Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu


سری مطالب زیر ذره بین مختص کاربران آزاد فعال در متمم


زیر ذره بین کاربران آزاد فعال متمم

در طول یکسال گذشته، مطالب زیادی در متمم تولید شد اما منتشر نشد. مروری بر زندگی برخی دانشمندان. تحلیلی بر یک پاراگراف از یک مقاله در یک نشریه‌ی مهم. حاشیه‌هایی بر خبرهای روز مدیریتی. خلاصه‌هایی از بعضی کتابهای خاص که فکر می‌کردیم مخاطب عام ندارند و منطقی و اقتصادی نیست که به ترجمه‌ی کامل و جدی و رسمی آنها فکر کنیم.

از سوی دیگرهویت متمم به درس‌های آن است و تقدم و تاخر مطالب در متمم برای ما مهم بوده و هست و هر روز هم مهم‌تر می‌شود. متمم هرگز قرار نبوده یک مجله‌ی مدیریتی باشد. بنابراین سهم مطالب پراکنده در آن، نباید از سقف مشخصی فراتر برود. نه اینکه مجله‌ی مدیریتی چیز بدی است. اما هدف و ماموریت ما این نیست. تخصص ما هم این نبوده است. از طرفی هرگز دلمان نمی‌آید که این مطالب را کنار بگذاریم و منتشر نکنیم.

برای اینکه متمم به سمت مجله شدن نرود و از طرفی این مطالبی که به نظر ما جذاب و بسیار مفید و نیز بسیار پراکنده و بعضا نامربوط هستند بر فضای متمم سایه نیندازند، تصمیم گرفتیم آنها را جایزه کسانی در نظر بگیریم که درس‌های روزانه خود را در متمم خوانده‌اند! اسم این افراد را هم کاربران آزاد فعال گذاشته‌ایم.

فعلاً فرض بر این است که کاربر آزاد فعال کسی است که حداقل ۲۰ کامنت در متمم داشته باشد. البته رعایت قواعد کامنت گذاری هم مهم است. یعنی غیر از چند کامنت اول که با تساهل و تسامح با آنها برخورد می‌کنیم، انتظار داریم اصول متمم در سایر کامنت‌ها رعایت شده باشد. ممکن است در آینده تعریف کاربر آزاد فعال را کمی تغییر دهیم.

البته همچنان تصمیم داریم دسترسی به کلیه‌ی محتوای متمم را برای حامیان متمم (کاربران ویژه) که تامین مالی پروژه متمم را بر عهده دارند باز بگذاریم که این سیاست شامل این مطالب هم می‌شود.

از این به بعد منتظر مطالب «زیر ذره بین» مختص «کاربران آزاد فعال» باشید. نکات ریز و گاه تخصصی و بعضاً نامربوطی که ممکن است زیر ذره بین،‌ زیبایی‌ها و آموختنی‌های زیادی در آنها مشاهده شود.

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۱۸ نظر برای سری مطالب زیر ذره بین مختص کاربران آزاد فعال در متمم

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : گروه متمم

  صلاح الدین عزیز.

  کسی که تمرین حل نمی‌کند و کامنت نمی‌گذارد، می‌تواند حداقل با حمایت مالی از متمم و کاربر ویژه شدن به مطالب دسترسی پیدا کند.

  مگر اینکه فرض کنید که کسی هست که حوصله یا وقت تمرین حل کردن در متمم ندارد و محدودیت مالی هم برای شیوه‌ی دوم - دسترسی کاربر ویژه - دارد که به نظر ما دقیقاً محدودیت مالی چنین فردی از همین مسئله ناشی می‌شود که حوصله و وقت تمرین حل کردن در متمم را ندارد و «ضعف خودخواسته» چیزی نیست که ما بتوانیم یا وظیفه داشته باشیم برای حل آن چاره اندیشی کنیم.

  اینجا یک جامعه است که هر کس -اگر مدعی است که این جامعه را دوست دارد - باید به شکلی به رشد و بقای آن کمک کند. برخی می‌بینند محدودیت زمانی یا هر محدودیت دیگری دارند و صرفاً حمایت مالی می‌کنند تا هم متمم زنده بماند و هم محدودیتی در استفاده از مطالب نداشته باشد (چنانکه خود شما از کسانی هستید که به ما لطف دارید و با حمایت مالی، به زنده ماندن این پروژه کمک کرده‌اید).

  برخی دیگر هم می‌آیند و تجربیاتشان را در قالب کامنت یا حل تمرین منتشر می‌کنند و با افزودن به محتوای متمم کمک می‌کنند که این یادگیری جمعی شکل بگیرد. برخی هم از هر دو روش استفاده می‌کنند (هم کمک مادی و هم افزودن به محتوای متمم از طریق تمرین‌ها).

  هیچ جامعه‌ای نسبت به اعضای کاملاً منفعل خود، تعهد و مسئولیتی ندارد. کسی که می‌خواهد به تمام معنا یک عضو منفعل باشد، طبیعی است که جایگاهش متمم نیست و می‌تواند به نظام آموزشی رسمی دانشگاهی مراجعه کند! ;)

   
  تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
  .