Menu


تصاویر پرنده کنه خوار – نماد همزیستی بر مبنای منافع


زندگی حیوانات در کنار هم

این بار زنگ تفریح را به یک پرنده شگفت انگیز ساکن آفریقا اختصاص داده‌ایم. پرنده‌ای که اکثر ما تصاویری از او را دیده‌ایم، اما شاید کمتر برای شناخت او و سبک زندگی‌اش وقت گذاشته باشیم: پرنده کنه خوار.

به پرنده کنه خوار در زبان انگلیسی Oxpecker گفته می‌شود.

غذای پرنده کنه خوار، کنه‌ها، مگس‌ها، شپش‌ها و کرم‌ها هستند.

پرنده کنه خوار این خوراکی‌ها را از داخل پوست حیوانات پستاندار مانند بوفالو و گورخر، زرافه، بزکوهی، گاو، گاومیش و کرگدن، استخراج و تغذیه میکند.

دو گونه از پرنده کنه خوار وجود دارد:

 • کنه خوار نوک قرمز
 • کنه خوار نوک سیاه

این پرنده از گونه های  آسیب پذیر حیوانات محسوب میشود و در اوایل قرن بیستم به دلیل شکار بیش از حد کرگردن و گاومیش و استفاده از سم های آرسنیک دار برای نابودی کنه، تعدادشان کم شد و به نظر می‌رسد نسل این پرنده در دنیا رو به انقراض باشد (+ / +) شاید از درس‌های دوران دبیرستان به خاطر داشته باشید که به این نوع زندگی در کنار هم و بر اساس منافع دو جانبه، همزیستی یا Symbiosis گفته می‌شود.

پرنده کنه خوار نوک قرمز همزیستی حیوانات symbiosis_animal_motamem019 حیوانات در حال انقراض تصاویر زیبا از حیات وحش همکاری بوفالو با پرنده کنه خوار عکس برتر سال 2015 عکس های جالب از حیوانات دوستی در میان حیوانات پرندگان زیبا عکس های خنده دار از حیوانات symbiosis_animal_motamem20
      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    پوریا باباخانی ، سعید حبیب پور ، سید حمید رضا صحفی ، صامت ، سپیده ضمیریان

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

قوانین کامنت گذاری در متمم

17 نکته برای تصاویر پرنده کنه خوار – نماد همزیستی بر مبنای منافع

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : علیرضا امیری

  این تصاویر زیبا و البته درس آموز روند کار شرکت های فعال در حوزه ی سئو رو برای من تداعی کرد.

  این شرکت ها با تولید محتوا برای غول بزرگی مثل گوگل نقش این پرنده ها رو دارن. گوگل دنبال محتوای مفیده، تا از دست اطلاعات غیرمفید (کنه ها و مگس ها و پشه ها) نجات پیدا کنه و امپراطوریش رو بر فضای اطلاعات حفظ کنه.

  بستر این جستجو رو در اختیار شرکت های تولید محتوا و تولیدکنندگان محتوا میذاره، و حالا شرکت های تولید محتوا بایستی با رعایت این الگوریتم ها، نشون بدن که مفید هستن.

  این همزیستی مسالمت آمیز، هم شرکت های تولید محتوا رو به منفعت میرسونه و هم گوگل رو.

  یادم میاد سالها پیش مطلبی خوندم در مورد اینکه: مورچه ها و شته ها هم چنین زندگی مسالمت آمیزی رو دارند. شته ها از لارو و تخم های مورچه ها مراقبت میکنند و آنها را نگهداری میکنند و مورچه ها هم در موقع خطر (مثل وقوع بارندگی و ... ) شته ها را سریع جابجا میکنند و از خطر نجات میدهند.

   

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .