‌ها شاید این هم برایتان جالب باشد که بنفشه گل مورد علاقه‌ی ناپلئون هم بوده است (+) و ظاهراً در مقطعی که وی تبعید شده بود، طرفداران وی از این گل و این رنگ برای نمایش وفاداری خود به او استفاده می‌کردند.

عکس گل بنفشه گل بنفشه عکس گل بنفشه وحشی عگس گل بنفشه کوهی

پیشنهاد عضویت در متمم

دوست عزیز.

شما با عضویت رایگان به عنوان کاربر آزاد متمم (صرفاً با تعیین نام کاربری و کلمه‌ی عبور) می‌توانید به حدود نیمی از چند هزار درس متمم دسترسی داشته باشید.

همچنین در صورت تمایل، با پرداخت هزینه عضویت، به همه‌ی درس‌های متمم دسترسی خواهید داشت. فهرست برخی از درس‌های مختص کاربران ویژه متمم را نیز می‌توانید در اینجا ببینید:

 فهرست درس‌های مختص کاربران ویژه متمم

البته از میان درس‌های مطرح شده، شاید بهتر باشد ابتدا مطالعه‌ و بررسی مباحث زیر را در اولویت قرار دهید:

دوره MBA

فنون مذاکره | تصمیم گیری

تحلیل رفتار متقابل | پرورش تسلط کلامی

افزایش عزت نفس | چگونه شاد باشیم

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    محمد امین تجریشی ، سارا اصفهانی ، شهرزاد ، مجتبی اسماعیلی ، ویدا کیانا

قوانین کامنت گذاری در متمم

7 نکته برای مجموعه عکس گل بنفشه

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : زهرا محمودی

  از تبعید ناپلئون و گل بنفشه گفتید، به یاد شعر زیبای دکتر شفیعی کدکنی افتادم که فرهاد هم آن‌را به زیبایی خوانده. تصویر بدیع مهاجرت و  کوچ بنفشه‌ها!

   
  در روزهای آخر اسفند
  کوچ بنفشه‌های مهاجر
  زیباست
  در نیم‌روز روشن اسفند
  وقتی بنفشه‌ها را از سایه‌های سرد
  در اطلس شمیم باران
  با خاک و ریشه
  _میهنِ سیارشان_
  در جعبه‌های کوچک چوبی
  در گوشه‌ی خیابان می‌آورند:
  جوی هزار زمزمه در من
  می‌جوشد:
  ای کاش…
  ای کاش آدمی وطنش را
  مثل بنفشه‌ها
  (در جعبه‌های خاک)
  یک روز می‌توانست
  همراه خویش ببرد هرکجا که خواست
  در روشنایِ باران
  در آفتابِ پاک!

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .