Menu


فایل صوتی رادیو متمم: درباره استراتژی محتوا


دانلود فایل صوتی رادیو متمم درباره استراتژی محتوا

در این فایل صوتی رادیو متمم، توضیحاتی مقدماتی درباره استراتژی محتوا مطرح شده است. در بسیاری از دروس متمم، رادیو متمم صرفاً توضیحاتی کلی برای معرفی درس هستند. اما فایل‌های صوتی مربوط به استراتژی محتوا قرار است با جزییات بیشتری به این حوزه بپردازند.

بنابراین شاید این فایل‌ها برای کسانی که به این حوزه علاقمند نیستند، کمی خسته کننده و طولانی به نظر برسد. اما از آنجا ما قصد داریم فایل‌های صوتی این حوزه را با توجه بیشتری به جزییات و مبانی تئوریک ارائه کنیم، پرداختن به برخی مقدمات اجتناب ناپذیر خواهد بود (درست مانند یک کلاس درسی رسمی دانشگاهی).


این فایل صوتی بیست دقیقه ای رامی‌توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید:

لینک دانلود فایل صوتی رادیو متمم: مقدمه ای بر استراتژی محتوا

سایر فایل‌های مربوط به رادیو متمم را می‌توانید از محل آرشیو رادیو متمم دانلود کنید.

  شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.

برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند: عابد عابدی جعفری , آقامیری , پریسا افقری , javad , ناهید عبدی

ترتیبی که گروه متمم برای خواندن مطالب سری استراتژی محتوا به شما پیشنهاد میکند:

سری مطالب حوزه استراتژی محتوا
 
برخی از سوالهای متداول درباره متمم
متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری/ چرا دیدگاه من منتشر نشده است؟

51 نکته برای فایل صوتی رادیو متمم: درباره استراتژی محتوا

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : حسین صبوری

  با سلام و درود

  محمد رضای عزیز

  قبل از طرح موضوع یادآور میشوم که صحبت های بنده در جهت مخالفت با فرمایش جنابعالی قرار ندارد . سعی من بر این است که افق دورتری رو نظاره کنم . شاید در اثر جایگاه نامناسب ، خوب ندیده باشم پس پیشاپیش از همه ی دوستان تقاضا می کنم در صورتی که تشخیص دادند جایگاه نامناسبی دارم کمک نمایند تا من هم جایگاه و افق دید وسیعتری داشته باشم .

  طرح موضوع :

  آیا محتوای دیجیتال که این روزها بیش از پیش اهمیت پیدا کرده و حاکم بلامنازع دنیای وب شده قطب نمای خوبی برای تعیین مسیر دنیای فناوری در آینده خواهد بود ؟

  سوار شدن بر این جریان چه مزایا و معایبی (در سطح کلان) برای ما خواهد داشت ؟

  تولید محتوای دیجیتال با چه فرمولی در تولید ناخالص ملی اثرگذار خواهد بود ؟

  به نظرم این یه بازیه که توسط غول های فناوری به طبقات پایین جامعه جهانی فورس شده و امروز آن چیزی که برای غولها پادشاه هست ، محتوا نیست . بر خلاف اینکه برای ما اینجور که به نظر میاد تا سال ها پادشاه خواهد ماند .
  در پس این هیاهو و جنجالی که شاهد هستیم ، غولها مشغول طراحی و ساخت یک دنیای جدید از طریق داده کاوی محتواهای موجود هستند . بنده و جنابعالی (نوعا) فرصت این رو پیدا کرده ایم که محصولات ، خدمات ، حرف ها ، تمایلات ، علایق و نظرات روزمره ی خودمان را با تکنولوژی دیجیتال به فرسنگ ها دورتر ارسال کنیم و ... از بعد زمان و مکان خارج شده ایم .

   

  سوال : آیا دنیای دیجیتال ، در کنار تمام ابزارهایی که برای گسترش محتوا ابداع کرده ، توانسته ابزاری برای تاثیر محتوا بر مخاطب ارائه دهد ؟

  جواب : خیر به این دلیل که قرار نیست چاقو دسته ی خودش رو ببره .

   

  داخل پرانتز ( )

  برای همینه که امروز کمپین نخریدن خودرو ، بعد از 40 سال قتل و غارت اموال مردم به منصه ظهور رسیده و همه شادمان هستیم که خوب انبار فلان خودرو ساز از ماشین پر شده و به زودی قیمت ها پایین میاد !!! حتی قشر تحصیلکرده ی ما هم خام این کمپین شده و لااقل از خودش سوال نمیکنه که آیا کاهش قیمت با تورم تقاضا امکان پذیر هست ؟ اگه خودروی پراید 21 میلیونی فردا بشه 7 میلیون ، خوب خریداری که با وجود پول به صرف همراهی با کمپین ، خودرو نخریده ، با این ساختار اشتغالی که در اقتصاد بیمار کشور وجود داره ،  بعد از کاهش قیمت در نقش دلال و واسطه وارد بازار شده و قیمت را مجددا افزایش خواهند داد . مثال کمپین خودرو به این دلیل عنوان شد که بحث تاثیرگذاری محتوا را مطرح کنم ، این کمپین تاثیر داشته ولی آیا ایجاد کمپین از طرف جان و مال باخته های 40 سال اخیر بوده ؟ ساده لوحانه است اگر باور کنیم .

  به نظر میاد هنوز مرداک ها و ... در دنیا ، صاحب قدرت هستند و همچنان آنچه که به هیچ جا نرسد فریاد من و توست .

   

  و اما نتیجه :

  در کنار گسترش مخاطبانی که مد نظر ما بوده و هست ، مهمانان ناخوانده و خرسندی هم سر سفره ی محتوای ما نشسته اند که با داده کاوی محتوای تولیدی ما ، مشغول ساختن آینده ای هستند که در آنجا محتوا قطعا پادشاه نخواهد بود .

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .