Menu


فایل صوتی رادیو متمم: درباره‌ی بازار محتوا


دانلود فایل صوتی رادیو متمم درباره استراتژی محتوا و بالاخص بازار محتوا

این فایل از سلسله فایلهای رادیو متمم در ادامه موضوع استراتژی محتوا، به بازار محتوا پرداخته است. در این فایل صوتی تفاوت بازار محتوا و صنعت مورد توجه قرار گرفته و نیز در مورد برخی از الگوهای بخش بندی این بازار، صحبت شده است.

بخش بندی بر اساس عوامل سایکوگرافیک، بر اساس جغرافیا، بر اساس رفتار مصرف کننده و بر اساس عوامل دموگرافیک از جمله مواردی است که در این فایل صوتی مورد اشاره قرار گرفته است.

همچنین در قسمت‌ پایانی این فایل صوتی، به ظرفیت مصرف محتوا یا Content Consumption Capacity و اثرات آن در اقتصاد محتوا اشاره شده است.این فایل صوتی بیست دقیقه ای رامی‌توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید:

لینک دانلود فایل صوتی رادیو متمم: درباره‌ی بازار محتوا

سایر فایل‌های مربوط به رادیو متمم را می‌توانید از محل آرشیو رادیو متمم دانلود کنید.

 

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    رامیل شهباز ، مصطفی عابدینی ، محمد رضا مکرم ، فرزانه قوام پور ، دانا مردوخی

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری در متمم

34 نکته برای فایل صوتی رادیو متمم: درباره‌ی بازار محتوا

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : علی کریمی

  در مورد Content Consumption Capacity  در گوگل جستجو کردم. جز مطلب سایت متمم و یک مطلب در روزنامه جام جم و دو اسلاید انگلیسی چیزی پیدا نکردم. برام سوال ایجاد شده که هر فردی چقدر می تواند محتوی مصرف کند؟ آیا می توان براساس اطلاعات مخاطب ظرفیت مصرف محتوی او را تخمین زد؟ اگر به قول محمدرضا، محتوی را غذا در نظر بگیریم، براساس یک سری اطلاعات مثل وزن و قد و سن و ... می توان حداکثر غذای مصرفی یک فرد را تخمین زد. آیا برای محتوی هم این محاسبه وجود دارد؟ سوالات در ذهنم می چرخند. در ادامه بخشی از مقاله سجاد تقی زاده در ضمیمه کلیک روزنامه جام جم را ذکر می کنم:

   اگر مشغول خواندن این مطلب شده‌اید، من بسیار خوش‌شانس هستم، زیرا این روزها متن‌های زیادی نوشته می‌شوند که خواننده‌ای نخواهد داشت. شنیدن این مطلب تعجب‌برانگیز است، اما وقتی مرور کنیم که هر شخص یک ظرفیتی برای دریافت محتوا دارد که به آن Content Consumption Capacity یا ظرفیت مصرف محتوا می‌گویند، پذیرش آن آسان‌تر خواهد شد. شما هر روز تقریبا تعداد مشخصی از صفحات کتاب را ورق می‌زنید، تعداد نسبتا مشخص متن‌های مختلف را مرور کرده و می‌خوانید، این ظرفیت به‌تدریج و به میزان کمی تغییر کرده و می‌کند. در حالی‌که محتوایی که در اینترنت تولید می‌شود، در فاصله چند ماه دو برابر می‌شود. پس در این میان محتواهایی تولید می‌شوند برای خوانده نشدن، محتواهایی که هیچ خواننده‌ای نداشته و بی‌توجه به زحمت تولید آن هرگز عرضه نمی‌شوند. شاید بظاهر عرضه شوند؛ اما به چشم و فکر مخاطب نه!

  در پایان اسلایدی از ارائه Michael Kurz را آوردم که نشان می دهد با اینکه مصرف محتوی ثابت مانده ولی تولید محتوی به صورت نمایی در حال افزایش است.

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .