Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Menu


جمله های روزانه متمم (۶۸) | چند جمله درباره اقتصاد، فکر کردن، علم، کیفیت و آموزش


جمله های روزانه متمم

در گذشته متمم به صورت روزانه جمله‌هایی را منتشر می‌کرد و در اختیار دوستان متممی قرار می‌داد.

با توجه به این که امکان ذخیره شدن این جمله‌ها و مرور دوبارهٔ آن‌ها فراهم نبود،‌ اکنون بعضی از این جمله‌ها را در قالب #دعوت به گفتگو مطرح می‌کنیم و برخی دیگر را در قالب مجموعه‌هایی از هفت جمله (مربوط به یک هفته) منتشر می‌کنیم.

با مراجعه به #جمله های روزانه متمم می‌توانید جمله‌های قبلی را ببینید و بخوانید. آن‌چه در ادامه می‌آید بخش شصت‌و‌هشتم آرشیو جمله‌های روزانه است.

توضیح این که متمم طی چند سال متوالی چندهزار جمله را منتشر کرد و در طول این مدت، رسم‌الخط، شیوهٔ طراحی، انتخاب عکس و حتی سبک ترجمه تکامل یافت و خطاهای نگارشی هم کمتر شد. با این حال، در ارائه‌ی آرشیو جمله‌ها، جز در مواردی که با اشتباهی فاحش مواجه شویم و ناگزیر به اصلاح باشیم، همان شکل اولیه را حفظ می‌کنیم:

اقتصاد علم بسیار پیچیده و عمیقی است که اقتصاددان به کمک آن به سیاستمداران می‌گوید که چرا همه‌چیز آن‌طور که قرار بوده پیش برود پیش نرفته است. این علم در مورد آینده حرف زیادی ندارد- بن برنانکی

معدود آدم‌هایی را می‌شناسم کهسالی بیش از دو یا سه بار فکر کنند. من خودم با هفته‌ای یک یا دو بار فکر کردن به شهرت جهانی رسیدم - جورج برنارد شاو

هیچ متفکر دقیقی در مورد هیچ‌کس بر اساس حرفی که دشمنش می‌زند قضاوت نمی‌کند. ناپلئون هیل

بدون شناخت مشتری هر تعریفی از کیفیت محصول نادرست است - اریک ریس

فقط کسانی که در علم پیش‌تاز هستند، مخالفت جدی و عمیق مردم با علم را می‌فهمند. چون عموم مردم فکر می‌کنند طرفدار علم هستند - موروویتز

فیلسوفان برای دوست داشتن یکدیگر ساخته نشده‌اند. عقابان به‌هیچ‌روی با یکدیگر پرواز نمی‌کنند. این کار را باید به کبک‌ها و سارها واگذاشت. نیچه

معلمی که می‌گوید آموزش دادم اما یاد نگرفتند، شبیه فروشنده‌ای است که می‌گوید فروختم اما نخریدند - الفی کوهن

پیشنهاد عضویت در متمم

دوست عزیز.

شما با عضویت رایگان به عنوان کاربر آزاد متمم (صرفاً با تعیین نام کاربری و کلمه‌ی عبور) می‌توانید به حدود نیمی از چند هزار درس متمم دسترسی داشته باشید.

همچنین در صورت تمایل، با پرداخت هزینه عضویت، به همه‌ی درس‌های متمم دسترسی خواهید داشت. فهرست برخی از درس‌های مختص کاربران ویژه متمم را نیز می‌توانید در اینجا ببینید:

 فهرست درس‌های مختص کاربران ویژه متمم

از میان درس‌هایی که در فهرست بالا آمده است، درس‌های زیر از جمله پرطرفدارترین‌ موضوعات هستند:

دوره MBA  |  مذاکره  |  کوچینگ  |  توسعه فردی

فنون مذاکره  |  تصمیم گیری  |  مشاوره مدیریت

تحلیل رفتار متقابل  |  تسلط کلامی  |  افزایش عزت نفس

چگونه شاد باشیم  |  هوش هیجانی  |  رابطه عاطفی

خودشناسی  |  شخصیت شناسی  |  پرورش کودکان هوشمندتر

اگر با فضای متمم آشنا نیستید و دوست دارید درباره‌ی متمم بیشتر بدانید، می‌توانید نظرات دوستان متممی را درباره‌ی متمم بخوانید و ببینید متمم برایتان مناسب است یا نه. این افراد کسانی هستند که برای مدت طولانی با متمم همراه بوده و آن را به خوبی می‌شناسند:

 

برخی از سوالهای متداول درباره متمم (روی هر سوال کلیک کنید)

متمم چیست و چه می‌کند؟ (+ دانلود فایل PDF معرفی متمم)
چه درس‌هایی در متمم ارائه می‌شوند؟
هزینه ثبت‌نام در متمم چقدر است؟
آیا در متمم فایل‌های صوتی رایگان هم برای دانلود وجود دارد؟

۱۷ نظر برای جمله های روزانه متمم (۶۸) | چند جمله درباره اقتصاد، فکر کردن، علم، کیفیت و آموزش

  پرطرفدارترین دیدگاه به انتخاب متممی‌ها در این بحث

  نویسنده‌ی دیدگاه : محسن خاوری

  فقط کسانی که در علم پیشتاز هستند مخالفت عمیق و جدی مردم با علم را می‌فهمند.چون عموم مردم فکر میکنند طرفدار علم هستند.

  من مثال های این جمله رو وقتی در بیمارستان و درمانگاه هستیم و بیمار ها رو میبینیم، به خوبی به خاطر دارم؛ خصوصا در رابطه با دارو های گیاهی. خیلی از اوقات استفاده بی رویه و نابجای داروهای گیاهی عواقب جبران ناپذیری به همراه داره و بیمار و حتی پزشک رو بدجور گیر میندازه. من به شخصه بیمار های مختلفی دیدم که بخاطر همین به اصطلاح دارو ها کارشون به دیالیز و ... رسیده. اما وقتی باهاشون در این باره صحبت میکنیم یکی از پاسخ هایی که همیشه میشنویم این هست که :«قدیم پس چطور مردم کمتر مریض میشدن؟ بخاطر استفاده از همین هاست. تازه دانشمندان الان دارن از لحاظ علمی به این دارو ها هم پی میبرن» و به شکلی کارشون رو هم توجیه میکنند. این در حالی هست که درباره دارویی که همیشه استفاده میکنند و برای دوز اش هم محدودیتی قائل نمیشن هیچگونه اطلاعات درستی ندارند.

   
  تمرین‌ها و نظرات ثبت شده روی این درس صرفاً برای اعضای متمم نمایش داده می‌شود.
  .