Menu


فرصتهای و تهدیدهای تکنولوژی های نوین


فرصتهای تکنولوژی و تهدیدهای تکنولوژی

قبلاً اشاره‌ای به مجمع جهانی اقتصاد یا همان اجلاس داووس در سال ۲۰۱۷ داشتیم و توضیح دادیم که چین، امسال فرصت را غنیمت شمرده و می‌کوشد جایگاه برتر در رهبری تجارت جهانی را در اختیار بگیرد.

این بار هم گزارش کوتاه دیگری از مجمع جهانی اقتصاد داریم که فکر می‌کنیم می‌تواند برای شما جالب باشد.

مجمع جهانی اقتصاد امسال در اقدامی خلاقانه، دوازده حوزه‌ی اصلی نوآوری‌های تکنولوژیک را فهرست کرده و به سراغ شرکت‌کنندگان و اعضای مجمع رفته است و از هر کدام پرسیده است که مزایا و نیز تبعات منفی هر تکنولوژی را چقدر و چگونه ارزیابی می‌کنند.

با توجه به اینکه بزرگان اقتصاد و فن‌آوری و تجارت جهان به این سوال پاسخ داده‌اند، مستقل از اعتبار پاسخ، قطعاً میانگین پاسخ آنها می‌تواند ارزشمند و شایسته‌ی بررسی باشد.

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست
      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    هیوا ، محمد مقیمی ، پوریا باباخانی ، فاطمه مبشری ، محمود خلیلی

قوانین کامنت گذاری در متمم

13 نکته برای فرصتهای و تهدیدهای تکنولوژی های نوین

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : کنجکاو

  با توجه به اینکه در حوزه هوشمندسازی، اتوماسیون و IoT (اینترنت چیزها) کار می کنم این مطلب برام خیلی جالب بود.

  البته یک نکته ای که نباید فراموش بشه، ترکیب و کاربرد این تکنولوژی ها با هم است. به طور مثال IoT به قوت خود تأثیر مثبتی در زندگی افراد ندارد، اما یکی از کاربردهای IoT در بحث بهینه سازی مصرف انرژی و انرژی سیوینگ می باشد.

  به نقلی دیگر همون درس "نکته‌ای در تحلیل تکنولوژی: تکنولوژی خنثی نیست" از مجموعه دروس مدل ذهنی متمم رو به خوبی میشه در مورد این تعمیم داد. عکس زیر از درس مذکور بسیار مناسب این متن است:

  اگر از مدل مارشال مک لوهان برای تحلیل این تکنولوژی ها استفاده کنیم، قطعا فرصت و تهدید های زیادی از آنها را می توان یافت.

   

  از طرف دیگر توجه به تغییرات تکنولوژی و پارادایم های جدیدی که می تواند به وجود بیاورد، قطعا می تواند در زندگی شخصی و کسب و کار تأثیر بسزایی داشته باشد. نکته ای که برای من همیشه قابل توجه بوده این است که نمی توان جلوی پیشرفت تکنولوژی و نفوذش به زندگی را گرفت. (دیر و زود داره، سوخت و سوز نداره)
  پس بهتره زودتر با این موج آشنا شد و حتی همراه شد...

   

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .