Menu


سنگی بر کوهی


سنگی بر کوهی

به سنت گذشته، گفتیم فضایی ایجاد کنیم که دور هم بنشینیم و به بهانه‌ی کارتون‌ها، فکر کنیم و صحبت کنیم.

این بار پنج کارتون مختلف انتخاب کرده‌ایم که هر کدام فضای متفاوتی را دارند و بر این باور هستیم که هر یک می‌توانند تداعی‌گر برخی از مسائل و دغدغه‌های محیط پیرامون ما باشند.

کارهای هنری، اگر چه هر یک مشخصاً پیام هنرمند را در خود دارند، اما زمانی که پیامی عمیق و عمومی را در خود پنهان می‌کنند، می‌توانند به میزی برای گرد هم آمدن، گفتگو و تبادل نظر تبدیل شوند.

ضمناً کارتون آخر، کار هنرمند ایرانی عزیزمان، خانم نادیا‌ آقابیگی است.

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت نام به عنوان کاربرویژه امکانپذیر هست
      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    مائده روشنعلی ، مبینا شبانفوزی ، میلاد کا ، هادی ترابی ، مهناز علیخانی

قوانین کامنت گذاری در متمم

57 نکته برای سنگی بر کوهی

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : شهرزاد

  1) میدونم قصد خودکشی داری و من هرگز مانعت نخواهم شد... اما تنها خواهشی که ازت دارم اینه که لااقل سخت ترین راه و دشوارترین روش  رو برای اینکار انتخاب کنی!... شاید تونستی در لحظه ی آخر به این نتیجه برسی که تو قادری از پس سخت ترین کارها بر بیای.. اینکه تو میتونی از پس زندگی با تمام چالشهایی که داره و تو رو تا مرز این تصمیم رسونده، بر بیای.. شاید تونستی در لحظه ی آخر، به خودت ایمان بیاری.. شاید برگردی و یکبار دیگه زندگی رو در آغوش بکشی...

  2)  بیا به این آدمهای کسالت بار نپیوندیم... بیا چوب ماهیگیری خودمون را بر داریم و در نقطه ای دیگه  از این دریای پهناور برای خودمون و اونهایی که دوستشون داریم، ماهی صید کنیم و بعد با نگاهی که  لبخندی بر اون نقش بسته، از کنار تمام این آدمهایی که ترس و روزمرگی، جرات حرکت را ازشون گرفته، بگذریم! شاید اونها هم با دیدن سبدهای پر از ماهی ما، از جا برخیزند و دست به کار متفاوت و جدیدی بزنند.
  3) یاد این حرف «نیچه»  در کتاب «چنین گفت زرتشت» افتادم: "بند باز درين پاره نماد انديشه گری ست که خطر ميکند و راه خطرناک گذار از انسان به ابر انسان را می پيمايد." و به این فکر میکنم که برای اینکه بتونم تعادل و هماهنگی واقعی رو در مسیر پر خطر زندگی به دست بیارم، باید سعی کنم تعادل و هماهنگی رو همزمان در عقل و قلبم، یا به عبارتی در منطق و احساسم به وجود بیارم.

  4) آنچنان به پرش و سرگرمی و یادگیری سطحی از این شبکه ی اجتماعی به آن شبکه ی اجتماعی در رود زیبای وب دلخوش شدیم که یادمون رفته ممکنه جایی در میانه ی این رود غرق بشیم. جایی که دیگر حتی خودمان را هم نخواهیم یافت.

  5) شبکه های اجتماعی جایی هستن که میتونن چهره ی واقعی ما انسانها را پشت تصویری  زیبا که حتی لبخند ژکوند ای دلفریب تر از مونالیزا بر لب داره، در مقابل یکدیگر قرار بدن، اما دریغ از برق احساسی گرم و واقعی که در چشمان این تصویر زیبا بدرخشه

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .