Menu


داستان طراحی لوگو متمم


طراحی لوگو متمم

طراحی نشانه برای طرح متمم آنقدرها هم که ساده به نظر می‌رسید،نبود و شاید بتوان گفت یکی از سخت‌ترین کارهایی بود که انجام داده‌ام. و چند نکته هم مسئولیتم و همچنین وسواسم را دو چندان می‌کرد. اول این که به شخصه طرح متمم را دوست دارم و این دوست داشتن برایم مسئولیتی سنگین را بر دوش می‌گذاشت و دوم این که سفارشی بود از طرف یک دوست.

داستان طراحی نشانه شاید برای برخی جذاب باشد، مثل همیشه وقتی من سفارش را قبول می‌کنم چندین و چند روز  در ذهنم به محتوای آنچه که باید نشانه‌اش را طراحی کنم فکر می‌کنم و در این مورد شاید این فکر کردن یک یا دوهفته طول کشید بعد کم کم طرح‌های اولیه روی کاغذ و پوستی نقش می‌بستند و من به دنبال یک فرم جذاب بودم فرمی که بشود مفهومی عمیق را در آن دید، کلمه “متمم” به نظر فرمی ساده دارد اما … اینطور نبود. بارها و بارها با فرم‌ها و اشکال مختلف “متمم” را طراحی کردم بیش از ۲۰ نوع طرح اولیه داشتم که می‌توانید در تصویر زیر تعدادی از آن‌ها را ملاحظه بفرمایید.

طراحی لوگو متمم

طراحی لوگو متمم

به فرم‌ها نگاه می‌کردم سادگی استفاده به جا از دایره که محتوای طرح متمم هم خیلی نزدیک است. شروع کردم به اجرای طرح اولیه در اجرای طرح ایده‌ام رسیدن به سادگی و بی آلایشی بیشتر بود حس می‌کردم با محتوا هم قرابت دارد.

طراحی لوگو متمم

طراحی لوگو متمم

بعد از اجرای طرح باید روی نوشته‌ی دوم نشانه کار می‌کردم تا کار تمام شده باشد. به نظرم فونت یکان به نشانه‌ام کمک خوبی می‌کرد بخصوص این که در شکم “م” قرار گیرد. از آنجایی که به نشر‌های رومیزی اعتماد ندارم دوباره فونت یکان را اجرا کردم و فواصل حروف و … را اصلاح کرد تا در اثر کوچک و بزرگ شدن نشانه مشکل خاصی برای حروف و نشانه پیش نیاید.

طراحی لوگو متمم

طراحی لوگو متمم

طراحی لوگو متمم

طراحی لوگو متمم

نشانه “متمم” ترکیبی است از دایره و مکعب‌هایی که نیستند، زندگی و خشونت‌هایش ، نرمی‌ها(قوس‌ها) و خوشی‌های که دوستش داریم و این که تلاش می‌کنیم تا شاد باشیم و سبز.

طراحی لوگو متمم

طراحی لوگو متمم

      شما تاکنون در این بحث مشارکت نداشته‌اید.  

     برخی از دوستان متممی که به این درس علاقه مندند:    محمد رجائی ، شه ناز ، مائده ، سحر یزدانی ، محسن خدابخشی

قوانین کامنت گذاری در متمم

17 نکته برای داستان طراحی لوگو متمم

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : شهرزاد

  آخی ... چقدر زیبا ... داستان لوگوی متمم رو که خوندم خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم و این نعبیر آخر از لوگو :"نشانه “متمم” ترکیبی است از دایره و مکعب‌هایی که نیستند، زندگی و خشونت‌هایش ، نرمی‌ها(قوس‌ها) و خوشی‌های که دوستش داریم و این که تلاش می‌کنیم تا شاد باشیم و سبز"
  ممنون شعیب عزیز بابت این ذوق و هنر قشنگ و پر از انرژی مهربانانه تون. :) ایشاله که این تعبیر زیبا، تعبیر زندگی تمام همراهان متمم باشه ...

   
  دوست گرامی مشاهده تمرینهای مربوط به این درس، صرفا برای کاربران متمم امکانپذیر میباشد.
  .